چند و چون سینمای ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:44 - يکشنبه 01 ارديبهشت 1398
درگيري‌هاي شديد ميان نيروهاي دولت وفاق ملي ليبي و نيروهاي خليفه حفتر در حومه فرودگاه بين‌المللي طرابلس افشای نقش آمریکا در بحران لیبی؛ ترامپ در گفتگوی تلفنی با خلیفه حفتر ضمن حمایت از او بر تضمین امنیت منابع نفت لیبی تأکید کرد مردم لیبی با برگزاری تظاهرات گفتگوی تلفنی ترامپ با خلیفه حفتر و دخالت‌های عربستان، امارات و فرانسه را در امور داخلی کشورشان محکوم کردند سازمان بهداشت جهانی: از۴ آوریل (۱۵ فروردین )آغاز حمله افراد خلیفه حفتر به طرابلس دست کم ۲۲۰ تن کشته و بیش از هزار نفر زخمی زخمی شده اند المسيره: نيروهاي یمنی با پهپاد محل تجمع و استحكامات نظاميان سعودي را در جیزان عربستان هدف قرار دادند دادستان سودان با تعلیق"دادستاني امنيت كشور"، دستور تشكيل كميته تحقيق درباره احكام فساد و هدر رفتن اموال عمومي را صادر كرد دادستان سودان رفع مصونيت شماري از متهمان عضو نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي این کشور را خواستار شد رسانه ها از بازداشت "علی نافع" از سران حزب کنگره خلق (حزب حاکم سابق) و "احمد ابراهیم الطاهر" رئیس اسبق پارلمان سودان خبر دادند دادگاه الجزاير نخست وزير سابق، وزير دارايي و رئيس سابق بانك مركزي اين كشور را در پرونده حيف و ميل بودجه عمومي احضار كرد پليس افغانستان: پنج تروریست عامل حمله به ساختمان وزارت فناوری و ارتباطات افغانستان دركابل دردرگیری با نیروهای امنیتی كشته شدند سخنگوی وزارت کشور افغانستان: در حمله تروریستی به ساختمان وزارت ارتباطات افغانستان دركابل ۴ غیرنظامی و ۳ نظامی کشته شدند پليس فرانسه در درگیری شدید با مردم در چند شهر این کشور، دستکم ۱۵۰ معترض به نظام سرمایه داری را بازداشت كرد در پی ادامه تظاهرات معترضان فرانسوی، پلیس چند ایستگاه مترو را در پاریس بست ادامه تظاهرات ضد دولتي در شهرهاي پاريس، تولوز، مون پليه و بوردو فرانسه معترضان با «دزد» خطاب كردن رئیس جمهور فرانسه، کناره‌گیری وی را خواستار شدند اينديپندنت: ترامپ يك سرطان در رياست جمهوري است كه نيازهاي خود را بر نيازهاي آمريكا ترجيح می دهد و بايد استيضاح شود درحادثه آتش‌سوزی در یکی از بزرگترین مجتمع‌های پتروشیمی روسیه در جمهوری تاتارستان ۱۷ نفر زخمی شدند
کد خبر: ۶۲۵۶۹۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
رئیس سازمان سینمایی از سینمای کودک بعنوان یک سینمای استراتژیک یاد کرد و گفت: فیلم کودک مهمترین تولید سینما است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدمهدی حیدریان در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر گفت: درجه بندی سنی سینما از مدتها پیش یک مطالبه اجتماعی و عمومی بود.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: در سینمای  صنعتی درجه بندی سنی مرسوم است، بحث درجه بندی فرای بحث هنری است و باید کسانی باشند که به بیان تصویری و هنر سینما آشنا باشد و به مسائل تربیتی هم تسلط داشته باشند.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: درجه بندی فیلم های سینمایی نیاز به تخصص و شناخت اجتماع و سینما دارد.
حیدریان افزود: اکنون شورای بازبینی درجه بندی سنی را انجام می دهد.
 
چند و چون سینمای ایران 
رئیس سازمان سینمایی در مورد افزایش قیمت تولیدات و محصولات نمایش خانگی گفت: افزایش قیمت تا حدودی ناشی افزایش قیمت عمومی کالاها است.
او گفت: برای اینکه تولیدات سینمایی و تلویزیونی بتواند مخاطب را علاقمند کند در قسمت های اول به طرح موضوع می پردازد و بی پروا تر سخن می گوید و به مسائل مختلف از جمله اجتماعی می پردازد.
 
محمدمهدی حیدریان در مورد فروش فیلم های سینمایی و افزایش دستمزدها گفت: ریشه افزایش دستمزد هنرپیشگان، تهیه کنندگان هستند.
حیدریان با اشاره به اینکه تولید فیلم باید صنعتی شود افزود: نقش اصلی، تهیه کننده در تامین سرمایه است.
او گفت: سرمایه ای که وارد سینما می شود باید به عایدی فرهنگی منجر شود.
 
حیدریان در مورد اجرای نظام تهیه کنندگی سینما گفت: چنانچه این نظام نامه اجرایی شود از سالم بودن سرمایه و روند سرمایه گذاری حکایت دارد همچنین از افزایش دستمزدها جلوگیری می کند اما در کنار این نباید مانع از ورود سرمایه گذار در امر تولید فیلم شد.
او افزود: تهیه کننده به بازگشت سرمایه نیز فکر می کند.
 
وی با بیان اینکه ما 300 تهیه کننده در سینما نداریم گفت: برخی از فیلم ها به سرانجام نهایی نمی رسد. تهیه کننده از صفر تا صد تولید فیلم مسئولیت دارد و باید فیلم را به مرحله ای برساند که برای مخاطب قابل دیدن شود.
 
وی از اظهار نظر های متفاوت در حوزه هنر بعنوان یک حسن نام برد و گفت: سوژه هایی انتخاب می کنیم که باعث ارتقاء فرهنگی کشور شود و مخاطبین سینما باید شکل باشگاهی پیدا کند و خود مخاطب مبلغ فیلم بعدی شود.
 
او گفت: قرار نیست که به فیلم های خارجی اکران عمومی داده شود.

 رئیس سازمان سینمایی در مورد ملزومات تولید فیلم گفت: تا حدودی تجهیزات ساخت فیلم درداخل کشور تولید می شود و سازمان سینمایی از تولیدات داخلی حمایت می کند.

محمدمهدی حیدریان در مورد انتخاب دبیر جشواره فیلم فجر گفت: انتخاب دبیر جشنواره ملی فیلم فجر هنوز دیر نشده است و دلیل تاخیر انتخاب آن مشکل اداری است.
 
حیدریان افزود: جشنواره ملی فیلم فجر به سمت حرفه ای شدن پیش می رود.
 
او افزود جشنواره ها در کشور ما مستقل هستند.
 
وی با بیان اینکه از پیشنهادهایی که باعث ارتقاء کیفیت جشنواره ها شود استقبال می کنیم گفت: سینمای کودک سینمای استراتژیک ما است.
 
رئیس سازمان سینمایی سینمای کودک را مهمترین تولید فرهنگی دانست و افزود: نگاه ما به سینمای کودک جشنواره ای نیست.
در سال گذشته 13 فیلم کودک ساخته شده است و در این حوزه کودک 2 فیلم مشترک را با سازمان فارابی شروع کرده ایم.
 
او از اولین تشکل تولید فیلم کودک با بخش خصوصی نام برد و گفت: تشکیل بخش خصوصی در مرحله ثبت است.باید قابلیت هنرمندان کودک ایران را بدانیم و قدر بدانیم.
وی در مورد استفاده از بازنشستگان در بدنه سازمان سینمایی گفت: اتفاق چندانی نخواهد افتاد.
وی گفت: به سینما اعتماد و منصفانه نقد کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۶°