پرداخت حقوق شاغلین و بازنشستگان قبل از عید فطر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:35 - پنجشنبه 27 دی 1397
براثر انفجار در منبج سوریه ۲۳ تن ازجمله ۵ نظامی آمریکایی کشته شدند شرکت هواپیمایی امارات، پروازهای مستقیم به دمشق پایتخت سوریه را از سر گرفت؛ امارات پیش از این سفارت خود در سوریه را بازگشایی کرده بود الجزيره: در پي اعتراضات خانواده‌هاي بازماندگان حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، پرچم عربستان سعودي از مرکز تجارت جهاني در نيويورک برداشته شد برگزاری نشست بين‌المللي صلح در يمن با حضور نماينده ويژه سازمان ملل در امور يمن در برلين آلمان وزیر خارجه آلمان درباره وقوع فاجعه ای انسانی در یمن در صورت متوقف نشدن جنگ هشدار داد وزیر خارجه مالزی: کوالالامپور میزبانی هر مراسمی را که نمایندگان رژیم صهیونیستی در آن حضور داشته باشند، نخواهد پذیرفت الجزیره: نیروهای نظامی پاکستان حمله به منازل اعضاء و فرماندهان طالبان را آغاز کردند
کد خبر: ۶۰۱۰۰۲
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از پرداخت حقوق شاغلین و بازنشستگان تا قبل از عید فطر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدباقر نوبخت گفت: ما با لب خندان پول‌های بازنشستگان را می‌دهیم تا نگویند دولت برای پول دادن به مردم عزا گرفته است.

نوبخت با بیان اینکه عمدتاً پاداش بازنشستگی مربوط به فرهنگیان است، افزود: برای 41 هزار نفر مبلغ 3400 میلیارد تومان و برای بقیه بازنشستگان مبلغ هزار و سیصد میلیارد پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: همه پاداش‌های بازنشستگان ظرف سه ماه آینده پرداخت می‌شود، کاش توانایی دولت بود که همین الان بگویم امروز همه را پرداخت می‌کنیم اما محدودیت داریم، هیچ دولتی نیست نخواهد پول بازنشستگان را پرداخت نکند.

او در ادامه این نشست خبری اظهارداشت: با آدمی روبه‌رو هستیم که در هواپیما امضای خود را پس می گیرد، نمی‌دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می‌کند، این شخص نماینده فهیم آمریکا نیست، امیدواریم خود ملت آمریکا فکری برای او کنند.

نوبخت در واکنش به توهین انجام شده به صالحی در راهپیمایی روز قدس گفت: در خصوص رخداد موهن چند نفر نسبت به شخصیت‌های خدوم و دانشمندان هسته ای نظام باید گفت این اقدام بدون تردید از سوی جریان قلیلی صورت گرفت، آنها به این سرمایه اهانت و حرکت روز قدس را مخدوش کردند.

او افزود:‌ چنین آدم‌هایی در طول تاریخ بوده‌اند و ائمه اطهار را نیز مورد اهانت قرار دادند، ما حتی از نظر سیاسی اختلافی داشته باشیم 364 روز سال برای شما، اما اجازه دهید یک روز سال صدای واحدی از کشور شنیده شود، اینکه از سوی مقامات رسمی برای اینها اقدامی صورت گیرد امیدوارم قوه قضائیه اقدامی انجام دهد.

نوبخت همچنین در مورد رای صادره برای برخی دانشجویان در قضایای دیماه سال گذشته گفت: باید برای جلوگیری از موج دشمنان دستانمان را به هم دهیم، اینجا استقلال قوا مطرح است اما در جلسات مشترک پیگیری میکنیم.

سخنگوی دولت در مورد افزایش قیمت ها نیز یادآورشد: یک حجم نقدینگی در کشور وجود دارد که می تواند در بانک باشد و سود خود را بگیرند، اما گاهی با دام گذاری در بازارها و تصمیم سرمایه گذاران این نقدینگی به سمت یک بازاری می‌رود، ملت این توقع بجا را دارد که ببینند چه اتفاقی افتاده که برخی بنگاه‌ها افزایش قیمت داشته اند، رییس جمهور محترم در این زمینه تاکید داشته و یکی دو هفته پیش رییس سازمان بازرسی هم در جلسه دعوت شد تا این مشکلات رفع شود حتما در این اقتصاد باید دولت حضور داشته باشد اما معتقدیم کار و اقتصاد را بخش خصوصی انجام دهد، و از ملت در مقابل ظلم دفاع کند.

نوبخت در مورد سخنان نتانیاهو برای کمک به ایران برای بحران آب افزود: رژیمی که دانشمندان هسته ای ما را می‌کشد می خواهد مشکل آب را حل کند؟ واقعا چه مغز کوچکی در کله بزرگ آنها قرار دارد.

سخنگوی دولت گفت: از شش کشور مقابل ایران تنها آمریکا خارج شده اما بقیه اعتقاد به ماندن در برجام دارند، قرار شد مدت کوتاهی مذاکرات انجام شود، شرط ماندن ایران در این قرارداد اجرای تعهدات است، برجام یعنی با آنها، ممکن است توتال برود یکی دیگر بیاید، ممکن است ده شرکت بیایند.

نوبخت در مورد سخنان مراجع در مورد ربا خواری بانک ها نیز بیان داشت: ابتدا باید به نصایح علما توجه بشود و اصلاحات بانک ها انجام شود و بانک‌ها نهایت تلاش خود را بکنند، یکی از دستور کارهای شورای عالی سه قوه همین بحث نظام بانکی است، وقتی قرار شد به نظام بانکی 15 درصد سود سپرده داده شود، مشکل ارزی ایجاد شد، در این میان یک پارادوکس وجود دارد که باید نقطه یابی در مورد آن شود.

او در مورد تخریب مساجد در اتریش بیان داشت: مساجد پایگاه اسلامی است و در ایران هم کلیسا ها وجود دارد، دولت فعلی اتریش با یک نگاه سیاسی خاصی به مسائل نگاه می کند، ما از تخریب مساجد استقبال نمی‌کنیم

پیگیری افزایش بی رویه قیمت خودرو، مسکن و سکه 

 سخنگوی دولت از دستگاههای نظارتی خواست افزایش بی رویه قیمت خودرو، مسکن و سکه را پیگیری کنند.
نوبخت در ادامه نشست هفتگی در پاسخ به سوالی در خصوص تدبیر دولت برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت خودرو، مسکن و سکه گفت: سپرده گذاری نقدینگی موجود در سایر بخش ها از جمله خودرو، مسکن و سکه موجب این افزایش شده است و وظیفه دستگاههای نظارتی است که  جلوی این نوع افزایش قیمت ها را بگیرند و موضوع باید پیگیری شود.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش دولت به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برطرف کردن مشکل آب در ایران افزود: سخنان وی این قدر پوچ و مسخره است که جز تبسم مسخره آمیز پاسخ دیگری ندارد.
نوبخت همچنین درباره فسخ قرارداد شرکت های روسی و سکوت چینی ها در قبال همکاری با شرکت های ایرانی گفت: از شش کشور مقابل ایران در برجام یکی خارج شده است و 5 کشور دیگر اعتقاد دارند باید در برجام بمانند و شرط ایران این است که ادامه حضور در برجام منوط به وجود همه مزایاست.
وی اضافه کرد : روسای جمهوری روسیه و چین برای ماندن در برجام اعلام آمادگی کرده اند و 30 کشور و اتحادیه اروپا نیز موضع روشنی در این خصوص دارند.
سخنگوی دولت افزود: فعلا قرار بر این است  با وجود خروج امریکا از برجام آنها بمانند و منافع ما را تامین کنند
و ما این فرصت را به طرفین داده ایم و کار را ادامه خواهیم داد.
وی در پاسخ به سوالی در باره  اقدام دولت اتریش در تخریب مساجد افزود: دولت فعلی اتریش با نگاه سیاسی خاصی به موضوع  می نگرد و موضع ما نسبت به آزادی مذاهب و اسلام بسیار روشن است .
نوبخت همچنین در خصوص اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی دولت گفت: در همین راستا توسعه شبکه حمل و نقل ریلی مورد تاکید قرار گرفته و اتصال شبکه های راه آهن گیلان و تبریز در اولویت برنامه های ما برای ماه های آینده است.


­اختصاص 28 هزار و 180 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی  

سخنگوی دولت بیان اینکه در دو ماه نخست امسال 28 هزار و 180 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص اعتبار داشته ایم، گفت: از این رقم 3139 میلیارد تومان به صورت نقدی بین طرح های عمرانی توزیع شده و 21 هزار میلیارد تومان نیز به صورت انواع اوراق مالی در حال توزیع است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر نوبخت در ادامه نشست خبری امروز خود افزود: در واقع از 28 هزار میلیارد تومان، حدود 24 هزار و 139 میلیارد تومان به صورت نقد و اسناد پرداخت شده است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره خرید گندم از کشاورزان گفت: تا 20 خرداد، 2 میلیون و 685 هزار تن گندم به ارزش 3565 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که از این رقم 1800 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود 1765 میلیارد تومان باقی مانده است.
وی همچنین درباره آخرین وضع ثبت سفارش اظهار داشت: بر اساس گزارش بانک مرکزی، تا 20 خرداد، 10 میلیارد و 959 میلیون دلار از محل منابع بانک مرکزی با نرخ 4200 تومان به کالاهایی که ثبت سفارش شده، ارز تخصیص یافته است.
نوبخت افزود: علاوه بر این، حدود چهار میلیارد و 799 میلیون دلار از محل صادرات غیرنفتی در ساختار سامانه نیما ارز تخصیص داده شده است که در مجموع حدود 15 میلیارد و 600 میلیون دلار می شود.
وی ادامه داد: در مجموع هشت میلیارد و 771 میلیون دلار پرداخت شده است که از این رقم برای کالای اساسی یک میلیارد و 836 میلیون دلار، برای دارو و تجهیزات پزشکی 648 میلیون دلار و برای سایر کالاها همچون مواد اولیه، کالای واسطه ای و ماشین آلات 6 میلیارد و 287 میلیون دلار با نرخ 4200 تومانی پرداخت شده است.
سخنگوی دولت افزود: البته بخشی از ارز برای کالای اساسی و دارو با ارز 3800 تومانی بوده است که دولت مابه التفاوت آن را می دهد.

.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°