چند و چون سینمای ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:16 - سه‌شنبه 03 مهر 1397
نشست وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ (فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلیس) با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سازمان ملل برگزار شد در بیانیه‌ پایانی این نشست، طرف‌های شرکت‌کننده بر لزوم حفظ و اجرای کامل برجام و ایجاد سازوکارهایی برای بهره‌مندی ایران از منافع اقتصادی آن تأکید کردند در این بیانیه تاکید شده است در کنار اجرای تعهدات هسته ای از سوی ایران، رفع تحریم‌ها و از جمله برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصله از آن، یک بخش حیاتی از برجام است اعضای گروه ۱+۴ بر اراده خود برای حمایت از آزادی فعالان اقتصادی در تعقیب کسب و کار مشروع با ایران، در تطابق کامل با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند در این بیانیه اعضا بر پیگیری به موقع و موثر عادی‌سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران تاکید کردند اعضای گروه ۱+۴ از به‌روزسانی «قانون انسداد» اتحادیه اروپا و اعطای مجوز به بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای واجد شرایط محسوب شدن ایران برای دریافت وام‌های خارجی استقبال کردند اعضا بر تداوم تعهد خود به ویژه در پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانال‌های پرداخت با ایران و تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی تایید کردند اعضا از پیشنهادات عملی برای حفظ و توسعه کانال‌های پرداخت و به طور مشخص ابتکار تاسیس یک «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های مربوط به صادرات (شامل نفت) و واردات ایران استقبال کردند اعضا مجددا بر اراده قوی خود برای حمایت از فعالیت بیشتر برای عملیاتی کردن این «سازوکار ویژه‌» در کنار تداوم تعامل با شرکای منطقه ای و بین المللی تصریح کردند اعضای برجام حمایت خود را از پروژه مدرن سازی رآکتور تحقیقاتی اراک و طرح تبدیل تأسیسات فردو به یک مرکز هسته ای، فیزیک و فناوری اعلام کردند اعضای گروه ۱+۴ بر حمایت از راهکارهای عملیاتی مطرح شده در بیانیه تاکید و توافق کردند پیشرفت‌های حاصله را به دقت زیر نظر داشته باشند موگرینی: راه‌حل‌های عملیاتی اروپا برای تأمین خواسته‌های ایران به‌زودی اجرایی می‌شود وزیر خارجه چین در دیدار با ظریف در نیویورک بر توسعه همکاری اقتصادی با ایران تأکید کرد
کد خبر: ۶۲۵۶۹۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
رئیس سازمان سینمایی از سینمای کودک بعنوان یک سینمای استراتژیک یاد کرد و گفت: فیلم کودک مهمترین تولید سینما است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدمهدی حیدریان در برنامه شهر فرنگ شبکه خبر گفت: درجه بندی سنی سینما از مدتها پیش یک مطالبه اجتماعی و عمومی بود.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: در سینمای  صنعتی درجه بندی سنی مرسوم است، بحث درجه بندی فرای بحث هنری است و باید کسانی باشند که به بیان تصویری و هنر سینما آشنا باشد و به مسائل تربیتی هم تسلط داشته باشند.
 
رئیس سازمان سینمایی گفت: درجه بندی فیلم های سینمایی نیاز به تخصص و شناخت اجتماع و سینما دارد.
حیدریان افزود: اکنون شورای بازبینی درجه بندی سنی را انجام می دهد.
 
چند و چون سینمای ایران 
رئیس سازمان سینمایی در مورد افزایش قیمت تولیدات و محصولات نمایش خانگی گفت: افزایش قیمت تا حدودی ناشی افزایش قیمت عمومی کالاها است.
او گفت: برای اینکه تولیدات سینمایی و تلویزیونی بتواند مخاطب را علاقمند کند در قسمت های اول به طرح موضوع می پردازد و بی پروا تر سخن می گوید و به مسائل مختلف از جمله اجتماعی می پردازد.
 
محمدمهدی حیدریان در مورد فروش فیلم های سینمایی و افزایش دستمزدها گفت: ریشه افزایش دستمزد هنرپیشگان، تهیه کنندگان هستند.
حیدریان با اشاره به اینکه تولید فیلم باید صنعتی شود افزود: نقش اصلی، تهیه کننده در تامین سرمایه است.
او گفت: سرمایه ای که وارد سینما می شود باید به عایدی فرهنگی منجر شود.
 
حیدریان در مورد اجرای نظام تهیه کنندگی سینما گفت: چنانچه این نظام نامه اجرایی شود از سالم بودن سرمایه و روند سرمایه گذاری حکایت دارد همچنین از افزایش دستمزدها جلوگیری می کند اما در کنار این نباید مانع از ورود سرمایه گذار در امر تولید فیلم شد.
او افزود: تهیه کننده به بازگشت سرمایه نیز فکر می کند.
 
وی با بیان اینکه ما 300 تهیه کننده در سینما نداریم گفت: برخی از فیلم ها به سرانجام نهایی نمی رسد. تهیه کننده از صفر تا صد تولید فیلم مسئولیت دارد و باید فیلم را به مرحله ای برساند که برای مخاطب قابل دیدن شود.
 
وی از اظهار نظر های متفاوت در حوزه هنر بعنوان یک حسن نام برد و گفت: سوژه هایی انتخاب می کنیم که باعث ارتقاء فرهنگی کشور شود و مخاطبین سینما باید شکل باشگاهی پیدا کند و خود مخاطب مبلغ فیلم بعدی شود.
 
او گفت: قرار نیست که به فیلم های خارجی اکران عمومی داده شود.

 رئیس سازمان سینمایی در مورد ملزومات تولید فیلم گفت: تا حدودی تجهیزات ساخت فیلم درداخل کشور تولید می شود و سازمان سینمایی از تولیدات داخلی حمایت می کند.

محمدمهدی حیدریان در مورد انتخاب دبیر جشواره فیلم فجر گفت: انتخاب دبیر جشنواره ملی فیلم فجر هنوز دیر نشده است و دلیل تاخیر انتخاب آن مشکل اداری است.
 
حیدریان افزود: جشنواره ملی فیلم فجر به سمت حرفه ای شدن پیش می رود.
 
او افزود جشنواره ها در کشور ما مستقل هستند.
 
وی با بیان اینکه از پیشنهادهایی که باعث ارتقاء کیفیت جشنواره ها شود استقبال می کنیم گفت: سینمای کودک سینمای استراتژیک ما است.
 
رئیس سازمان سینمایی سینمای کودک را مهمترین تولید فرهنگی دانست و افزود: نگاه ما به سینمای کودک جشنواره ای نیست.
در سال گذشته 13 فیلم کودک ساخته شده است و در این حوزه کودک 2 فیلم مشترک را با سازمان فارابی شروع کرده ایم.
 
او از اولین تشکل تولید فیلم کودک با بخش خصوصی نام برد و گفت: تشکیل بخش خصوصی در مرحله ثبت است.باید قابلیت هنرمندان کودک ایران را بدانیم و قدر بدانیم.
وی در مورد استفاده از بازنشستگان در بدنه سازمان سینمایی گفت: اتفاق چندانی نخواهد افتاد.
وی گفت: به سینما اعتماد و منصفانه نقد کنیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°