سایه روشن قانون پیش فروش ساختمان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:00 - سه‌شنبه 02 بهمن 1397
خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌ وی که با ادعای دادگاه آمریکا برای شهادت درباره یک پرونده بازداشت شده است، فردا سومین بار در دادگاه حاضر خواهد شد «مرضیه هاشمی» یکشنبه گذشته هنگام سفر به آمریکا و دیدار با بستگانش در واشنگتن بازداشت شد اعضاي نهضت اسلامي نيجريه در اعتراض به بازداشت «مرضیه هاشمی» تظاهرات کردند ­سخنگوي وزارت خارجه از احضار سفير سوئيس (حافظ منافع کاخ سفید)در اعتراض به بازداشت مرضيه هاشمي در آمريکا خبر داد قاسمی:­ لغو مجوز پروازهاي شرکت هواپيمايي ماهان اير به آلمان اقدامي شتابزده، غيرقابل توجيه و مغاير روح حاکم بر روابط ديرينه دو کشور است وزیر خارجه آلمان: مجوز فعالیت ماهان ایر را بر اساس منافع آلمان لغو کردیم هایکو ماس: این تصمیم در چارچوب تحریم جدید اتحادیه اروپا ضد ایران اتخاذ شده است وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو در نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو شرکت نخواهد کرد مسکو: نشست ورشو تلاش واشنگتن برای ایجاد زمینه فروپاشی توافقنامه هسته‌ای است نماینده روسیه در سازمان ملل: نشست ورشو یک گردهمایی ضد ایران است و این اقدام بر صلح و امنیت منطقه اثری مخرب دارد در اعتراض به نشست ضد ایرانی ورشو، اجرای دو نمایش لهستانی در جشنواره تئاتر فجر لغو شد
کد خبر: ۶۲۵۴۲۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
کارشناسان مسکن و ساخت و ساز قانون پیش فروش ساختمان را بر مبنای اعتماد و تعهد به پیشتوانه قانون فراگیر ممکن می دانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رهبر نایب رئیس کانون انبوه سازان برنامه درباره اجرای قانون پیش فروش بعد از هشت سال گفت: به علت شکایات مردم درباره مشکلات در پیش فروش ساختمان و پرونده های زیاد در این زمینه، دستگاه قضایی طرح پیش فروش را به مجلس ارائه کرد و تصویب هم شد.

سایه روشن قانون پیش فروش ساختمان 
 
او افزود: به علت عدم نگاه کارشناسانه فقط به مسائل حقوقی پرداخته شد و به همین دلیل این قانون زیاد موفق نبوده است. دفترچه فنی و حقوقی و ملکی لازمه این کار بود که مشکلات تنظیم همچنان وجود دارد و به آن صورتی که باید و شاید اجرایی نشده است.

پیشرفت فیزیکی باید از طریق ناظر ارائه می شد و به دلیل اینکه این وظیفه و مسئولیت برای ناظر تعریف نشده بود فقط نظارت از جنبه فنی صورت گرفت.

ایرج رهبر افزود: قانون پیش فروش علاوه بر اعتماد سازی مسئله شفاف سازی مطابقت سند مالکیت و پروانه ساختمان سازی را دارد. قانون پیش فروش مزایایی هم دارد که امکان فسخ معامله را نیز می دهد.
 
سایه روشن قانون پیش فروش ساختمان
 
محمد رضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در ارتباط تلفنی درباره اجرای قانون پیش فروش گفت: این قانون اکنون در سراسر کشور اجرا می شود برای ثبت پیش فروش دفاتر آمادگی کامل دارند و این کار از سال گذشته تاکنون درحال انجام است.

 او درباره روند اجرای قانون پیش فروش افزود: با قانون پیش فروش امکان اینکه یک واحد ساختمانی به چندنفر فروخته شود از بین می رود.
 
سازمان ثبت اسناد و املاک، کانون سردفتران و شهرداری آیین نامه اجرایی را نوشته اند و هم اکنون طبق آمار ثبت این کار در حال انجام است. مشاورین املاکی که بدون اینکه به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و قانون پیش فروش را اجرا نکنند در محاکم دادگستری محاکمه می شوند. اگر این قانون در کل کشور اجرا شود معادلات معارض به کلی از بین خواهد رفت.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران درباره نظر برخی دستگاه ها مبنی بر اجرا نشدن قانون پیش فروش گفت: شهرداری تا سال قبل با نظام مهندسی درباره تائیده پروانه ساخت و شناسنامه فنی ساختمان مشکلاتی داشت که مشکل حل شده و شناسنامه فنی ساختمان صادر می شود و در تمام استان های کشور این قانون اجرا می شود بنابراین به هر دفتر خانه ای در سراسر کشور مراجعه شود آمادگی ثبت سند پیش فروش وجود دارد.

او افزود: با توجه به مسائلی که به ریز نوشته شده قانون پیش فروش مزایایی برای خریدار دارد.
 
 سایه روشن قانون پیش فروش ساختمان
 
مشاور وزیر راه و شهرسازی دیگر مهمان برنامه با تاکید بر اینکه تائید ادامه ساخت و ساز را شهرداری ها انجام می دهد، گفت: قانون پیش فروش 2 رکن دارد اول اینکه فروشنده مالک باشد و دوم اینکه ملک در حال ساخت و ساز پروانه ساخت داشته باشد و سپس اقدام به پیش فروش صورت گیرد.
 
حسین معصوم گفت: در قانون پیش فروش اعتماد و تعهد لازمه کار است. 
 
سایه روشن قانون پیش فروش ساختمان 
 
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در ارتباط تلفنی گفت: ساختمان از زمان صدور پروانه تا اتمام ساخت با موانع زیادی روبرو است.
 
مهدی روانشادنیا گفت: بحث پیش فروش ساختمان موانع جدیدی در ساخت ساز مطرح کرده است که مهندس ناظر بر اساس آئین نامه اجرایی، پیشرفت ساخت و ساز ساختمان را تائید می کند.
 
او گفت: خریداران یا پیش خریداران ابتدا ملک را در مراکز مشاوران املاک جستجو می کنند. اطلاع رسانی تنظیم 400 سند پیش فروش در  تهران بسیار ناچیز و آمار نادرست است.
 
روانشادنیا افزود: در آئین نامه جدید قانون ساختمان اطلاع رسانی پیش فروش از موارد آن است.
 
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: ابلاغیه 8 ماده ای وزیر مسکن همچنان اعتبار دارد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۹°