ایران خواستار تحقیقات بین المللی درباره جنایات صهیونیست ها شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:51 - يکشنبه 30 تير 1398
رئیس مجلس (درباره توقیف نفتکش انگلیسی): آنها دزدی کردند (جوانان ما هم) جوابشان را دادند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از اقدام مدافعان ایران در توقیف نفتکش انگلیسی قدردانی کردند وزیر دارایی انگلیس: قبلاً تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وضع کردیم، معلوم نیست اقدامات فوری دیگری وجود داشته باشد بتوانیم انجام دهیم وزیر خارجه اسبق انگلیس: ما از ایران برای رسیدن به ثروت و قدرت، بهره‌کشی کرده‌ایم جک استراو: ایرانی‌ها دلایل خوبی دارند تا از «روباه حیله‌گر و استعمارگر» لقبی که به ما داده‌اند، خشمگین باشند ما در جنگ اول جهانی به این کشور تجاوز کردیم و با این کار به شکل‌گیری یک قحطی فاجعه‌بار کمک کردیم وزیر خارجه اسبق انگلیس: ما در سال ۱۹۴۱ شاه را کنار گذاشتیم و پسر ضعیف‌تر و حرف‌شنوتر او را سر کار آوردیم ما به تقویت شاه در نیمه و اواخر دهه ۱۹۷۰ کمک کردیم جک استراو: زمانی که صدام تصمیم گرفت بدون هرگونه توجیهی به ایران حمله کند، تمام غرب از عراق حمایت کردند برای هشت سال، ایران عملاً تنها بود و توانست از شکستی سنگین فرار کند وزیر خارجه اسبق انگلیس: پس از دو قرن تحقیر، ایران بیش از هر چیز به دنبال احترام و رسمیت شناخته شدن است وزیر اطلاعات: در زمینه‌های زیادی جاسوسان آمریکایی و جاسوسان سرویس‌های بیگانه را در مراکز حساس مختلف شناسایی کردیم علوی: این جاسوسان را پس از دستگیری به دستگاه قضا تحویل دادیم تصاویری از شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی فردا منتشر می‌شود وزير خارجه: جان بولتون (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) قصد دارد انگلیس را به باتلاق بكشاند ظریف (خطاب به انگلیس): دچار اشتباه نشويد، فقط دورانديشي و تدبير مي‌تواند چنين دسيسه‌هايي را ناكام بگذارد
کد خبر: ۵۹۲۷۲۵
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
ویر امور خارجه جمهور اسلامی ایران خواستار انجام تحقیقات بین المللی شفاف و مستقل درباره جنایات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی فلسطین شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد جواد ظریف در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت: ما باید اقدامات مشخصی را نیز برای حفاظت بین المللی از فلسطینی ها مطابق با حقوق بین المللی بشردوستانه در سطح نظام ملل متحد انجام دهیم.
وی در این نشست که به منظور حمایت از فلسطین و بررسی تحولات در سرزمین های اشغالی در هتل هیلتون شهر استانبول در حال برگزاری است، بیان کرد: در پی کشتار در غزه، جامعه بین المللی در مطالبه برای پایان بخشیدن به معافیت و بخشودگی رژیم آپارتاید صهیونیستی، وحشی و یاغی محق است.
وی تاکید کرد: ضروری است که سازمان همکاری اسلامی نداها برای به دست عدالت سپردن عاملان جنایت اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین را تقویت و تحکیم بخشد.
ظریف اضافه کرد: ما همچنین باید بر شورای امنیت به منظور پایبندی به مسئولیت اولیه و اصلی خود اعمال فشار کنیم و از تلاش های فلسطین برای طرح این موضوع در دادگاه بین المللی کیفری حمایت کنیم.
وی بیان کرد: به رغم گذشته و سرنوشت مشترک و با وجود تمامی چالش ها و فرصت هایی که ما را به هم پیوند زده است، آنچه باعث جسارت بیشتر دشمن صهیونیستی شده، نبود وحدت و اتحاد در میان ماست.
وزیر امور خارجه ایران اظهار کرد: دفاع از قدس شریف، بیشتر از هر زمان دیگری به عنوان نقطه تمرکز ما با هدف اتحاد در راستای ایجاد امتی قوی به جای درگیر شدن در کشمکش های بی پایان به شمار می آید.
وی با تقدیر از دولت ترکیه برای اقدام عاجل در گردهم آوردن مقامات کشورهای اسلامی به منظور رایزنی درباره وضعیت اسفبار کنونی در فلسطین اشغالی گفت: کشتار فجیع معترضان صلح طلب فلسطینی در غزه که جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می آید، نقطه اوج دور جدیدی از اقدامات مخربی محسوب می شود که در طول 6 ماه گذشته با هدف سرکوب فلسطینی ها صورت گرفته است.
وی اعتراض فلسطینی ها توام با جسارت و در راستای تحقق حقوق بنیادین خود دانست و بیان کرد: اعلام غیرقانونی رئیس جمهوری آمریکا در دسامبر گذشته در خصوص انتقال سفارت به بیت المقدس و اقدام خطرناک وی در اجرای این تصمیم در روز نکبت، سرآغاز تراژدی جدید بود.
وی اضافه کرد: این اقدام موجب جسارت بخشیدن به اشغالگران برای مجموعه ای از کشتارهایی شد که از روی خونسردی انجام شد و آخرین مورد آن شلیک تک تیراندازها به کودکان از پشت سر بود.
ظریف همچنین گفت: ما باید با دیگر سازمان ها، اکثریت قاطع دولت ها، جنبش های مردمی در سرتاسر جهان که مخالف یک جانبه گرایی، روش های قلدرمابانه و تحقیر حقوق بین الملل از سوی آمریکا بوده و نیز اشغالگری و وحشی گری صهیونیست ها را محکوم می کنند، متحد شویم.
وزیر امور خارجه ایران اظهار کرد: اگرچه ما از قطعنامه این نشست حمایت می کنیم، اما نباید به مثابه شناسایی موجودیت غیرمشروع صهیونیستی تفسیر شود.
به گزارش ایرنا، نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور حمایت از فلسطین و بررسی تحولات در سرزمین های اشغالی در هتل هیلتون شهر استانبول برگزار شد.
نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین و اعتراض به جنایات اسرائیل در غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس به دعوت مقامات ترکیه از روز گذشته به مدت دو روز و در سه سطح کارشناسان ارشد، وزرای امور خارجه و سران کشورهای اسلامی در شهر استانبول آغاز شده است.
در پی افتتاح سفارت آمریکا در قدس که سبب بروز اعتراضات شدید در فلسطین از جمله درگیری در نواز غزه و موجب شهادت 62 نفر و مجروح شدن بیش از سه هزار فلسطینی شد، ترکیه همراه با بسیاری از کشورهای اسلامی اقداماتی را برای محکومیت این اقدام و اعلام همبستگی با مردم فلسطین آغاز کرد.
بر همین اساس نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی برای بررسی آخرین تحولات در فلسطین، محکومیت جنایات صهیونیست ها در نوار غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس امروز با حضور مقامات بیش از 40 کشور در استانبول برگزار می شود.
در این نشست 13 کشور در سطح رئیس جمهوری، 2 کشور در سطح معاون رئیس جمهوری، سه کشور در سطح معاون نخست وزیر، 12 کشور در سطح وزیر امور خارجه و همچنین دیپلمات هایی از 11 کشور شرکت کرده اند.
سران کشورهای ایران، افغانستان، اردن، سودان، گینه، گینه بیسائو، قطر، کویت، موریتانی، بخش ترک نشین قبرس در این نشست حضور دارند.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی به منظور حمایت از فلسطین و بررسی تحولات در سرزمین های اشغالی وارد شهر استانبول ترکیه شده اند.
دیروز نشست کارشناسان ارشد این اجلاس در هتل هیلتون استانبول برگزار شد و نمایندگان کشورهای اسلامی پیش نویس بیانیه نشست را برای جلسه وزرای امور خارجه و سران که قرار است امروز ظهر و امشب برگزار شود، تدوین کردند.
امشب نیز نشست سران سازمان همکاری اسلامی برای محکومیت جنایات اخیر صهیونیست ها در غزه و انتقال سفارت آمریکا به قدس در محل سالن کنگره مرکزی استانبول برگزار می شود.
ترکیه به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی سران و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی را به منظور بررسی وضعیت سرزمین های اشغالی فلسطین برای نشست فوق العاده این سازمان در استانبول دعوت کرده است.
در پی افتتاح سفارت آمریکا در قدس سبب بروز اعتراضات شدید در منطقه و درگیری در غزه شد و در پی شهادت 62 نفر و مجروح شدن بیش از سه هزار فلسطینی، ترکیه همراه با برخی کشورهای اسلامی اقداماتی را برای محکومیت این اقدام و اعلام همبستگی با مردم فلسطین آغاز کرد.
چهار روز پیش در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جان سالیوان معاون وزیر خارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرارد کوشنر مشاور رئیس جمهوری و چهار سناتور جمهوری خواه آمریکایی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیام تصویری به این مراسم که در سایه مخالفت جهانی برگزار شد، اعلام کرد که موقعیت کنونی قدس، مسجد الاقصی و اماکن مقدس حفظ خواهد شد.
همچنین چهار روز پیش همزمان با هفتادمین سالگرد روز نکبت، دهها هزار فلسطینی در تظاهرات 'میلیونی بازگشت' علیه انتقال سفارت آمریکا به قدس شرکت کردند که با یورش نظامیان رژیم صهیونیستی 62 نفر از آنها به شهادت رسیدند و بیش از سه هزار نفر از آنها نیز زخمی شدند.
پارسال نیز در پی اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس، نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول برگزار شده و قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین اعلام و از همه کشورها خواسته شد که قدس شرقی را به عنوان پایتخت دولت فلسطین به رسمیت بشناسند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۰°