سهم کوچک بیمه ها در بازار 8000 میلیاردی دندانپزشکی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:44 - شنبه 31 فروردين 1398
رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید باد درمناطقی از جنوب غرب، غرب و مرکز کشور، دامنه‌های زاگرس و البرز و سواحل دریای خزر هواشناسی : در شمال شرق و شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود بارندگی در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان‌ شرقی، گیلان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و شمال شرق خوزستان شدت بیشتری دارد هواشناسی درباره آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق هشدار داد امروز بارش در استان‌های اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، گیلان، شرق گلستان، خراسان شمالی و رضوی شدت خواهد داشت امروز بارش در مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود هواشناسی از کاهش محسوس دما در شمال و شمال‌شرق کشور خبر داد راه های سه استان کشور برفی شد بارش برف در محورهای استان‌های اردبیل (محورهای اردبیل - سراب و خلخال - اسالم گردنه الماس)، آذربایجان شرقی (محور اهر - کلیبر) و آذربایجان غربی (محور شاهین دژ - تکاب) با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش،آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۲۴۳۷۱
تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
نبض پزشکی
رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بیمه ها سهم کوچکی در پرداخت های دندانپزشکی شهروندان دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر قاسم صادقی رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت در برنامه نبض پزشکی شبکه خبر با بیان اینکه نقش دهان و دندان در سلامتی و زیبایی فرد اهمیت اساسی دارد، گفت: باید یک اتاق فکر در وزارت بهداشت تشکیل و تصمیماتی درباره امر بهداشت دندان گرفته شود.
 
سلامت دهان و دندان، جزء فراموش شده نظام سلامت 
 
صادقی افزود: توجه به سلامت دندان می تواند از هزینه های دیگر در بخش سلامت بدن جلوگیری کند.
وی گفت: آخرین برآوردها از بازار دندان 8 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
صادقی افزود: از این میزان 15 درصد سهم دولت است و بخش خصوصی سهم بیشتری از بازار 8هزار میلیاردی دارد.
وی افزود: بیمه ها سهم کوچکی در پرداخت های دندانی شهروندان دارند.
 
سلامت دهان و دندان، جزء فراموش شده نظام سلامت 
دکتر احد خوش زبان دندانپزشک و عضو انجمن زیست مواد دندانی دیگر مهمان برنامه گفت: ما دهان و دندان را دروازه سلامت می دانیم اما در اجرا و عمل توجه کمتری به بهداشت دندان و دهان می کنیم.
عضو انجمن زیست مواد دندانی با بیان اینکه نیاز درمانی پایش نمی شود، تاکید کرد: باید در حوزه عمل هم به نیاز درمانی دندان و دهان توجه شود.
خوش زبان گفت: معاونت درمان باید پایش درمانی را به اولویت های درمانی هدایت کند.
 
سلامت دهان و دندان، جزء فراموش شده نظام سلامت 

 دکتر محمد خلخالی مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی مهمان تلفنی برنامه نبض پزشکی شبکه خبر گفت: دغدغه ماست که بتوانیم پوشش بیمه ای بیشتری به شهروندان در حوزه دندان و دهان بدهیم.
وی با اشاره به خدمات سازمان تامین اجتماعی در حوزه بهداشت دندان گفت: خدمات ارائه شده سازمان در حوزه دندان به دو صورت درمان مستقیم در مراکز ملکی و درمان غیرمستقیم به صورت خرید خدمتی است.
مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: ویزیت، کشیدن دندان، پرکردن یک سطحی، دو سطحی و سه سطحی در مراکز ملکی انجام می شود.
 
 
برچسب ها: نبض ، دندان ، بیمه ، فراموش شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۶°