توزیع کارت آزمون مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:01 - سه‌شنبه 28 اسفند 1397
وزارت دفاع افغانستان از اسارت ده‌ها تن از مرزبانان این کشور به دست طالبان خبر داد
کد خبر: ۵۹۵۹۶۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان از امروز آغاز و تا چهار روز آینده ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این آزمون ساعت 9 صبح جمعه 11 خرداد 1397 در سراسر کشور با حضور دانش آموزان پسر و دختر پایه نهم برگزار می‌شود.
داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون به سامانه اینترنتی به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنند.
طبق تبصره یک ماده 11 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی گزینش دانش آموزان در آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه در رشته‌های نظری یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس میانگین امتیاز کل آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم است.
مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه پذیرش نهایی با محاسبه50  درصد امتیاز کل آزمون ورودی و 50 درصد نیز معدل کل پایه نهم انجام می شود گفت: شرط محاسبه 50 درصد معدل کل پایه نهم برای پذیرش دانش آموزان در دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه داشتن معدل کل حداقل 17 و کسب حداقل نمره 12 در تمامی عنوان‌های دروس پایه نهم در خرداد سال تحصیلی 1397  - 1396 است.
وی افزود: محتوای این آزمون شامل استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است که 20 درصد امتیاز آزمون مربوط به سئوال‌های استعداد تحلیلی و 80 درصد مابقی نیز مربوط به سئوال‌های استعداد تحصیلی است.
بیش از 152 هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۴°