شمخانی: صنعت نقش مهمی در مایوس سازی آمریکا دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:48 - پنجشنبه 02 اسفند 1397
آتش‌سوزي در بازاري در شهر داكا پايتخت بنگلادش ۶۹ کشته و ۵۰ زخمي برجا گذاشت
کد خبر: ۶۲۴۹۱۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
­دبیر شورای عالی امنیت ملی یکی از محورهای اصلی مقابله آمریکا با انقلاب را اقتصادی دانست و گفت: صنعت، نقش مؤثری در مأیوس سازی این راهبرد باطل آمریکا دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر دریابان علی شمخانی در حاشیه بازدید از کارخانه ایران خودرو، افزود: یکی از محورهای اصلی مقابله دشمنان با انقلاب، مقابله اقتصادی است و تحریم ابزاری نفت در همین راستا است، لذا صنعت نقش مؤثری در مأیوس سازی این راهبرد باطل آمریکا دارد.

وی صنعت خودروسازی را محور بسیار مهم توسعه پس از نفت خواند و گفت: برای این صنعت اهدافی نیز در سند چشم انداز ترسیم شده است و همچنین بازار پرمصرفی در داخل دارد و دارای پتانسیل بهره برداری از پایه های دانشی کشور به ویژه از دانشگاه هاست.

شمخانی افزود: صنعت خودروسازی پتانسیل بسیار بزرگ و حجیم است و دارای نکات مهمی می باشد که حتما با امنیت ملی کشور مرتبط است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی درخصوص هدف خود از بازدید از ایران خودرو گفت: برای پاسخ به دو نکته در ذهن خودم اینجا هستم، یکی اینکه چرا ما نتوانستیم به درستی از این پتانسیل مهم کشور استفاده کنیم و همانطور که در حوزه تولید  قدرت دفاعی خودکفا شدیم در صنعت خودروسازی نیز به خودکفایی کامل برسیم؟؛ و نکته دوم این که؛ نقش صنعت خودروسازی در مأیوس سازی راهبرد آمریکا در تحریم های جدید چه می تواند باشد؟

امیر دریابان شمخانی افزود: سابقه همکاری بخش دفاع و امنیت با صنعت موضوعی نیست که تازه شروع شده باشد و این سابقه به زمان جنگ باز می گردد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۱۰°