سامانه دارویی راه اندازی شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:36 - جمعه 23 آذر 1397
سخنگوی وزارت امور خارجه: ایران از تفاهمات و توافقات صورت گرفته طرف های یمنی درگفتگوهای سوئد استقبال می کند قاسمی: ایران همچنان راه‌حل نهایی بحران یمن را توقف جنگ و خون‌ریزی و تداوم گفت‌وگوهای یمنی ـ یمنی می‌داند گفتگوها درباره اوضاع یمن پس از هفت روز مذاکره فشرده در سوئد پایان یافت دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری از توافق هیئت اعزامی صنعا و دولت مستعفی یمن درباره آتش بس در استان حدیده خبر داد گوترش: بر سرکاهش تنش در تعز و تبادل اسرا توافق شد، دور جديد گفتگوها‌ درباره اوضاع يمن اواخر ژانويه ۲۰۱۹ (بهمن امسال) برگزار می‌شود فرانس پرس: سازمان ملل ۳۰ ناظر در حديده يمن مستقر مي کند ­­­­­­­­رئیس هیئت صنعا در مذاکرات سوئد: درباره بازرسی کشتی ها با نظارت سازمان ملل پیش از رسیدن به بندرالحدیده به توافق رسیدیم محمد عبدالسلام: درباره تقویت نقش سازمان ملل در زیرساخت های انسانی یمن توافق کردیم و امیدواریم توافق مبادله اسیران اجرا شود رئیس هیئت صنعا: همه نیروهای خارجی باید از یمن خارج شوند و حل و فصل اختلافات به ملت یمن واگذار شود محمد عبدالسلام: امیدواریم جامعه جهانی به این درک رسیده باشد که عملیات نظامی در یمن به نتیجه ای نخواهد رسید ائتلاف سعودی اندکی پس از توافق طرف های یمنی برای برقراری آتش بس در الحدیده، بمباران این شهر را از سر گرفت نیروهای یمنی یک پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در جنوب عربستان سرنگون کردند سنای آمریکا با صدور قطعنامه ای اعلام کرد:‌ بن سلمان ولیعهد رژیم عربستان سعودی قاتل خاشقجی است در قطعنامه ای که به تصویب سنای آمریکا رسید از دولت ترامپ خواسته شده است به حمایت از رژیم سعودی پایان دهد هواشناسی در ارتفاعات آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، غرب کردستان، شمال غرب کرمانشاه وزش باد و بارش برف پیش‌بینی کرد هواشناسی برای امروز در سواحل جنوبی دریای خزر و شمال غرب کشور بارش پراکنده و کاهش دمای ۷ تا ۱۰ درجه‌ای پیش‌بینی کرد نواحی مرکزی و غربی دریای خزر امروز مواج می شود با کانال شبکه خبر به‌روز باشید(پیام‌رسان سروش، آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۰۴۳۸۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه اندازی سامانه دارویی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: مردم برای دسترسی به اطلاعات دارویی به درگاه  IRC.FDA.GOV.IR  مراجعه کنند.
این سامانه از 2 هفته پیش راه‌اندازی شده و تا اوایل هفته آینده نسخه اندروید آن نیز در دسترس مردم قرار می‌گیرد.
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مردم در صورتی که نام دارو را در این سامانه وارد کنند قیمت دارو و نزدیک‌ترین داروخانه‌ای که این دارو را موجود دارد برایشان اعلام می‌شود و در صورتیکه مشکلی در قیمت و کمبود بود آن را از طریق این سامانه و یا شماره 190 می‌توانند اطلاع دهند.

* کمبودی در داروهای تولید داخل نداریم
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه شرایط دارو به حالت عادی برگشته و در مورد داروهای تولید داخل مشکلی نداریم، گفت: برای رفع کمبود دارویی اقدامات متعددی توسط وزارت بهداشت انجام گرفته است.

* افزایش تخت‌های بیمارستانی به بیش از 130 هزار مورد
سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش تخت‌های بیمارستانی به 130 هزار و 650 مورد اشاره کرد و گفت: ضمن حرکت به  سمت تأمین استاندارد تخت‌ها از لحاظ تعداد و کیفیت نیز برنامه‌های متعددی برای بستری‌های غیر ضروری و جایگزینی درمان به صورت سرپایی انجام شده است.
حریرچی اضافه کرد: 685 درصد بستری در بیمارستان‌های وزارت بهداشت بوده و 6 درصد دیگر در سایر بیمارستان‌های دولتی، 9.5 درصد در نهادهای عمومی غیر دولتی، 13 درصد در بخش خصوصی و 3 درصد در بیمارستان‌های خیریه است.
وی بیان داشت: 981 بیمارستان در کشور مشغول فعالیت بوده که چند مورد دیگر نیز آماده راه‌اندازی است همچنین 401 هزار و 395 نفر در مجموع این بیمارستان‌ها مشغول فعالیتند که 64.6 درصد (259 هزار نفر) در بخش دولتی مشغول هستند.

* بستری بیش از 34 میلیون نفر در بیمارستان‌های وزارت بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از ابتدای طرح تحول سلامت 34 میلیون و 215 هزار مورد بستری در بیمارستان‌های وزارت بهداشت داشته‌ایم، گفت: 77.14 درصد بستری کشور (سه چهارم) در بخش دولتی و تحت پوشش این طرح صورت گرفته است.
حریرچی عنوان کرد: همچنین 22 هزار و 180 مورد بستری نیز به صورت موقت در بیمارستان‌های دولتی داشته‌ایم.

* انجام بیش از 2 میلیون زایمان طبیعی رایگان
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در راستای ترویج زایمان طبیعی و سیاست‌های جمعیتی 2 میلیون و 32 هزار زایمان طبیعی کاملاً رایگان با اجرای طرح تحول انجام شده است و جهت راحتی مادران 1800 واحد تک نفره زایمان در سراسر کشور در 366 بیمارستان دولتی ایجاد شد.

* 85 درصد هزینه درمان ناباروری با تعرفه دولتی
وی گفت: اکنون 85 درصد هزینه درمان ناباروری با تعرفه بخش دولتی انجام می‌گیرد و 17 مرکز جدید درمان ناباروری با تمرکز بر مناطق محروم تأسیس و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

* شاغلین حرفه پزشکی در مورد درمان سلبریتی‌ها چگونه باید عمل کنند؟
سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سلبریتی‌ها، مسئولان اجرایی، سیاستمداران و به طور کلی افرادیکه مورد اقبال عموم هستند و مردم نسبت به سلامت آنها حساسیت دارند 2 سوال برای انجام درمان آنها وجود دارد. اول اینکه آیا مجازیم وضعیت سلامتی، نوع درمان و سوابق آنها را اعلام کنیم؟
وی گفت: دوم اینکه برای این مشاهیر آیا سیستم بهداشتی و درمانی مجاز است خدمات مازادی را ارائه دهد که بحث نظری در این زمینه وجود دارد و براساس اسناد بین‌المللی اخلاقی و قانونی اصل عدالت و بی‌طرفی برای همه افراد باید رعایت شود مگر اینکه شخص شرایطش اورژانسی و نیاز فوری به خدمات درمانی داشته باشد.

حریرچی اضافه کرد: براساس ماده 48 راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای در نظام پزشکی شاغلین حرف پزشکی باید انصاف را در مورد همه بیماران و عدالت را بین بیماران و همه مراجعه کنندگان پاس بدارند و در اولویت دادن به بیماران باید شاخص روشن، مشخص و موجهی مانند وضعیت بیمار و شرایطش مد نظر باشد.
وی تأکید کرد: شاغلین حرف پزشکی و وابسته نباید در ارائه خدمات به بیماران با انگیزه مالی و غیرمالی و یا به دلیل تمکن مالی بیمار به طور مثال خدمات بیشتری همچون جلو انداختن نوبت آنها انجام دهند.
حریرچی عنوان کرد: براساس ماده 50 این آئین‌نامه شاغلین حرف پزشکی ضمن رعایت انصاف بین بیماران باید افرادی که آسیب‌پذیر هستند را مورد توجه ویژه قرار دهند که سالمندان ، کودکان، زندانیان، معلولان جسمی و ذهنی از این دسته هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت به نمایش یکی از سریال های کشورهای غربی اشاره کرد و گفت: در این سریال رئیس جمهور فرضی احتیاج به پیوند کبد داشت که شبکه پیوند آن کشور پاسخ داد کامپیوتر ما شناختی به رئیس جمهور و مقامات ندارد و نمی‌داند که مشهور و ثروتمند چه کسی است و تنها براساس معیار درمانی تصمیم می‌گیریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°