جهان از سیاستهای آمریکا ناراضی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:51 - دوشنبه 05 فروردين 1398
رئیس سازمان میراث فرهنگی:۱۷ میلیون نفر شب اقامت در کشور ثبت شد
کد خبر: ۶۲۸۹۲۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱
کارشناسان سیاسی مواضع و سخنان رئیس جمهور آمریکا را در سازمان ملل ناشی از خودبزرگ بینی او دانستند که خود را رئیس جمهوری ویژه می داند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
متقی استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی در برنامه تیتر امشب گفت: ترامپ می خواهد نشان دهد رئیس جمهور موفقی است و این تاحدودی درست است زیرا رشد اقتصادی آمریکا 4.1 درصد بوده است که نسبت به دو یا سه دهه اخیر بیشتر است.
 
متقی گفت: رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد که نشان دهد کارهای بزرگی برای آمریکا انجام داده است و این برای مردم شاید مقبول باشد اما سران کشورها در سازمان ملل از جنبه ای دیگر به آن می نگرند و برای همین هم به آن خندیدند چون آنها شخصیت خودبین و متکبر ترامپ را می شناسند و این سخنان ذهنیت آنها را تائید کرد و همین باعث خنده آنها شد. 
جهان از سیاستهای آمریکا ناراضی است 
 
این کارشناس گفت: از نظر نخبگان این رشد اقتصادی و اقدامات ترامپ در دراز مدت برای آمریکا دردسر ساز خواهد بود و و در میان مدت یا دراز مدت دلار را تضعیف خواهد کرد و آن را در وضعی حباب قرار خواهد داد به نحوی که در آینده نزدیک با این سیاست ها جهان ممکن است دیگر توجه چندانی به مبادله با دلار نکند.
 
متقی گفت: جهان و اروپا از سیاست های یک جانبه گرایانه آمریکا ناراضی اند و جامعه جهانی ترامپ را بازیگری می داند که می خواهد موقعیت خودش را موقعیتی برتر بسازد.
 
این استاد دانشگاه گفت: سیاست امریکا همیشه نگاهی از بالا به پایین است و همیشه باید ها در ادبیات آمریکایی ها وجود داشته است و سیاست امریکا همیشه مبتنی بر زور و اقتدارگرایانه بوده است و دیپلماسی ترامپ هم دیپلماسی اجبار و زور است و در ادامه همان سیاست همیشگی آمریکایی هاست.  
 
حنیف غفاری کارشناس مسائل خاورمیانه هم دلیل خنده سران جهان را در سازمان ملل به ترامپ حرف های متناقض او دانست و افزود: تناقض در رفتار و گفتار ترامپ خنده حاضران را برانگیخت و ترامپ در حالی این سخنان را مطرح کرد که با کل جامعه جهانی مشکل دارد و شاهد انزوای ترامپ هستیم و آمریکا در انزواترین شرایط ممکن است. 
جهان از سیاستهای آمریکا ناراضی است 
 
این کارشناس گفت: ترامپ یکجانبه گراست و سیاست او بازگشت به جهان تک قطبی است و با مطرح کردن بحث ناسیونالیسم آن را جانشین بحث جهانی سازی و چند جانبه گرایی می کند. 
 
 
غفاری گفت: البته بخشی از صحبت های ترامپ مصرف داخلی داشت برای این که جبران کاهش محبوبیت او را بکند و برایش رای جمع شود.
 
دکتر عابدینی کارشناس رسانه هم در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: رسانه های مطرح جهان بیشتر روی تمسخر ترامپ کار کردند و به آن پرداختند. 
جهان از سیاستهای آمریکا ناراضی است 
عابدینی افزود: بسیاری از تحلیلگران هم سخنان ترامپ را بسیار اغرارق آمیز و ناشی از توهم او دانستند.
 
 
 
 
 
برچسب ها: تیتر امشب ، ترامپ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۶°