کار گروهی، رمز موفقیت جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:33 - يکشنبه 18 آذر 1397
وزارت کشور فرانسه: در تجمع شنبه معترضان به سیاست‌های اقتصادی و نظام سرمايه داري فرانسه نزديک به ۲۰۰۰ نفر بازداشت شدند؛ ۱۴۰ نفر هم زخمی شدند رئيس جمهور فرانسه در پيامي بار ديگر از خشونت پليس و ژاندارم‌ها علیه معترضان دفاع کرد اعتراضات ضد نظام سرمايه‌داري به ديگر کشورهاي اروپايي از جمله هلند، بلژيک و مجارستان هم گسترش یافته است ده‌ها هزار ايتاليایی در اعتراض به طرح ارتباط ريلي بين شهرهای «تورین» و «ليون» فرانسه تظاهرات کردند تظاهرکنندگان اقدام دولت ایتالیا را «چپاول بودجه عمومي» عنوان کردند اسپوتنیک: در حمله با چاقو در یک ایستگاه قطار در «مولوز» فرانسه ۳ زن زخمی شدند
کد خبر: ۶۱۷۴۷۸
تاریخ انتشار: جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
نبض
مدیرکل دفتر تخصصی علوم پزشکی معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی: علت موفقیت جهاد دانشگاهی در حوزه بهداشت و درمان گروهی کارکردن آن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مدیرکل دفتر تخصصی علوم  پزشکی معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با حضور در برنامه نبض گفت: علت موفق بودن جهاد دانشگاهی، گروهی کارکردن(تیم ورک) این موسسه است که در تشخیص و درمان به یکدیگر کمک می کنند.

دکتر جاوید درباره زمان و علت تشکیل جهاد دانشگاهی گفت: 16 مرداد 1359 جهاد دانشگاهی بعنوان زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.

او افزود : جهاد دانشگاهی طی 38سال فعالیت در حوزه آموزش، فرهنگ و پژوهش خدمات دانشگاهی را ادامه داده و تاکنون اساسنامه جهاد دانشگاهی تغییراتی داشته است.

دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت 

دکتر جاوید در مورد بحث ناباروی گفت: بحث ناباروری از جمله نخستین بحث های تحقیقاتی موسسه رویان در حوزه پزشکی بود، در این راستا پژوهشکده ناباروری ابن سینا در تهران فعالیت می کند.

وی در مورد مراکز دیگر پژوهشی و تحقیقاتی ناباروری در برخی استانها افزود: 8 استان دیگر از جمله خوزستان(اهواز)، آذربایجان شرقی(تبریز)، اراک، اردبیل، قم و کرمانشاه در حوزه ناباروری فعال هستند، ارتباط جهاد دانشگاهی با پژوهشکده ابن سینا و سایر مراکز شهرستان ها بطور مستمر برقرار است و پژوهشکده رویان تهران بعنوان برادر بزرگتر سایر مراکز ایفای نقش می کند.

 

مدیرکل دفتر تخصصی علوم  پزشکی معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: در برنامه آتی نیز دیگر استان ها از جمله سیستان و بلوچستان محل احداث و افتتاح مرکز رویان تحت نظارت جهاد دانشگاهی خواهد بود.

 

جاوید به کلیات فعالیت جهاددانشگاهی اشاره کرد و در مورد بحث زیست فناوری افزود: ناباروی، سرطان(پستان)، طب باساختی و سلول درمانی از فعالیت های این مراکز است.

وی افزود: بحث زیست فناوری در حوزه های مختلف ودر پژوهشکده های مختلف متفاوت است.

وی به تولید پروتئین های نوترکیب برای درمان سرطان و تشخیص زودرس سرطان و داروهای سرطان اشاره کرد و افزود: بیشتر تحقیقات در حوزه های درمانی در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد.

 

جاوید گفت: اکنون به خاطر افزایش سطح آگاهی جامعه بخصوص زنان درمان بیماری ها مانند سرطان پستان سریعتر و موثر تر صورت می گیرد.

دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت 

دکتر احمد وثوق تقی دیزج معاون درمان پژوهشگاه رویان دیگر مهمان برنامه نبض پزشکی گفت: در درمان ناباروری، سطح ایران و مرکزی مثل رویان در سطح جهانی است.


 او گفت: زوج های زیادی از سایر نقاط جهان برای درمان ناباروری به ایران مراجعه می کنند.


معاون درمان پژوهشگاه رویان افزود: رویان با امکانات بیشتر و بکارگیری تخصص های ویژه قدم های خوبی را در زمینه درمان ناباروری برداشته است.


دکتر وثوق با اشاره به وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور گفت: با توجه به این مشکل در سطح جامعه، نیاز بود که به سمت حل این مشکل برویم و در پژوهشگاه رویان قدم های خوبی برداشته شده است.


وی با بین اینکه درمان ناباروری زمان بر و هزینه بر است، افزود: بسته های حمایتی برای درمان بیماران نابارور در نظر گرفته شده است.


دکتر وثوق درباره حمایت های بیمه ای گفت: بیشتر داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه است.


وی با بیان اینکه اکنون، هیچ نیازی به خدمات خارج از کشور نداریم، گفت: سطح رویان در درمان ناباروری در منطقه ممتاز است.


معاون درمان پژوهشگاه رویان با اشاره به رویکرد نیاز محوری رویان گفت: هدف این پژوهشگاه برطرف کردن نیاز جامعه است.


دکتر وثوق افزود: از درمان ناباروری که زمانی نیاز جامعه بود اکنون به علم و توسعه علم رسیده ایم.


وی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در زمینه سلولهای بنیادی گفت: هدف ما رسیدن به درمان بیماری های لاعلاج است.


معاون درمان پژوهشگاه رویان با اشاره به شناسایی سلولهای غلاف میانی افزود: امیدواریم در آینده بتوانیم بیماری ام اس را درمان کنیم.


وی گفت: سال گذشته نخستین کارخانه تولید سلول های بنیادی را با کمک بنیاد برکت راه اندازی کردیم و قدم هایی را درباره تجاری سازی این برداشته ایم.

 


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۳°