برخورد تعزیرات با تخلفات کم فروشی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:16 - سه‌شنبه 02 بهمن 1397
خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌ وی که با ادعای دادگاه آمریکا برای شهادت درباره یک پرونده بازداشت شده است، چهارشنبه سوم بهمن سومین بار در دادگاه حاضر خواهد شد «مرضیه هاشمی» یکشنبه گذشته هنگام سفر به آمریکا و دیدار با بستگانش در واشنگتن بازداشت شد اعضاي نهضت اسلامي نيجريه در اعتراض به بازداشت «مرضیه هاشمی» تظاهرات کردند ­سخنگوي وزارت خارجه از احضار سفير سوئيس (حافظ منافع کاخ سفید)در اعتراض به بازداشت مرضيه هاشمي در آمريکا خبر داد قاسمی:­ لغو مجوز پروازهاي شرکت هواپيمايي ماهان اير به آلمان اقدامي شتابزده، غيرقابل توجيه و مغاير روح حاکم بر روابط ديرينه دو کشور است وزیر خارجه آلمان: مجوز فعالیت ماهان ایر را بر اساس منافع آلمان لغو کردیم هایکو ماس: این تصمیم در چارچوب تحریم جدید اتحادیه اروپا ضد ایران اتخاذ شده است وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو در نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو شرکت نخواهد کرد مسکو: نشست ورشو تلاش واشنگتن برای ایجاد زمینه فروپاشی توافقنامه هسته‌ای است نماینده روسیه در سازمان ملل: نشست ورشو یک گردهمایی ضد ایران است و این اقدام بر صلح و امنیت منطقه اثری مخرب دارد در اعتراض به نشست ضد ایرانی ورشو، اجرای دو نمایش لهستانی در جشنواره تئاتر فجر لغو شد
کد خبر: ۶۲۵۲۳۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مدیرکل تعزیرات حکومتی هشدار داد: کم فروشی مصداق تخلفی است که در قانون پیش بینی شده است و تعزیرات با کم فروشی در جامعه به جد برخورد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد علی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در برنامه 18:30 شبکه خبر درباره احتکار خانگی گفت: طبق قانون نمی توان با احتکار های خانگی برخورد کرد، مگر اینکه حجم آن از مقدار متعارف و مصرف معمولی خانواده ها فراتر باشد.
 
او گفت: چون امکان آمارگیری انبار یا احتکار خانگی وجود ندارد، آماری از آن نداریم.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند

اسفنانی گفت: به تصور کمبود و گرانی ممکن است خانواده هایی کالا هایی مازاد نیازشان تهیه و انبار کنند و در کشور ماحدود 25 میلیون خانوار وجود دارد و اگر یک چهارم همین خانوارها احتکار خانگی کنند طبیعتا از هرانباری این مقدار بیشتر خواهد بود.
 
او گفت: متاسفانه بخشی از احتکار متوجه فرهنگ ما است و برخی از مردم به علل مختلفی مانند کمبود و گرانی کالا، اقدام به ذخیره بیش از حد نیاز می کنند که این خود موجب گرانی و کمبود کالا می شود.
 
او گفت: من با اطمینان می گوییم تمام تمهیدات برای تامین کالاهای اساسی مردم دیده شده است و هیچگونه جای نگرانی و انبار مازاد وجود ندارد.
 
اصغر مهاجری جامعه شناس، مهمان تلفنی برنامه گفت: اتفاقی که این روزها در ایران رخ داده، اتفاقی استثنایی که برگرفته از مسائل سیاسی، مدیریتی، اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی است.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند 
 
او افزود: مدیران جامعه مقداری از اتفاقات و رصد مسائل جامعه عقب هستند.

این جامعه شناس ادامه داد: مشکل اصلی امروز جامعه، ضعف فرهنگی است و اگر بتوانیم این مشکل را بررسی، ریشه یابی و راهکار مناسبی برای آن اتخاذ کنیم، میتوانیم الگویی موفق به دنیا ارائه کنیم.

او گفت: مردم در آینده قضاوت خوبی درباره رفتار این برهه خود نخواهند داشت.  
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۹°