ماجرای ویلای وزیر کشور و تأثیر موادمخدر بر نرخ ارز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:18 - دوشنبه 31 تير 1398
تیم ملی والیبال جوانان ایران در نخستین بازی‌ خود در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان، ۳ ـ ۱ آرژانتین را شکست داد در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شمشیربازی، تیم سابر ایران در جایگاه ششم جهان قرار گرفت رئیس کمیته تعیین وضع فدراسیون فوتبال: برای بازیکنان جدید باشگاه‌های بدهکار کارت بازی صادر نمی‌شود عارف غلامی (بازیکن سابق تیم فوتبال سپاهان) به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست آرمین سهرابیان (بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال استقلال تهران) به تیم سایپا ملحق شد روح‌الله باقری (بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال استقلال تهران) نیز به تیم شهرخودرو خراسان پیوست «حمیدرضا نداف» در مسابقات تنیس بين‌المللي گرجستان از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی خودداری کرد نشان افتخار رئیس جمهور روسیه به «ولادیمیر آلکنو» سرمربی تیم والیبال زنیت کازان اهدا شد تیم زنیت با هدایت آلکنو ۵ قهرمانی اروپا و ۹ جام قهرمانی روسیه را در کارنامه خود دارد
کد خبر: ۶۰۵۸۲۹
تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
در نشست خبری مطرح شد؛
وزیر کشور تصریح کرد در مواجهه با تجمعات مردمی، تلاش می شود که اعتراض ها به مسیر قانونی هدایت شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عبدالرضا رحمانی‌فضلی امروز در نشست خبری امروز خود با تأکید بر اینکه در اتفاقات خرمشهر یک نفر مجروح شده، افزود: در اعتراضاتی که به کف خیابان می‌آید ممکن است افرادی سو استفاده کنند و یا عده‌ای احساسی و یا هیجانی شوند که موجب خدشه دار شدن نظم و انتظامات شده و به آشوب‌ها دامن بزنند لذا قوه قضاییه و نیروی انتظامی در این شرایط براساس مسئولیت‌هایی که دارند به موضوع ورود می‌کنند.

وزیر کشور گفت: در مواجهه بااین تجمعات سعی می‌کنیم ان‌ها را به روند قانونی خود هدایت کنیم، دیگر اینکه اعتراضات را به مکان‌هایی ببریم که کمترین برخورد بامردم رادارند و در نهایت تلاش کنیم باروش‌های مسالمت امیز این تجمعات را در کوتاهترین مدت، تمام کنیم.

ماجرای تجاوز در ایرانشهر
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره حادثه ایرانشهر گفت: تعداد افراد شاکی براساس مستندات ٤نفر است و وجود ٤١ نفر شاکی در این پرونده حتما کذب است.

وی ادامه داد: مواردی که درباره این موضوع در نمازجمعه مطرح شد خلاف واقع بود که ایشان گفته‌های خود را اصلاح کردند و در کوتاهترین فاصله افراد مجرم شناسایی شدند. در مرحله اول یک نفر و در مرحله دوم سه نفر شاکی خود را به مراجع قضایی معرفی کردند. دادستانی استان هم اعلام کرد افرادی که در این پرونده شکایت دارند، خواسته خود را مطرح کنند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: بنده، معاونانم و استاندار اعلام کردند که تعداد افراد شاکی به طور قطعی ٤ نفر بوده است و اگر تعداد اضافه شود اعلام میکنیم و قصد پوشاندن موضوع رانداریم.

تجمعات بازار
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: خیلی از افرادی که در قضیه بازار دستگیر شدند، سازمان یافته نبودند و برای حضورشان از قبل برنامه ریزی نشده بود.

مجاهدت مرزبان ها
وزیر کشور تاکید کرد: تهدید امنیتی واقعی در مرزهاست، در ٣ماهه اخیر بیش از ٢٠تیم عملیاتی در مرز‌ها رامنهدم کردیم.

وی ادامه داد: ٣٦گروه مسلحانه در مناطق جوار مرزی با تزریق پول برعلیه ایران فعالیت می‌کنند که نیرو‌های امنیتی ما احاطه کامل به مرز‌ها دارند، در همین ایام مراسمات مختلفی در کشور داشتیم که در همین شب‌های فوتبال ٥٠میلیون نفر از مردم در خیابانهابودند که اتفاقی هم نیفتاد.

آب امنیتی نیست
رحمانی فضلی با تأکید براینکه موضوع آب امنیتی نیست، تصریح کرد: درباره آب اگر مدیریت نشود بامشکل مواجه می‌شویم، باید واقعیت رابه مردم بگوییم، کشور در منطقه‌ای نیمه بیابانی قرار دارد و سیکل بارندگی کاهش یافته است و در این شرایط نمی‌توانیم اب کافی تامین کنیم. دولت باروش‌های خودتا ٣٠٠درصد میزان آب مصرفی راافزایش داده است. باید برای صرفه جویی در مصرف اب اطلاع رسانی کنیم.

داستان ویلایی که تخریب شد
وزیر کشور درباره حاشیه‌های ایجاد شده درباره خانه‌اش گفت: بنده خانه باغی ٩٧متری در فشند دارم نه فشم. قیمت‌ها در این دو منطقه بسیار متفاوت است.

وی ادامه داد: زمانی که در صداوسیما بودم این خانه باغ رابه صورت قسطی خریداری کردم که مدارک مربوط به اقساط آن موجود است. در این منطقه ٢٠٠واحد وجود دارد که فقط منزل بنده تخریب شده است، احضاریه و حکم در این باره به دستم نرسید، اما در این باره سمعا و طاعتا هستم و از قوه قضاییه خواسته ام به این موضوع رسیدگی کنند.

رحمانی فضلی افزود: در روزنامه‌ها تیتر می‌زنند، امارت رحمانی فضلی! من خانه ندارم، پیش خرید کرده ام.

تاثیر مواد مخدر بر نرخ ارز
وزیر کشور با اشاره به گردش مالی مواد مخدر و تاثیر آن بر بازار ارز گفت: مصرف مواد مخدر در ایران به گونه‌ای است که اگر هر معتاد در ایران روزانه یک گرم ماده مخدر مصرف کند، این میزان سالیانه به یک تن میرسد و این رقم وارد بازار می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از تقاضا‌ها در بازار ارز مربوط به مواد مخدر و قاچاق کالا است. وقتی ماده مخدر وارد کشور می‌شود از ارز استفاده می‌شود و سپس تبدیل به ریال می‌شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همچنین این ریال مجدد تبدیل به ارز برای وارد کردن کالا خواهد شد که این روند بر روند نوسانات بازار ارز موثر است. یکی از دلایل تعیبن نرخ ارز از طریق بانک مرکزی و مراکز آن نیز به خمین دلیل بوده است تا به تقاضا‌های کاذب به طور مناسب پاسخ داده شود.

وی افزود: الان در حوزه کالا، واردات کالا از مرز‌های غربی یا شرقی به دلیل سیاست‌های کنترلی دقیق ایران و عراق، قاچاق کالا تا ٨٠ درصد کنترل شده است؛ که البته روی وضعیت معیشتی مردم تاثیراتی داشته، اما با دستورالعملی که در دولت تصویب شده ساماندهی خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به خروج از برجام و همکاری با اروپا در موردمواد مخدر و پناهندگان اظهارداشت: همکاری ایران با اروپا در مورد مبارزه با موادمخدر و پناهندگان یک جانبه است و فقط ما تلاش و کار می‌کنیم و آن‌ها تلاش موثری انجام نمی‌دهند. این مساله در اجلاس‌های مختلف هم گفته سده است.

وی ادامه داد: ایران بیش از ٣٧٠٠ شهید در این حوزه داشته است و امسال هزار درگیری اتفاق افتاده است و ١٢٠٠ تن ماده مخدر کشف کرده ایم که قرار بودهذاست از مرز‌های ایران به اروپا برود.

مهاجران
رحمانی فضلی تاکید کرد: در بحث مهاجربن نیز ٣ میلیون مهاجر در ایران هستندو ایران به آن‌ها نگاه انسانی دارد و جلوی آن ایستاده است.

اگر این نگاه نباشد کافیست ٢۴ ساعت وزیر کشور غفلت کند تا هزاران پناهنده و چند تن ماده نخدر از مرز‌ها عبور کند.

وزیر کشور عنوان کرد: اروپاییان در زمان تحربم حتی سگ‌های موادیاب یا دسنگاه ایکس ری به ما نمیدادند تنها ٣ درصد پناهجویان در اردوگاه هستند و ٩٧ درصد آن‌ها با مردم زندگی می‌کنند.

رحمانی فضلی بیان داشت: ٥٠٠ تا ۵۵٠ هزار دانش آموز و ٢۵ هزار دانشجو پناهجو در کشور داربم. باید به اروپاییان گفت دست کم به افغانستان کمک کنید و اگر در منطقه‌ای رعب باشد نتیجه همین است.

وی عنوان کرد: در درگیری اخیر با قاچاقچیان در شرق کشور ٣٠ گلوله آر پی جی ٧ شکیک کردند آن‌ها حتی ماشین دبد در شب دارند. چه کسی به آن‌ها کمک می‌کند؟

وزیرکشور خاطرنشان کرد: سه سال پیش گفتیم قاچاقچیان با تروریست‌ها ارتباط دارند باید تلاش کنیم به این موصوعات به طور بین المللی رسیدگی سود. نهاد‌های بین المللی ایزان را تشویق می‌کنند و گواهی میدهند، اما این‌ها مشکل ما را حل نمی‌کند ما با اعتقادات دینی مان مبارزه می‌کنبم، اما شما داربد چه می‌کنید؟

لایحه جامع انتخابات
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره زمان نهایی شدن لایحه جامع انتخابات، عنوان کرد: این لایحه اکنون در صحن دولت در حال بررسی است و قرار است کارگروهی پیشنهادات مطرح شده در دولت را بررسی کند تا سرعت کار بیشتر شود. در این لایحه کارشناسی‌های خوبی انجام شده است و امیدواریم این لایحه به انتخابات مجلس سال بعد برسد.

وی همچنین درباره تاثیر تک نرخی شدن بر مقابله با قاچاق کالا، بیان کرد: پیش از این بخشی از تقاضای ارز مربوط به موادمخدر یا قاچاق کالا بوده است و همین تقاضا در نوسانات ارز تاثیرگذار بود.

رحمانی فضلی گفت: یکی از اهداف تک نرخی شدن ارز هم مقابله با قاچاق کالا بود به خاطر همین سیاست و همچنین سیاست کنترلی دقیق در مرز‌ها حدود ۸۰ درصد کالا‌های قاچاق در مرز‌های غربی کشور کنترل شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱°    ۳۹°