برخورد تعزیرات با تخلفات کم فروشی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:31 - شنبه 31 فروردين 1398
رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید باد درمناطقی از جنوب غرب، غرب و مرکز کشور، دامنه‌های زاگرس و البرز و سواحل دریای خزر هواشناسی : در شمال شرق و شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود بارندگی در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان‌ شرقی، گیلان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و شمال شرق خوزستان شدت بیشتری دارد هواشناسی درباره آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق هشدار داد امروز بارش در استان‌های اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، گیلان، شرق گلستان، خراسان شمالی و رضوی شدت خواهد داشت امروز بارش در مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود هواشناسی از کاهش محسوس دما در شمال و شمال‌شرق کشور خبر داد راه های سه استان کشور برفی شد بارش برف در محورهای استان‌های اردبیل (محورهای اردبیل - سراب و خلخال - اسالم گردنه الماس)، آذربایجان شرقی (محور اهر - کلیبر) و آذربایجان غربی (محور شاهین دژ - تکاب) با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش،آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۲۵۲۳۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مدیرکل تعزیرات حکومتی هشدار داد: کم فروشی مصداق تخلفی است که در قانون پیش بینی شده است و تعزیرات با کم فروشی در جامعه به جد برخورد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد علی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در برنامه 18:30 شبکه خبر درباره احتکار خانگی گفت: طبق قانون نمی توان با احتکار های خانگی برخورد کرد، مگر اینکه حجم آن از مقدار متعارف و مصرف معمولی خانواده ها فراتر باشد.
 
او گفت: چون امکان آمارگیری انبار یا احتکار خانگی وجود ندارد، آماری از آن نداریم.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند

اسفنانی گفت: به تصور کمبود و گرانی ممکن است خانواده هایی کالا هایی مازاد نیازشان تهیه و انبار کنند و در کشور ماحدود 25 میلیون خانوار وجود دارد و اگر یک چهارم همین خانوارها احتکار خانگی کنند طبیعتا از هرانباری این مقدار بیشتر خواهد بود.
 
او گفت: متاسفانه بخشی از احتکار متوجه فرهنگ ما است و برخی از مردم به علل مختلفی مانند کمبود و گرانی کالا، اقدام به ذخیره بیش از حد نیاز می کنند که این خود موجب گرانی و کمبود کالا می شود.
 
او گفت: من با اطمینان می گوییم تمام تمهیدات برای تامین کالاهای اساسی مردم دیده شده است و هیچگونه جای نگرانی و انبار مازاد وجود ندارد.
 
اصغر مهاجری جامعه شناس، مهمان تلفنی برنامه گفت: اتفاقی که این روزها در ایران رخ داده، اتفاقی استثنایی که برگرفته از مسائل سیاسی، مدیریتی، اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی است.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند 
 
او افزود: مدیران جامعه مقداری از اتفاقات و رصد مسائل جامعه عقب هستند.

این جامعه شناس ادامه داد: مشکل اصلی امروز جامعه، ضعف فرهنگی است و اگر بتوانیم این مشکل را بررسی، ریشه یابی و راهکار مناسبی برای آن اتخاذ کنیم، میتوانیم الگویی موفق به دنیا ارائه کنیم.

او گفت: مردم در آینده قضاوت خوبی درباره رفتار این برهه خود نخواهند داشت.  
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۶°