سیف ممنوع الخروج است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:41 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا انتشار گزارش کامل مولر را درباره همکاری ستاد تبلیغاتی ترامپ با روسیه خواستار شدند
کد خبر: ۶۲۸۳۶۱
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
سخنگوی قوه قضائیه: سیف رئیس سابق بانک مرکزی ممنوع الخروج است، یک بار از وی تحقیق شده و اگر لازم باشد بار بعدی هم تحقیق می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در ادامه یکصدو سی و یکمین نشست خبری خود درباره موسسه سکه ثامن گفت: تا کنون 600 نفر شکایت کردند اما نمی دانم چه مقدار از اموال شناسایی شده یا می شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره ادعاهای احمدی نژاد مبنی بر اینکه اگر می‌گویند پول‌ها نیست، به من بگویند یا جایش را بگویم گفت: کسی اگر می داند باید بگوید نباید از او بخواهند مگر اینکه جایی گذاشته باشد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوال دیگری درباره پرونده سیف رئیس سابق بانک مرکزی و ممنوع الخروج بودن وی اظهار کرد: یک بار از وی تحقیق شده و اگر لازم باشد بار بعدی هم تحقیق می شود و پرونده هم در حال رسیدگی است زیرا متهمان دیگری از کارمندان بانک مرکزی و غیر بانک مرکزی دارد و پرونده در حال تحقیقات است و این فرد ممنوع الخروج است.
 
وی گفت: حکم قطعی ۶ نفر از کارمندان گمرک را به اتهام اخذ رشوه و همچنین حکم چهار نفر دیگر را به اتهام پرداخت کننده رشوه اعلام کرد.
سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: پرونده‌ای با چند متهم داشتیم که اغلب متهمان آن کارمندان گمرک بودند، حکمشان در شهریور ماه قطعی شد که این پرونده مربوط به تخلفات صورت گرفته در گمرک بوشهر بوده است.
وی گفت: بهنام نوروزی فرزند رستم مدیر کل گمرک و ناظر گمرکات استان بوشهر بود که به اتهام رشوه به پنج سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، انفصال دائم از خدمات دولتی و به ۱۳ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال رد مال بابت اخذ رشوه و به جزای نقدی معادل همین مبلغ محکوم شد.
محسنی اژه‌ای افزود: فرد بعدی امید محمدی فرزند نجف کارشناس گمرک بود که به اتهام اخذ رشوه به سه سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی و پرداخت رد مال به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و جزای نقدی به میزان همین مبلغ محکوم شد.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: فرد بعدی الله قلی کمانی فرزند امیر علی، کارشناس گمرک بود که به اتهام اخذ رشوه به دو سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی و پرداخت هفت میلیارد و ۱۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رد مال بابت اخذ رشوه و به میزان همین مبلغ جزای نقدی محکوم شد.
وی گفت: نفر چهارم حمید جعفری فرزند حبیب الله، کارشناس گمرک بود که به اتهام اخذ رشوه به دو سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، سه سال انفصال از خدمات دولتی و پرداخت پنج میلیارد و ۱۸۸ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بابت رد مال به جهت اخذ رشوه و به همین میزان به جزای نقدی محکوم شد و نفر پنجم علمدار کرمی فرزند محمد شریف کارشناس گمرک بود که به اتهام اخذ رشوه به دو سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، سه سال انفصال از خدمات دولتی و دو میلیار دو ۵۰ میلیون ریال رد مال به جهت اخذ رشوه و به همین میزان مبلغ به جزای نقدی محکوم شد.
نفر ششم سید اسحاق بهنیاپور فرزند سید یعقوب کارشناس گمرک بود که به اتهام اخذ رشوه به دو سال حبس، سه انفصال از خدمات دولتی، ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت یک میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال به عنوان رد مال بابت اخذ رشوه و به پرداخت جزای نقدی به همین میزان محکوم شد.
محسنی اژه‌ای گفت: در این پرونده آقایان مهدی رضایی فرزند فتاح، عبدالرسول شاکیان فرزند کرم، نوید گودرزی فرزند علی، سعید تفضیلی فرزند نادعلی و محسن بردستانی فرزند محمد نیز به اتهام پرداخت رشوه در این پرونده محکوم شدند و البته این افراد شلاق و انفصال از خدمت ندارند و میزان حبس آن‌ها نیز کمتر است.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در این نشست خبری حدود ۹۰ دقیقه پاسخگوی خبرنگاران می دهد.
نشست قبلی سخنگو و معاون اول قوه قضائیه چهارم شهریور برگزار شده بود. 
 
برچسب ها: قوه قضائیه ، سیف ، اژه ای ، گمرک ، ثامن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°