کسر خدمت ایثارگران شامل غایبان نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:53 - چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی : لایحه تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بعد از ۱۶ سال هنوز به سرانجام نرسیده است رحیم مصدق در تیتر امشب: فراگیر بودن و عام بودن خسارت بیمه طبیعی یکی از مسائل مهم و ضروری در پوشش بیمه حوادث است بر اساس آخرین آمار ۶۱ هزار پرونده خسارت سیل در شرکت‌های بیمه تشکیل شده است برخی نهادها و سازمان‌ها منازل مسکونی تحت پوشش را بیمه کرده‌اند و این موجب شده که بسیاری از منازل روستایی شامل بیمه خسارت شوند منازل بیمه شده تا سقف مشخص ۱۰ الی ۳۰ میلیون تومان بیمه بوده‌اند که شرکت‌های بیمه تا سقف مشخص شده پرداخت خسارت را تقبل می‌کند
کد خبر: ۶۲۲۶۸۸
تاریخ انتشار: جمعه ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
سردار کریمی: تمامی ایثارگران شامل طرح کسر خدمت می شوند و به ازای هر ماه ایثارگری، یک درصد جانبازی، یک ماه اسارت و یک ماه حضور در جبهه ؛ دوازده روز کسر خدمت به فرزند ایثارگران داده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 درباره قانون کسر خدمت ایثارگران گفت: این قانون هفته گذشته برای اجرا، ابلاغ شد.

 

سردار ابراهیم کریمی گفت: در مرحله اول با توجه به توافق با مجلس، بالاترین میزان ایثارگری که 28 و 29 ماه است ابلاغ شد. قرار بر این شد کسانی که دارای 28 و 29 ماه ایثارگری هستند با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ و ارائه مدارک به ازای 20 هزار نفر در هرسال معاف شوند اما با توجه به بالا بودن میزان ایثارگران در جلسه فشرده دیگری که با مجلس داشتیم تمامی ایثارگران شامل طرح کسر خدمت شدند که به ازای هر ماه ایثارگری، یک درصد جانبازی، یک ماه اسارت و یک ماه حضور در جبهه؛ دوازده روز کسر خدمت به فرزند ایثارگران داده شود.

او درباره مشمولان غایب گفت: غایبین نمی توانند از کسر خدمت و کفالت استفاده کنند.

 طرح کسر خدمت برای تمامی ایثارگران

او افزود: هفته گذشته این قانون ابلاغ شد و همین هفته نیز اجرایی می شود و  افراد با مراجعه به یگان های خود می توانند از کسر خدمت استفاده کنند، با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشمولان اکنون سرباز هستند هماهنگی ها برای اینکه بیشتر از حد خدمت نداشته باشند، انجام شده است.


او افزود:  گنجایش این کار برای تمام ایثارگران وجود ندارد و در مرحله اول این قانون شامل کسانی می شود که در حال خدمت هستند. هرکس که مشمول می شود با ارائه دفترچه خدمت در مرحله دوم می توانند از کسر خدمت استفاده کنند.


سردار کریمی گفت: کسر خدمت ایثارگران بر اساس برنامه نیست و محدودیت زمانی و سنی ندارد و اولویت با کسانی است که 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری داشته باشند، کسانی که در حال تحصیل هستند می توانند به تحصیل ادامه دهند. 

سردارد کریمی گفت: این قانون شامل افرادی می شود که زیر سی ماه ایثارگری و حضور در جبهه داشته باشند اما فرزندان کسانی که 25 درصد جانبازی دارند یا 24 ماه مدت آزادگی شان باشد یا سی ماه حضور در جبهه داشته باشند، معاف می شوند.

وی ادامه داد: کسانی که شصت ماه در جبهه حضور یا 50 درصد جانبازی داشته باشند، دو فرزند آنها معاف می شود.


جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از تجمیع سوابق خبر داد و افزود: اگر پدر و مادر ایثارگر باشند با هم تجمیع می شود و فرزندان می توانند استفاده کنند.

وی گفت: کسر خدمت سربازی ایثارگران هیچ هزینه ای ندارد.

 

سردار کریمی ادامه داد: در بررسی های اولیه، 30 هزار نفر در مرحله اول در حال خدمت از فرصت کسر خدمت استفاده خواهند کرد، از یک ماه به بالا نیز به صورت پلکانی استفاده خواهد شد، در نیروهای مسلح تمامی تمهیدات برای اینکه مشکلی در توان رزم ایجاد نشود، اندیشیده شده و به مرور کسر خدمت انجام خواهد شد.


سردار کریمی درباره قوانین جدید نظام وظیفه و خرید غیبت گفت: جریمه مشمولان غایب 4 سال است که انجام می شود و قرار بر این است که سال آینده این قانون را نداشته باشیم و سال 97 آخرین سال خرید خدمت و پرداخت جریمه برای تعیین تکلیف مشمولان غایب است.


وی افزود: اکنون جرایم مشمولان غایب مانند سال قبل است و فقط برای مشمولان غایبی که در خارج کشور هستند و 8 سال غیبت داشته باشند وقتی به کشور وارد می شود باید جرایم را پرداخت کند تا امکان خروج از کشور را  داشته باشند.


او درباره مشمولان کمیته امداد و بهزیستی گفت: در جلسه ای قرار شد، 70 درصد جرایم بخشیده شود و به توافقاتی رسیده ایم که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بتوانند از معافیت ها استفاده کنند.


سردار کریمی درباره مشمولان معلول گفت: فرایند معافیت این افراد در دفترچه آمده است و با آزمایشاتی که در طرح معافیت و کفالت با هماهنگی بهزیستی انجام می شود، تمام کفالت ها در شرایط بدون غیبت اعمال میشود اما غایبین نمی توانند از قانون استفاده کنند.


سردار کریمی گفت: قانون کسر خدمت فعلا محدودیت زمانی ندارد اما به شرایط بستگی دارد و زمان مشخص میکند که در آینده قانون عوض شود یا نه؟


سردار کریمی درباره مهارت سربازان گفت: از سال گذشته بر اساس تدبیر مقام معظم رهبری و فراهم شدن زمینه های کسب و کار برای سربازان، قرارگاه مهارت آموزی در ستاد کل شکل گرفت، سربازی که وارد خدمت می شود در طول دوره خدمت حداقل یک مهارت را کسب می کند و اگر کسی دارای مهارت است می تواند مهارتش در شغلی که مرتبط است را توسعه دهد.


او افزود: مهارت موجب کسر خدمت نمی شود بلکه با هماهنگی های انجام شده با فنی حرفه ای، بهترین مهارت هایی که بعد از سربازی می تواند برای شخص کارایی داشته باشد،آموزش داده می شود در این زمینه مشوق هایی نیز از جمله ادامه کار در یگان های نیروهای مسلح در نظر گرفته شده است. 

کریمی گفت: امسال 200 هزار نفر در حال آموزش هستند، سال گذشته نیز 100 هزار نفر آموزش های لازم برای کسب مهارت را دیده اند.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۵°