چند و چون سینمای ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:43 - پنجشنبه 04 بهمن 1397
دفتر رئیس جمهور دراطلاعیه‌ای خواستار آن شد که قضاوت درمورد سخنان اخیر آقای روحانی در نشست با مسئولان وزارت ارتباطات با مراجعه به متن کامل این سخنان صورت گیرد دراین اطلاعیه آمده است با احترام به نظراتی که برآمده از تعهد و ارزش‌های دینی است انتظار دارد قضاوت درباره سخنان اخیر رئیس جمهور(درباره مسائلی نظیر حجاب و فضای مجازی) با مراجعه و استناد به اصل این سخنان صورت گیرد سخنان رئیس جمهور در جمع مسئولان وزارت ارتباطات با انتقاد برخی شخصیت ها و چهره های مذهبی و سیاسی روبه رو شده است وزارت امورخارجه سخنان سفیر سابق ایران در آلمان(درمصاحبه با ایسنا) را مواضع شخصی وی عنوان کرد سفیر سابق ایران در آلمان که چندی قبل به علت قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مأموریتش خاتمه یافته بود، در این مصاحبه مطالبی را عنوان کرد که مورد سوء استفاده دشمنان و رسانه‌های بیگانه قرار گرفت مدیرکل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان: خسارت خشکسالی از سال ۹۳ تا نیمه نخست امسال در این استان ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره هنر مقاومت (هنرهای تجسمی) عصر امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران برگزار می شود فروش بلیت جشنواره موسیقی فجر از ساعت ۱۲ امروز در پایگاه iranconcert.com آغاز می شود جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن آغاز می شود و تا ۲۹ بهمن ادامه خواهد داشت برنامه شهر فرنگ با موضوع «چشم انداز سینمای ایران»؛ شبکه خبر، امشب ۲۲:۱۵ دغدغه‌ها، مشکلات و دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مختلف به ۱۰۰۰۶۰۰ و ۱۰۰۰۶۰۱ (شبکه خبر) پیامک بزنید
کد خبر: ۶۲۵۶۹۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
رئیس سازمان سینمایی از سینمای کودک بعنوان یک سینمای استراتژیک یاد کرد و گفت: فیلم کودک مهمترین تولید سینما است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدمهدی حیدریان در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر گفت: درجه بندی سنی سینما از مدتها پیش یک مطالبه اجتماعی و عمومی بود.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: در سینمای  صنعتی درجه بندی سنی مرسوم است، بحث درجه بندی فرای بحث هنری است و باید کسانی باشند که به بیان تصویری و هنر سینما آشنا باشد و به مسائل تربیتی هم تسلط داشته باشند.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: درجه بندی فیلم های سینمایی نیاز به تخصص و شناخت اجتماع و سینما دارد.
حیدریان افزود: اکنون شورای بازبینی درجه بندی سنی را انجام می دهد.
 
چند و چون سینمای ایران 
رئیس سازمان سینمایی در مورد افزایش قیمت تولیدات و محصولات نمایش خانگی گفت: افزایش قیمت تا حدودی ناشی افزایش قیمت عمومی کالاها است.
او گفت: برای اینکه تولیدات سینمایی و تلویزیونی بتواند مخاطب را علاقمند کند در قسمت های اول به طرح موضوع می پردازد و بی پروا تر سخن می گوید و به مسائل مختلف از جمله اجتماعی می پردازد.
 
محمدمهدی حیدریان در مورد فروش فیلم های سینمایی و افزایش دستمزدها گفت: ریشه افزایش دستمزد هنرپیشگان، تهیه کنندگان هستند.
حیدریان با اشاره به اینکه تولید فیلم باید صنعتی شود افزود: نقش اصلی، تهیه کننده در تامین سرمایه است.
او گفت: سرمایه ای که وارد سینما می شود باید به عایدی فرهنگی منجر شود.
 
حیدریان در مورد اجرای نظام تهیه کنندگی سینما گفت: چنانچه این نظام نامه اجرایی شود از سالم بودن سرمایه و روند سرمایه گذاری حکایت دارد همچنین از افزایش دستمزدها جلوگیری می کند اما در کنار این نباید مانع از ورود سرمایه گذار در امر تولید فیلم شد.
او افزود: تهیه کننده به بازگشت سرمایه نیز فکر می کند.
 
وی با بیان اینکه ما 300 تهیه کننده در سینما نداریم گفت: برخی از فیلم ها به سرانجام نهایی نمی رسد. تهیه کننده از صفر تا صد تولید فیلم مسئولیت دارد و باید فیلم را به مرحله ای برساند که برای مخاطب قابل دیدن شود.
 
وی از اظهار نظر های متفاوت در حوزه هنر بعنوان یک حسن نام برد و گفت: سوژه هایی انتخاب می کنیم که باعث ارتقاء فرهنگی کشور شود و مخاطبین سینما باید شکل باشگاهی پیدا کند و خود مخاطب مبلغ فیلم بعدی شود.
 
او گفت: قرار نیست که به فیلم های خارجی اکران عمومی داده شود.

 رئیس سازمان سینمایی در مورد ملزومات تولید فیلم گفت: تا حدودی تجهیزات ساخت فیلم درداخل کشور تولید می شود و سازمان سینمایی از تولیدات داخلی حمایت می کند.

محمدمهدی حیدریان در مورد انتخاب دبیر جشواره فیلم فجر گفت: انتخاب دبیر جشنواره ملی فیلم فجر هنوز دیر نشده است و دلیل تاخیر انتخاب آن مشکل اداری است.
 
حیدریان افزود: جشنواره ملی فیلم فجر به سمت حرفه ای شدن پیش می رود.
 
او افزود جشنواره ها در کشور ما مستقل هستند.
 
وی با بیان اینکه از پیشنهادهایی که باعث ارتقاء کیفیت جشنواره ها شود استقبال می کنیم گفت: سینمای کودک سینمای استراتژیک ما است.
 
رئیس سازمان سینمایی سینمای کودک را مهمترین تولید فرهنگی دانست و افزود: نگاه ما به سینمای کودک جشنواره ای نیست.
در سال گذشته 13 فیلم کودک ساخته شده است و در این حوزه کودک 2 فیلم مشترک را با سازمان فارابی شروع کرده ایم.
 
او از اولین تشکل تولید فیلم کودک با بخش خصوصی نام برد و گفت: تشکیل بخش خصوصی در مرحله ثبت است.باید قابلیت هنرمندان کودک ایران را بدانیم و قدر بدانیم.
وی در مورد استفاده از بازنشستگان در بدنه سازمان سینمایی گفت: اتفاق چندانی نخواهد افتاد.
وی گفت: به سینما اعتماد و منصفانه نقد کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۱۰°