اجرای طرح بسیج همگامِ کشاورز با هدف کشاورزی پایدار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:17 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا انتشار گزارش کامل مولر را درباره همکاری ستاد تبلیغاتی ترامپ با روسیه خواستار شدند
کد خبر: ۵۹۱۱۰۲
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
طرح بسیج همگام با کشاورز با هدف کمک به ارتقای کشاورزی، بالا بردن میزان تولید محصول کشاورزان، علمی شدن کشاورزی اجرایی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی درباره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز گفت: ما اگر یک بررسی بر روی محصولات استراتژیک کشورمان مانند برج، قند،شکر و روغن داشته باشیم در واقع به نوعی وابستگی وجود دارد و سالانه بین 9 تا 15 میلیاد دلار واردات داریم.

محمدرضا جهانسوز گفت:کشاورزان نمونه در شرایط اقلیمی مساوی نسبت به سایر کشاورزان بین 2 تا 18 برابر متوسط ملی محصول تولید می کنند.

دلیل پائین بودن میانگین تولید در کشور، علمی نشدن کشاورزی است.

او گفت: بر همین اساس سازمان بسیج مستضعفین و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مبادرت به استفاده از توان مهندسین بسیجی در سطح ملی کردند تا در گروه های بسیجی و جهادی به صورت داوطلبانه اقدام به آموزش و ترویج کشاورزی کنند تا شاید افزایش محصولات کشاورزی در کشور باشیم که به عنوان " طرح بسیج همگام با کشاورز " نامگذاری شد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: هدف اصلی این طرح خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی، کشاورزی پایدار و با بازدهی بالا در کشور است.

جهانسوز درباره سه مولفه مهم کشاورزی پایدار گفت: اول اینکه کشاورزی دارای تولید مقرون بصرفه خواهد بود. دوم از منبع تولیدی آب و خاک حفاظت و نگهداری خواهد شد و سوم اینکه، ایمنی و سلامت مردم را تضمین می کند.

اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز با هدف کشاورزی پایدار 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: با همکاری موسسات تحقیقاتی کشاورزی و پژوهشکده امنیت غذایی بسیج،کشاورزان برای تولید بهینه محصول راهنمایی میشوند.

او گفت: به 5 هزار مهندس کشاورزی آموزش های تخصصی در زمینه ترویج داده شد تا با انتقال دانش خود به کشاورزان سبب بالا رفتن بهره وری باشیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: با همکاری مسئولین استان گیلان در تولید محصول برنج پیشرفت های خوبی داشتیم و امیدواریم تا 4 سال آینده شاید خودکفایی در تولید برنج باشیم.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°