مفهوم ترانزیت جامعه شناسی نشده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:37 - چهارشنبه 02 خرداد 1397
پيکر سعيد محقق بازيگر پيشکسوت تئاتر و سينما در اصفهان تشييع شد وزش باد نسبتاً شدید در مناطقی از تهران به علت افرایش غلظت گرد و غبار در کرمان، دستگاه هاي اجرايي این شهر ساعت ۱۲ امروز تعطيل شدند هواشناسی در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، دامنه های البرز مرکزی و سواحل دریای خزر رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش بینی کرد بارش در آذربایجان غربی، جنوب و غرب آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، جنوب و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال فارس، غرب یزد و کرمان شدت بیشتری دارد در برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور وزش شدید باد و گردوخاک پدیده غالب است با کانال شبکه خبر به روز باشید (پیام رسان سروش، آی گپ، ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۵۹۱۵۳۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی: وقتی کالا برای ترانزیت وارد ایران می شود، افزایش هزینه ها پیدا می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

یونس جاوید رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی گفت: در سال های گذشته از درآمد ترانزیتی به عنوان جایگزین مناسب برای درآمد های نفتی یاد می شد ولی امروزه از حیث آماری کاهش داشته ایم.

جاوید گفت: مفهوم ترانزیت در کشور ما هنوز جامعه شناسی نشده است. ترانزیت تعریفی چند بعدی است و با سایر نهادهای ارتباط مسقیم دارد و تاثیر آن در جامعه آشکار و روشن است.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی گفت: ترانزیت به منزله حمل و نقل یعنی یک کالا از کشور های بسیار دور از مرزهای خشکی و آبی عبور کند. وقتی این کالا به داخل قلمروی ما می رسد با مشکلاتی روبرو است.

مفهوم ترانزیت در کشور جامعه شناسی نشده است 

جاوید گفت: در ایران برای حمایت از کالای داخلی، وقتی کالا برای ترانزیت وارد ایران می شود، افزایش هزینه ها پیدا می کند.

امین ترفع  مدیر کریدورهای حمل‌و‌نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی گفت: برای برون رفت از مشکلات ترانزیتی، مفهوم مدیریت کریدور در وزارت راه و شهرسازی مطرح شد و وظیفه آن هماهنگی بین ذینفعان در داخل و خارج از کشور را برعهده گرفت.

ترفع گفت: ذینفعان متعددی در بخش های مختلف کریدور وجود دارند که به نحوی در ترانزیت کشور تاثیر دارند.

مدیر کریدورهای حمل‌و‌نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی گفت: مدیریت کریدور وظیفه هماهنگی ذینفعان را برعهده دارد تا بتوانیم ضامن تردد کالاهای تزانزیتی از دروازهای طلایی کشور باشیم.

مفهوم ترانزیت در کشور جامعه شناسی نشده است 

ترفع گفت: هرقدر سهولت کریدورها در سایر کشورها تسهیل شود ما هم به همان اندازه پیش خواهیم رفت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°