برخورد تعزیرات با تخلفات کم فروشی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:24 - سه‌شنبه 03 مهر 1397
بیانیه سپاه پاسداران(به مناسبت هفته دفاع مقدس): اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی امروز ایران محصول مقاومت و درس‌آموزی از هشت سال دفاع مقدس است بیانیه سپاه پاسداران: دشمن در محاسبات خود نسبت به مردم ایران همچنان دچار خطای راهبردی است هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، در مراسمی با حضور وزیر ارشاد از هنرمندان فعال در عرصه دفاع مقدس قدردانی و تجلیل شد
کد خبر: ۶۲۵۲۳۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مدیرکل تعزیرات حکومتی هشدار داد: کم فروشی مصداق تخلفی است که در قانون پیش بینی شده است و تعزیرات با کم فروشی در جامعه به جد برخورد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد علی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در برنامه 18:30 شبکه خبر درباره احتکار خانگی گفت: طبق قانون نمی توان با احتکار های خانگی برخورد کرد، مگر اینکه حجم آن از مقدار متعارف و مصرف معمولی خانواده ها فراتر باشد.
 
او گفت: چون امکان آمارگیری انبار یا احتکار خانگی وجود ندارد، آماری از آن نداریم.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند

اسفنانی گفت: به تصور کمبود و گرانی ممکن است خانواده هایی کالا هایی مازاد نیازشان تهیه و انبار کنند و در کشور ماحدود 25 میلیون خانوار وجود دارد و اگر یک چهارم همین خانوارها احتکار خانگی کنند طبیعتا از هرانباری این مقدار بیشتر خواهد بود.
 
او گفت: متاسفانه بخشی از احتکار متوجه فرهنگ ما است و برخی از مردم به علل مختلفی مانند کمبود و گرانی کالا، اقدام به ذخیره بیش از حد نیاز می کنند که این خود موجب گرانی و کمبود کالا می شود.
 
او گفت: من با اطمینان می گوییم تمام تمهیدات برای تامین کالاهای اساسی مردم دیده شده است و هیچگونه جای نگرانی و انبار مازاد وجود ندارد.
 
اصغر مهاجری جامعه شناس، مهمان تلفنی برنامه گفت: اتفاقی که این روزها در ایران رخ داده، اتفاقی استثنایی که برگرفته از مسائل سیاسی، مدیریتی، اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی است.

مردم نگران کالاهای اساسی نباشند 
 
او افزود: مدیران جامعه مقداری از اتفاقات و رصد مسائل جامعه عقب هستند.

این جامعه شناس ادامه داد: مشکل اصلی امروز جامعه، ضعف فرهنگی است و اگر بتوانیم این مشکل را بررسی، ریشه یابی و راهکار مناسبی برای آن اتخاذ کنیم، میتوانیم الگویی موفق به دنیا ارائه کنیم.

او گفت: مردم در آینده قضاوت خوبی درباره رفتار این برهه خود نخواهند داشت.  
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°