سینمای ایران و دنیای نشر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:54 - دوشنبه 07 خرداد 1397
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی : با موسسات یا مدارس غیردولتی که در بحث شهریه تخلف کنند برخورد جدی می شود زینی وند در برنامه تیتر امشب : اگر گزارش تخلفی داشته باشیم، بازرسان همان روز به سرعت بازرسی می کنند در صورتی که تخلف در دریافت شهریه محرز شود تا پایان ثبت نام در آن موسسه ناظر مقیم مستقر می شود زینی وند : قراردادهای بین اولیا و مسئولان مدارس باید به صورت الکترونیکی باشد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس : ما با مشکل تنوع مدارس روبرو هستیم و به همین علت نمی شود بر این مدارس به خوبی نظارت کرد احمدی : در برخورد با متخلفان در اخذ شهریه غیر قانونی باید جدی تر با این موضوع برخورد شود
کد خبر: ۵۹۰۳۱۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷
به اعتقاد برخی از منتقدان سینمایی کتاب های زیادی به لحاظ کمیت در حوزه سینما منتشر می شود، منتها بسیاری از این کتاب ها استاندارد نیستند و کیفیت مطلوبی به لحاظ رعایت ساختار پژوهشی، نگارشی و ویرایش ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رامتین شهبازی در برنامه شهر فرنگ با انتقاد از کیفیت نامطلوب بیشتر کتاب های منتشر شده در حوزه سینما گفت: از دلایل فروش نرفتن کتاب ها به همین کیفیت پایین، تخصصی بودن، قیمت کتاب یا ترجمه و یا تالیف بودن کتاب بر می گردد.
 
این منتقد سینمایی با اشاره به تخصصی و دانشگاهی بودن کتب حوزه سینما و هنر افزود: به هرحال آمار فروش کتاب در حوزه هنر و سینما را  باید در کلیت فضای نشر کتاب و سرانه مطالعه در کشور دید.
 
امیررضا نوری پرتو نیز کیفیت کتابهای سینمایی را ضعیف و ساختار پژوهشی و نگارشی آنها را نامناسب دانست و گفت: کتاب در حوزه سینما زیاد چاپ می شود ولی آمار دقیقی از فروش کتاب ها وجود ندارد.
 
این منتقد سینما با انتقاد از کتاب نخوان بودن بسیاری از سینماگران افزود: متاسفانه کارهای پژوهشی استاندارد با فهرست بندی و کتابنامه و ارجاعات علمی به ندرت انجام گرفته است. 
 
 
برچسب ها: شهر فرنگ ، سینما ، نشر ، ترجمه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۳۱°