جزئیات ثبت نام در سامانه جامع روابط کار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:56 - چهارشنبه 04 مهر 1397
دبیرکل سازمان ملل در سخنرانی افتتاحیه هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی این سازمان: اعتماد به نهادهای بین المللی تضعیف شده است رئیسان جمهور ایران و فرانسه در نیویورک دیدار کردند رئیسان جمهور ایران و ترکیه در نیویورک درباره مهم‌ترین مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی،رایزنی نظر کردند نخست وزیران نروژ، بلژیک و ارمنستان با حضور جداگانه با رئیس جمهور دیدار کردند نشست وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ (فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلیس) با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سازمان ملل برگزار شد در بیانیه‌ پایانی این نشست، اعضا بر تعهد خود برای تضمین کانال های پرداخت به ایران و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی تأکید کردند در این بیانیه از به‌روزسانی «قانون انسداد» اتحادیه اروپا و اعطای مجوز به بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای واجد شرایط محسوب شدن ایران برای دریافت وام‌های خارجی استقبال شد اعضا از پیشنهادات عملی برای حفظ و توسعه کانال‌های پرداخت و به طور مشخص ابتکار تاسیس یک «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های مربوط به صادرات (شامل نفت) و واردات ایران استقبال کردند موگرینی: راه‌حل‌های عملیاتی اروپا برای تأمین خواسته‌های ایران به‌زودی اجرایی می‌شود با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش، آی‌گپ و ایتا به‌ نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۰۸۸۰۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
گفتگوی 18:30
مدیرکل روابط کار وزارت کار علت راه اندازی نشدن سامانه جامع روابط کار را مشخص نشدن تعرفه ثبت نام در دفاتر پیشخوان عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسماعیل ظریفی آزاد با حضور در برنامه 18:30 گفت: سامانه جامع روابط کار که از مدت ها پیش آماده است تا هفته دیگر افتتاح می شود. قرار بود این سامانه امروز چهارشنبه شروع به کار کند.
 
ظریفی آزاد افزود: سامانه جامع روابط کار در راستانه تحقق دولت الکترونیک است که هم کارفرما و هم کارگر از خدمات آن استفاده می کنند.
صرف جویی در وقت از جمله محاسن راه اندازی این سامانه است.
 
جزئیات ثبت نام در سامانه جامع روابط کار 
 
ظریفی آزاد ادامه داد: با ثبت نام هر فرد در این سامانه و در دفاتر پیشخوان دولت اعم از کارفرما و کارگر تا پایان دوره کاری و فعالیت خود احراز هویت می شود.
 
او گفت: تنها علت تاخیر در ثبت نام تعیین تعرفه ثبت نام در دفاتر پیشخوان دولت است که هنوز در کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی مشخص مشخص نشده است.
 
او راه اندازی سامانه جامع روابط کار را ابتدا از تهران اعلام کرد و گفت: پس از راه اندازی این سامانه در تهران، استان های البرز، قزوین و اردبیل به این سامانه ملحق خواهند شد.
 
در کنار سامانه جامع روابط کار سامانه دیگری راه اندازی می شود که وظیفه آموزش کاربران در مورد روابط کار ، ایمنی کار و بسیاری از مسائل مربوط به کار را بر عهده دارد.
 
او روز یکشنبه هفته بعد را روز اعلام تعرفه هزینه ثبت نام در سامانه از سوی کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی اعلام کرد و افزود: با اعلام تعرفه سامانه ثبت نام حدود 15 میلیون نفر را آغاز می کند.
 جزئیات ثبت نام در سامانه جامع روابط کار
 علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: یکی از مشکلات جدی قراردادهای سفید امضا است که با اجرایی شدن این سامانه بسیاری از مشکلات از جمله مشکل این نوع قراردادها مرتفع خواهد شد. او با اعلام رضایت جامعه کارگری از این سامانه گفت: تنها نگرانی ما اجرای صحیح این طرح است.

خدایی افزود: وزرات گسترده ای مانند وزرات کار که در هر استان اداره دارد به یک چنین سامانه ای برای یکپارچه سازی و شفافیت در اطلاعات احتیاج داشت.

او با بیان اینکه جامعه کارگری همواره با وزرات کار همکاری داشته و خواهد داشت گفت: توقع ما از این سامانه این است که با ساماندهی در قرادادهای موقت و جلوگیری از قراردادهای غیر قانونی، جامعه آماری شفاف را برای ما فراهم آورد.

علی اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار دیگر میهمان تلفنی گفتگوی 18:30 با اشاره به داده های آماری بعنوان مشکل اساسی در فرایند قراردادها، گفت: نبود شفافیت در کار باعث می شود افراد خاطی، افراد درستکار را هم زیر سوال ببرند.
جزئیات ثبت نام در سامانه جامع روابط کار
او افزود: با استفاده از این سامانه می توانیم از وقوع تخلفات جلوگیری کنیم و زمینه بهره وری را افزایش دهیم.

آهنی ها در رابطه با ثبت مشخصات اعضای صنوف گفت: این سامانه برای کارفرمایان بخش صنعت بطور روشن و آسان اتفاق می افتد اما در صنوف امکان اجرای آن زمانبر خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°