ورود بخش خصوصی به معادن امیدبخش در مناطق محروم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:42 - چهارشنبه 23 آبان 1397
پس از ۵۸ روز اعتصاب غذا؛صهیونیست ها عضو ارشد جهاد اسلامی را آزاد کردند
کد خبر: ۶۲۶۰۴۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو از واگذاری 200 محدوده امیدبخش معدنی در مناطق محروم از فردا یکشنبه به بخش خصوصی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی کرباسیان در گفتگوی 18:30 شبکه خبر با بیان اینکه اطلاعات 200 محدوده معدنی از فردا ساعت 10 صبح در سامانه کاداس قرار می گیرد، گفت: در 21 استان کشور معادن محدوده های امید بخش مشخص شده و 80 درصد سرمایه گذاری های اکتشاف در بخش خصوصی در مناطق محروم است.
 
او گفت: پس از عملیت مختلف شناسایی و اکتشاف معادن چنانچه بهره برداری معدنی مرقوم به صرفه باشد آنرا امید بخش می گویند.
 
 واگذاری 200 محدوده امیدبخش معدنی به بخش خصوصی
 
 او افزود: از 400 محدوده امید بخش شناسایی شده دو ماه پیش 15 محدوده به بخش خصوصی واگذار شد. بنا داریم معادن متوسط و کوچک به بخش خصوصی واگذار شود.
 
او افزود: از 272 هزار کیلومتر محدوده مدیریت مقدار 200 هزار کیلومتر به استان ها واگذار شد.
 
رئیس هیئت عامل سازمان ایمیدرو با بیان اینکه الان نقشه راه عملیاتی 4 ساله در مورد معادن آماده اجرا است، گفت: تلاش می کنیم جایگاه معدن را در اقتصاد کشور ارتقا دهیم. در دو سال گذشته از علاقمندی بخش خصوصی به رونق بخش معادن کوچک و متوسط استفاده می کنیم.
 
کرباسیان گفت: اگر بتوانیم سرمایه های خصوصی داخلی و خارجی در حوزه معدن را جذب کنیم حدود 10 هزار نفر در معدن و حاشیه آن شامل کارخانه های تبدیل مواد معدنی به کالای مورد نظر اشتغال ایجاد خواهد شد.
 
او افزود: تاکنون 22 درصد صادرات محصولات معدنی داشتیم. او اطلاعات بیشتری در مورد شرایط واگذاری معادن در محدوده امید بخش نداد.
 
واگذاری 200 محدوده امیدبخش معدنی به بخش خصوصی
 
رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی در ارتباط تلفنی با 18:30 گفت: در بخش معدن به جایی رسیدیم که آماده استفاده بیشتر از مداد معدنی هستیم.
 
بهرام شکوری افزود: تا کنون نقشه راهی برای رسیدن به هدف توسعه و سند چشم انداز 1404 یعنی قویترین قدرت اقتصادی منطقه
و افزایش تولید محصولات معدنی مانند آهن، روی، مس  نداشتیم. او گفت: قدم اول برای ارتقا و رسیدن به این هدف فعالیت حوزه اکتشاف است.
 
شکوری با تاکید بر اهلیت بخش خصوصی گفت: باید معادن را به کسانی واگذار کرد که هم توانایی دارند و هم سرمایه تا پروژه بهره برداری و اکتشاف ادامه یابد.
 
 او افزود: از تبدیل کردن کاغذ قرارداد به کارخانه معدن فاصله زیادی است. در حوزه معادن بزرگ و کارخانجات به جای واگذاری معادن و کارخانه، مدیریت آن واگذار شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°