سردار اشتری: امنیت نیازمندی اصلی کشورهاست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:21 - دوشنبه 30 مهر 1397
رئیس دستگاه قضا (یک روز بعد از تایید حکم اعدام دو مفسد اقتصادی در دیوان عالی): مفسدان در انتظار شدیدترین مجازات ها باشند آملی لاریجانی (در نشست مسئولان عالی قضایی): دستگاه قضایی اجازه نمی‌دهد عده‌ای سودجو با ایجاد تلاطم در بازار ارز و سکه با زندگی میلیون‌ها نفر بازی کنند آملی لاریجانی: تلاطم در بازار ارز و سکه یکی از ابزارهای قوی دشمن در این جنگ است که بسیار به آن امید بسته است رئیس دستگاه قضا: برای حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند وحدت و کار و مدیریت جهادی هستیم رئیس قوه قضائیه: قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی ماهیت تروریست‌پرور عربستان سعودی را آشکارتر کرد ­سخنگوي قوه قضائيه: هنوز حکم اعدام يکي از متهمان پرونده اخلال در نظام اقتصادي در ديوان عالي کشور تاييد نشده است ­وزارت ارتباطات: شرکت ارتباطات زیرساخت شیوه جدید کلاهبرداری‌ها از طریق تماس‌های بین المللی را به صورت جدی پیگیری می کند وزارت ارتباطات: کلاهبرداران ابتدا تماس کوتاه با مشترک برقرار و به سرعت قطع مي کنند برخی مشترکان پس از تماس ناموفق اقدام به برقراري تماس با آن فرد می کنند و چون اين تماس ها از سرشماره هاي بين المللي است به محض تماس، هزينه هاي سنگيني به مشترک تحميل مي شود خلیج فارس ایران با پیشوند «مروارید» در سازمان جهانی مالکیت فکری ( وایپو ) به ثبت جهانی رسید بر اساس این سند جهانی همه کشورها موظفند فقط از عنوان «خلیج فارس» استفاده کنند
کد خبر: ۶۳۲۳۴۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
فرمانده ناجا با بیان اینکه مواد مخدر و تروریسم مانع بزرگی برای رسیدن به صلح جهانی است، گفت: نیروی انتظامی با برنامه‌ریزی و مدیریت جهادی همراه با ایثار توانسته است به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه امنیت دست یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا صبح امروز چهارشنبه در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا، کارداران و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، با تبریک هفته ناجا و گرمیداشت شهدای تروریستی اهواز اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های مردم «امنیت» است.
سردار اشتری: امنیت نیازمندی اصلی کشورهاست 
وی افزد: امنیت مقوله‌ای اساسی برای نظام اجتماعی است و برای هر کشور در اولویت قرار دارد.
فرمانده ناجا افزود: نیروی انتظامی با الهام از فرهنگ حسینی و در راستای عمل به رهنمود‌های مقام معظم رهبری با برنامه ریزی و مدیریت جهادی همراه با ایثار توانسته به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه امنیت دست یابد.
سردار اشتری با بیان اینکه امنیت رکن اساسی در رشد سیاسی و اقتصادی است، گفت: افراد جامعه می‌توانند از موهبت امنیت استفاده کنند.
وی افزود: امروز مواد مخدر و تروریسم مانع بزرگی برای رسیدن به صلح جهانی هستند اما نیروی انتظامی با برنامه ریزی هدفمند توانسته توطئه دشمنان در منطقه را خنثی کند.
فرمانده ناجا در ادامه از همه دولتمردان و سران کشورهایی که در جریان حادثه تروریستی اهواز با جمهوری اسلامی ایران اظهار همدردی کرده اند ، صمیمانه سپاسگزاری کرد.
سردار اشتری افزود: حادثه تروریستی 22 سپتامبر، 31 شهریور ماه سال جاری که همزمان با سالروز دفاع مقدس در اهواز اتفاق افتاد و موجب شهادت جمع زیادی از هموطنان ، بویژه کودکان و جانبازان شد، اقدامی دردناک و نمونه ای نزدیک از توطئه های دست نشانده آمریکا در منطقه و تروریست های ساخته شده به دست آنهاست.
وی گفت: اما پیام جمهوری اسلامی ایران به اینگونه حوادث روشن و پشیمان کننده است چرا که امنیت مردم عزیز کشورمان خط قرمز همه مسئولین و مدافعان سرزمینشان بوده و عملیات اخیر فرزندانشان بر علیه تروریستها در خاک سوریه پاسخ ویران کننده ای به آنها و اربابانشان است.
سردار اشتری گفت: یکی از نیازهای اولیه و اساسی بشر، برای رسیدن به زندگی مطلوب و سعادتمندانه، برخورداری از امنیت در ابعاد مختلف از قبیل امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است. امنیت مقوله ای اساسی در هر نظام اجتماعی است و هر کشوری اولویت اول ساختار حکومتی خود را به برقراری امنیت در مقیاس های ملی و داخلی قرار می دهد و بدون تردید برای تامین این امنیت و گسترش آرامش و عدالت به پلیس قدرتمند و رئوف نیاز دارد.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه های دینی و فرهنگ حسینی (ع) در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) برنامه ریزی، سازماندهی و مدیریت جهادی همراه با ایثار و از خود گذشتگی و جلب مشارکت اجتماعی توانسته است به موفقیت های چشمگیر و کارنامه درخشانی در حوزه امنیت و آرامش دست پیدا کند.
فرمانده ناجا اظهار داشت: همه ما بر این باوریم که امنیت و آرامش رکن اساسی مناسبات سیاسی و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی است و رشد و شکوفائی استعدادها در سایه امنیت و چارچوب مقررات به ظهور می رسد و افراد جامعه می توانند از مواهب آنها بهرمند شوند اما معضلاتی مانند مواد مخدر، جرائم سازمان یافته و جرائم سایبری و جنایات عظیم تری مانند تروریسم، مانع بزرگی برای تحقق این باور مقدس در بسیاری از نقاط دنیا و شکل گیری صلح جهانی و بین المللی شده است.
وی گفت: در این شرایط نیروی انتظامی با برنامه ریزی هدفمند و جانفشانی تحسین برانگیز کارکنان خود، توانسته است توطئه  دشمنان و حامیان آنان در منطقه را خنثی کند و جبهه  جنایتکاران را ناکام بگذارد. انهدام باندهای مخوف و کشف هزاران تن مواد مخدر در هر سال و تقدیم هزاران شهید و جانباز نمونه هایی گویا از اراده پلیس برای مبارزه بی امان با این پدیده شوم بین المللی است.
سردار اشتری گفت: البته تعقیب و ناکام گذاشتن ناامن کنندگان فضاهای سایبری و دفاع یکپارچه و مقتدرانه در مرزهای ایران اسلامی نشانه های دیگری از توانمندی نیروی انتظامی به حساب می آید.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت های بی نظیر و برخورداری از دیدگاه های ارزشی و آسمانی همانند عدالت و انصاف، دفاع از مظلومین و درماندگان و استکبار ستیزی و مقاومت در برابر ظالمان، همواره مورد توجه و تهدید دشمنان داخلی و خارجی واقع گردیده است.
وی ادامه داد: هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که امروز به مناسبت پاسداشت فعالیتهای متعهدانه و اثربخش کارکنان فداکارش در بخش های امنیتی، انتظامی و اجتماعی دور هم جمع شده ایم فرصت مناسبی برای تمرین و گسترش مفاهیمی همچون انضباط و اقتدار، حرفه گرایی و کارآمدی، آموزش و پیشگیری اجتماعی، خدمتگذاری و امانتداری و پژوهش محوری و روزآمدی و نهایتا ولایتمداری و ایثارگری تا مرز شهادت، همانند مولی و مقتدایمان حضرت امام حسین (ع) است.
در این ایام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در کنار توانمندی های تبیین شده می تواند در کنار مسئولین، مردم عزیز و شما میهمانان عرصه  بین المللی چارچوبی مستحکم  و نظامی هماهنگ تر از گذشته در جهت انتقال تجربیات و مناسبات چند جانبه  را ایجاد کند.
سردار اشتری اظهار داشت: در این شرایط است که همه ما می توانیم به آینده ای روشن و آرام بخش امیدوار باشیم و سخنان خود را با سخنی از پیامبر عظیم الشان، پیامبر رحمت به پایان می رسانم؛ پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: امنیت یکی از بزرگترین و والاترین  نعمت های الهی است که با نعمت سلامتی جسم، برابری می کند، همه مردم نیاز دارند و بدون آن، شادی در زندگی بی مفهوم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°