برخورد تعزیرات با تخلفات کم فروشی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:58 - چهارشنبه 23 آبان 1397
پس از ۵۸ روز اعتصاب غذا؛صهیونیست ها عضو ارشد جهاد اسلامی را آزاد کردند
کد خبر: ۶۲۵۲۳۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مدیرکل تعزیرات حکومتی هشدار داد: کم فروشی مصداق تخلفی است که در قانون پیش بینی شده است و تعزیرات با کم فروشی در جامعه به جد برخورد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد علی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در برنامه 18:30 شبکه خبر درباره احتکار خانگی گفت: طبق قانون نمی توان با احتکار های خانگی برخورد کرد، مگر اینکه حجم آن از مقدار متعارف و مصرف معمولی خانواده ها فراتر باشد.
 
او گفت: چون امکان آمارگیری انبار یا احتکار خانگی وجود ندارد، آماری از آن نداریم.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند

اسفنانی گفت: به تصور کمبود و گرانی ممکن است خانواده هایی کالا هایی مازاد نیازشان تهیه و انبار کنند و در کشور ماحدود 25 میلیون خانوار وجود دارد و اگر یک چهارم همین خانوارها احتکار خانگی کنند طبیعتا از هرانباری این مقدار بیشتر خواهد بود.
 
او گفت: متاسفانه بخشی از احتکار متوجه فرهنگ ما است و برخی از مردم به علل مختلفی مانند کمبود و گرانی کالا، اقدام به ذخیره بیش از حد نیاز می کنند که این خود موجب گرانی و کمبود کالا می شود.
 
او گفت: من با اطمینان می گوییم تمام تمهیدات برای تامین کالاهای اساسی مردم دیده شده است و هیچگونه جای نگرانی و انبار مازاد وجود ندارد.
 
اصغر مهاجری جامعه شناس، مهمان تلفنی برنامه گفت: اتفاقی که این روزها در ایران رخ داده، اتفاقی استثنایی که برگرفته از مسائل سیاسی، مدیریتی، اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی است.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند 
 
او افزود: مدیران جامعه مقداری از اتفاقات و رصد مسائل جامعه عقب هستند.

این جامعه شناس ادامه داد: مشکل اصلی امروز جامعه، ضعف فرهنگی است و اگر بتوانیم این مشکل را بررسی، ریشه یابی و راهکار مناسبی برای آن اتخاذ کنیم، میتوانیم الگویی موفق به دنیا ارائه کنیم.

او گفت: مردم در آینده قضاوت خوبی درباره رفتار این برهه خود نخواهند داشت.  
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°