جشن بازسازی مناطق زلزله زده قصرشیرین، پایان تیرماه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:15 - سه‌شنبه 03 مهر 1397
بزرگترين هيئت بازرگاني بخش خصوصي عراق براي بررسي راهكارهاي توسعه همكاري با بخش خصوصي ايران راهي تهران شد
کد خبر: ۵۹۲۳۰۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۳
معاون بنیاد مسکن در برنامه "پیگیری" گفت: طبق برنامه تا پایان تیرماه بازسازی مناطق زلزله زده در مناطق قصرشیرین به اتمام می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهدیان ـ معاون بنیاد مسکن در برنامه "پیگیری" که بعد از زمین لرزه کرمانشاه هر چهارشنبه از شبکه خبر پخش می شود، گفت: طبق برنامه تا پایان تیرماه بازسازی واحد های تخریبی در قصرشیرین به اتمام خواهد رسید و قابل سکونت می شوند.
مهدیان گفت: 75 درصد از واحدها سقف خورده اند و تا پایان تیرماه تکمیل می شوند.
معاون بنیاد مسکن با اشاره به مقطوع بودن قرارداد پیمانکاران در مناطق زلزله زده گفت: هیچ پیمانکاری حق درخواست وجه اضافه از مردم ندارد.
مهدیان گفت: براساس قرارداد، پیمانکاران موظف اند منازل احداثی را تا مرحله گچ و خاک پیش ببرند و تحویل دهند. او همچنین از اعطای وام 10 میلیون تومانی برای نازک کاری و نمای ساختمان ها خبر داد.
وی با اشاره به اینکه روند بازسازی در مناطق روستایی رشد خوبی داشته است، گفت: در شهرها نیز اگر چه در ابتدا به دلیل مسائلی، روند بازسازی کند بود، اما اکنون روند کار خوب است.
مهدیان با بیان اینکه بخش عمده پروانه ها برای ساخت، صادر شده است، گفت: روند بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی قصرشیرین به خوبی در حال انجام است اما در سطح شهر مشکلاتی پیش رو داریم از جمله هماهنگی با شهرداری که باید با رفع موانع و همکاری همه عوامل، بازسازی شتاب بیشتری بگیرد.
****
بازوند استاندار کرمانشاه هم در برنامه پیگری که از روستای شیرین آب از توابع قصرشیرین به روی آنتن رفت، با اشاره به آغاز فصل گرما از اعتبار 60 میلیارد تومانی برای تامین لوازم سرمایشی برای مردم مناطق زلزله زده خبر داد.
 بازوند افزود: به هر خانوار 2 میلیون تومان برای خرید کولر و یخچال پرداخت می شود. بازوند همچنین از هماهنگی با تولید کنندگان برای تامین لوازم سرمایشی سخن گفت. بازوند گفت: برخی کارخانه ها هم متعهد شده اند که به صورت اقساط، مایحتاج خانوارها را در اختیار آنها قرار دهند.
استاندار کرمانشاه اما از روند عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی گله مند بود.
 
 
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°