مبلغ مجاز ورود و خروج ارز مسافرتی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:55 - دوشنبه 26 آذر 1397
بر اساس تازه ترین نظرسنجی صورت گرفته محبوبیت مکرون رئیس جمهور فرانسه با دو پله سقوط به ۲۳ درصد رسیده است
کد خبر: ۵۹۰۸۶۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
خروج ارز‏، اسناد بانكي و اوراق بهادار بي‌نام همراه مسافر مجموعاً تا سقف مبلغ پنج هزار (5.000) يورو يا معادل آن به ساير ارزها از مرزهاي هوايي و تا سقف مبلغ دو هزار (2.000) يورو يا معادل آن به ساير ارزها از مرزهاي زميني، ريلي و دريايي مجاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­به نقل از روابط عمومي بانك مركزي خروج ارز‏‏‏‏‏‏‏، اسناد بانكي و اوراق بهادار بي‌نام مجموعاً مازاد بر مبلغ پنج هزار (5.000) يورو يا معادل آن به ساير ارزها براي مرزهاي هوايي و مبلغ دو هزار (2.000) يورو يا معادل آن به ساير ارزها براي مرزهاي زميني، ريلي و دريايي ازجانب هر مسافر به خارج از كشور، منوط به اظهار آن در زمان ورود به كشور و مشروط به ارائه رسيد چاپي حاوي كد رهگيري صادره از سوي باجه بانك ملي ايران و تا سقف مبلغ مندرج در رسيد مزبور در مبادي خروجي به گمرك جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.
همچنين براساس ضوابط جديد ورود ارز به صورت اسكناس به كشور مجاز بوده و براي مبالغ تا 5 هزار يورو يا معادل آن به ساير ارزها الزامي به اظهار آن به گمرك وجود ندارد. در صورت ورود ارز به صورت اسكناس به كشور بيش از مبلغ فوق، بانك هاي كشور مجاز به پذيرش آن به صورت سپرده مي باشند و در صورت درخواست سپرده گذار، عين آن به همراه سود مربوطه به صورت ارزي به وي پرداخت خواهد شد.
برچسب ها: ارز ، مسافری ، بانک مرکزی ، یورو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۳°