عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:25 - چهارشنبه 29 خرداد 1398
شمخانی در روسیه با مسئولان عالی امنیت ملی ارمنستان، افغانستان و تاجیکستان جداگانه دیدار و گفتگو کرد دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در حاشیه اجلاس بین‌المللی مقامات امنیتی جهان: واشنگتن با هدف ضربه زدن به ملت ایران جنگ اقتصادی راه انداخته است مقامات آمریکا فکر می‌کردند با چنین اقداماتی ملت ایران را به زانو درخواهند آورد اما دیدیم مردم ایران مقابل آنها ایستادند شمخانی: تهمت زدن به دیگر کشورها به شیوه رایج مقامات آمریکا تبدیل شده است شمخانی: تصميمات اتخاذ شده ايران براي كاهش تعهدات برجام پاسخي به بدعهدي و بي عملي آمريكا و كشورهاي اروپايي است ايران در چارچوب بندهاي برجام، گام به گام تعهدات خود را براي مقابله با رفتار غيرقابل قبول طرف‌هاي مقابل كاهش خواهد داد این تصمیم جدی است و تا زمانی که ناقضان برجام به مسیر تعهدات بازنگردند، مرحله به مرحله آن را ادامه می‌دهیم دبیر شورای‌عالی امنیت ملی: معتقدیم شرايط فعلي، صرفاً تامين كننده منافع يكجانبه است شمخاني (در گفتگو با روسيااليوم): ايران تهديدي براي كشورهاي خليج فارس نيست و قصدي براي توسعه طلبي ندارد دبیر شورای‌عالی امنیت ملی: امنيت خليج فارس بخشي جدايي ناپذير از امنيت ايران است سياست ترامپ در مقابل ايران خصمانه است؛ هيچ نتيجه اي ندارد و ما توانايي مقابله با آن را داريم شمخاني: وجود نيروهاي خارجي به خصوص آمريكا در خليج فارس عامل افزايش تنش است
کد خبر: ۶۰۸۸۴۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲
بازوند استاندار کرمانشاه، مهدیان معاون بنیاد مسکن و موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان از عملکردها و پیگیری ها در روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان در تیتر امشب آمار ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب درباره عملکردها در کرمانشاه گفت: امروز 8 ماه است که از وقوع زلزله می گذرد که جا دارد از کسانی که در بازسازی ها و امداد و نجات کمک کردند و همین طور از صدا و سیما تشکر کنیم.
 
در این مدت سه ماه درگیر اسکان اضطراری بودیم و در 5 ماه دیگر مردم زلزله زده کرمانشاه در این مدت صمیمانه با ما همکاری کردند.
 
 عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
او افزود: تعداد 29 هزار واحد پی کنی تمام شده 15 هزار اسکلت نصب شده و 9884 سقف زده شده و 9810 واحد دیوارچینی شده است. تعداد 4502 واحد گچ و خاک شده و آماده سکونت است. تاکنون هزار و 300 میلیارد تومان پول از طریق سیستم بانکی و 175 میلیارد تومان از طریق کمک بلاعوض در حوزه ساختمان پرداخت شده است.
 
استاندار گفت:  8800 جایگاه دامی داریم که حدود 3 میلیون بلاعوض و 10 تا 20 میلیون هم وام با سود 4 درصد پرداخت شده است. در مورد تسهیلات نیز بحث ضامن دیگر مطرح نیست و فقط قرار است به صورت سفته ای زنجیره ای ضمانت ها انجام شود.
 
 او درباره آب آشامیدنی نیز گفت: آب شرب روستاها برای ساخت و ساز نیز استفاده می شود بنابراین تقاضا می شود که بنیاد مسکن این موضوع را رعایت کند تا دچار کمبود آب نشویم. مدیریت آبفای روستاها نیز باید مدیریت لازم را داشته باشد که آب شرب در روستاها استفاده نشود.
 
عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
 
عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن در ارتباط تلفنی گفت: بیش از 4500 واحد آماده سکونت شده که تا اخر این ماه به 5 هزار واحد خواهد رسید تا مردم به زودی در واحدها ساکن شوند.
 
میلگردها به صورت مستمر به منطقه حمل و توزیع می شود ولی چون حجم کار زیاد است و آهن آلات زیاد است از کسبه محل نیز درخواست داریم که آهن را ارائه کنند.
 
35 دستگاه تانکر در منطقه مستقر هستند و برای ساخت و ساز مصالح بتن و بنایی از این تانکرها استفاده می شود و از مردم نیز خواسته ایم از آب شرب در بنایی استفاده نکنند.
 
مهدیان درباره روند بازسازی سرپل ذهاب نیز گفت: در وام معیشتی حدود 20 هزار واحد معرفی شده اند که 12 هزار واحد عقد قرارداد شده اند. روند ساخت و سازها هر روز سرعت بیشتری می گیرد و امیدواریم در زمانبندی مشخص شده کارها به اتمام برسد.

موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در ارتباط تصویری گفت: در سفر رئیس جمهور به راور قول داده شد تعداد واحدهای خسارت دیده کار ساخت وساز انجام شود و تا پایان تیر تحویل شود در مورد کوهبنان قرار بر این بود که بعد از راور و تا پایان شهریور واحدها تحویل شود. درمورد واحدهایی که آسیب دیده اند چون تعداد بیشتر است برنامه زمانبندی یکساله داریم که تحویل شود.
 
 عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
او درباره مستاجران نیز گفت: مستاجران نباید توقع داشته باشند که مانند مالک با آنها برخورد شود؛ در جلسه ای که با بنیاد مسکن داشتیم  تقسیم بندی های لازم برای مستاجران انجام شد برای کسانی که زمین داشتند مانند مالکان بر خورد شد و افرادی هم که زمین ندارند در جلسات توافق شد در زمینی که مشخص شده ساخت و سازها برای مستاجران انجام شود ولی بازهم به صورت مستاجر خواهند بود.
 
دولت در سه بخش کرمانشاه، کوهبنان و راور مشغول کار است و کارها درحال انجام است. در راور حداکثر تا ده روز آینده کل واحدهای روستایی تحویل می شود. هدف دیگر  این است که در منطقه نمایشگاه مصالح ساختمانی ایجاد کنیم تا هم بازار رقابتی برای کاهش هزینه ها ایجاد شود هم مردم مصالح را راحت تر تهیه کنند.  

مهدیان معاون بنیاد مسکن درباره مصالح و بتن در کوهبنان و کرمان گفت: توزیع بتن در کرمان نیز درحال انجام است. در کرمانشاه دو هفته قبل مردم ده روز در نوبت بتن می ماندند که در حال حاضر تحویل بتن به روز شده است و با امکانات حمل و پمپ بتن تحویل می شود در کرمان نیز مشکلات درحال برطرف شدن است. مشکل وام های بلاعوض به طور کامل حل شده است و منابع تامین شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۵°