مهر تائید بر اصلاحیه لایحه تامین مالی مبارزه با تروریسم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:02 - چهارشنبه 24 مرداد 1397
شورای نگهبان کلیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را تایید کرد سخنگوی شورای نگهبان: در بررسی این طرح فقط ۲ سوال جزئی باقی ماند که برای بررسی به مجلس ارسال خواهد شد رئیس سازمان غذا و دارو: از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثبت سفارش برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی انجام شده است مدير عامل صندوق بازنشستگي از برخي بيمه هاي تکميلي از جمله آتيه سازان حافظ خواست براي جلب رضايت بازنشستگان بيمه شده تلاش بيشتري کنند تقي زاده: درصورت ادامه نارضايتي بازنشستگان از آتيه سازان حافظ، تصميمات جديد خواهيم گرفت مدير عامل صندوق بازنشستگي: از مهر ماه به ۴۰۰ هزار بازنشسته وام ۵ میلیون تومانی با سود ۴ درصد پرداخت می شود ­مرکز آمار: قيمت فروش يک مترمربع زير بناي مسکوني در شهر تهران در بهار نسبت به مدت مشابه پارسال ۹/۳۶ درصد و مبلغ اجاره ۷/۳۶ درصد افزايش يافت مدير کل توسعه مراکز غير دولتي بهزيستي: موسسات خيريه داراي اعتبار هيچ موقع وارد خيابان نمي شوند و جلوي کسي را نمي گيرند
کد خبر: ۶۱۷۶۲۸
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در شورای نگهبان قانون اساسی تائید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در جلسه شورای نگهبان، لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری با خبرنگاران همچنین درباره بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس افزود: براساس نظر شورا، در ماده 7 موضوع اصلاح ماده 31 فراز دوم دو بخش دارد؛ ایراد بخش اول درباره تأیید اعتبارنامه از این جهت که اعتبارنامه ها به تصویب مجلس نمی رسد کماکان به قوت خود باقی است، اما با توجه به اصلاح به عمل آمده در بخش دوم آن که می تواند در استظهار از فراز اول ماده مبنی بر عدم تصویب اعتبارنامه ها در مجلس موثر باشد فراز اول نیز مغایر اصل 93 قانون اساسی است.

وی ادامه داد: در صدر ماده 10 موضوع اصلاح ماده 35 با وجود اصلاح به عمل آمده با عنایت به اینکه ظاهر عبارت آن است که رئیس مجلس بدون رأی گیری اعلام نظر می کند، ایراد سابق شورا کماکان به قوت خود باقی است.

کدخدایی گفت: درباره ماده 31 نیز شورا آن را دارای ابهامات متعدد دانست که پس از رفع ابهام نظر خود را اعلام خواهد کرد.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان، اصلاح اساسنامه شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز مورد بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

وی همچنین درباره بررسی طرح اصلاح قانون منع ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: دراین باره در رسانه ها اطلاع رسانی ناقصی صورت گرفته، اما در فرصت قانونی مشخصی که در اختیار شوراست نتیجه اعلام خواهد شد.


­اعلام نظر شورای نگهبان درباره مصوبات و اساسنامه ها

شورای نگهبان قانون اساسی نیز نظر خود را در خصوص مصوبات مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌ها اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان قانون اساسی، نظر این شورا در خصوص مصوبات و اساسنامه‌ها به این شرح است:


لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم

مصوب جلسه مورخ سی و یکم تیر ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 1397/05/10 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.


طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

مصوب جلسه مورخ دوم مرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی به لحاظ عدم فرصت رسیدگی بدین وسیله استمهال می‌گردد.


طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

که با اصلاحاتی در جلسه مورخ بیست و نهم خرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، در جلسه مورخ 1397/04/20 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر این شورا به‌ این شرح اعلام می‌گردد:

1_ در ماده 7 موضوع اصلاح ماده 31، فراز دوم دو بخش دارد اشکال بخش اول آن در خصوص تأیید اعتبارنامه از این جهت که اعتبارنامه‌ها به تصویب مجلس نمی‌رسد کماکان به قوت خود باقی است. همچنین با توجه به اصلاح به عمل آمده در بخش دوم آن که می‌تواند در استظهار از فراز اول ماده مبنی بر عدم تصویب اعتبار‌نامه‌ها در مجلس مؤثر باشد فراز اول نیز مغایر اصل 93 قانون اساسی است.

2_ در صدر ماده 10 موضوع اصلاح ماده 35، علی‌رغم اصلاح به عمل آمده با عنایت به اینکه ظاهر عبارت آن است که رئیس مجلس بدون رأی‌گیری اعلام نظر می‌نماید ایراد سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.

3_ در ماده 31 موضوع ماده 192 مکرر 2،‌ از این حیث که «یک ماده» شامل موارد متعددی باشد ابهام دارد، پس از رفع ابهام اظهار‌ نظر خواهد شد.


اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

مصوب جلسه مورخ سیزدهم تیر ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت هیأت وزیران در جلسه مورخ 1397/05/10 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع وقانون اساسی شناخته نشد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°