افزایش قابل توجه بهای نفت سنگین ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:37 - پنجشنبه 04 بهمن 1397
مرضیه هاشمی مجری و خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی ایران از زندان آمریکا آزاد شد بر اساس اعلام مقامات پلیس فدرال آمریکا، هیچ اتهامی متوجه مرضیه هاشمی نبوده است و او فقط به عنوان شاهد بازداشت شده بود بیانیه خانواده مرضیه هاشمی بعد از آزادی اش: اجازه نخواهیم داد این مسئله به بوته فراموشی سپرده شود، می‌خواهیم بدانیم چطور اجازه این اتفاق داده شد مرضیه هاشمی برای تظاهرات روز جمعه در واشنگتن خواهد ماند و از مردم می‌خواهد اعتراضاتشان را حفظ کنند
کد خبر: ۶۲۵۵۷۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
متوسط قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون 67/94 دلار در هر بشکه در مقایسه با 49/27 دلار در مدت مشابه سال میلادی گذشته بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس گزارش ماهانه اوپک، ارزش سبد مرجع اوپک در اوت کاهش یافت اما برای چهارمین ماه متوالی بالای 70 دلار در هر بشکه بود. این سبد بر مبنای ماه به ماه در اوت 1/01 دلار یا 1/4 درصد کاهش یافت و به 72/96  دلار در هر بشکه رسید. ارزش سبد مرجع اوپک از ابتدای امسال تاکنون 69/55 دلار در مقایسه با 49/73 دلار در مدت مشابه سال گذشته بود.
قیمت نفت سنگین ایران در ماه اوت 70/46 دلار بود که در مقایسه با ژوییه 98 سنت یا 1/4 درصد کاهش داشت.
بر اساس آخرین گزارش منتشر شده اوپک، تولید نفت ایران در ماه میلادی جاری به 3/584 میلیون بشکه در روز رسید که 150 هزار بشکه در روز نسبت به نرخ تولید 3/734 میلیون بشکه در روز در ماه گذشته میلادی  کاهش نشان می دهد.
متوسط تولید نفت خام ایران در سه ماهه دوم سال میلادی جاری به 3/813 میلیون بشکه در روز بالغ شد که در مقایسه با 3/813 میلیون بشکه در روز تولید سه ماهه اول ثابت بود.
آمار تولید اوپک بر مبنای اطلاعاتی که از سوی ایران ارائه شده است، نشان می‌دهد تولید کشور در اوت سال میلادی جاری 3/806 میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با 3/806 میلیون بشکه در روز در ژوئیه بدون تغییر ماند.
طبق آمار منابع ثانویه، مجموع تولید اوپک که متشکل از 15 عضو است، به 32/56 میلیون بشکه در روز در ماه اوت رسید که 278 هزار بشکه در روز نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشت. تولید نفت خام در لیبی، عراق، نیجریه و عربستان سعودی افزایش یافت در حالی که در ایران، ونزوئلا و الجزایر کاهش یافت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۰°