رعایت استانداردهای 85گانه برای خودروها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:59 - دوشنبه 30 مهر 1397
ناتو کشته شدن یک نظامی خود بر اثر حمله در استان هرات در غرب افغانستان را تائید کرد
کد خبر: ۶۳۲۷۳۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان استاندارد: خودروسازها باید از دی استانداردهای 85 گانه خودرو را در تولیداتشان رعایت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیمان پیمایش با اعلام این مطلب در برنامه گفتگوی 18:30 دقیقه شبکه خبر گفت: به خودرو سازها  از دی 96 تا دی 97 مهلت داده شده تا 63 استاندارد را اجرا کنند که در صورت اجرای آنها درباره اعطای مجوز لازم برای تولید به آنها تصمیم گیری خواهد شد.
 
پیمایش افزود: بعد از آن خودروسازها در مهلت مقرر باید بتوانند 22 استاندارد باقیمانده را نیز اجرا کنند و اگر نتوانند 85 استاندارد لازم را اجرا کنند دست کم از ما مجوز تولید نخواهند گرفت و شماره گذاری خودروهایشان انجام نخواهد شد.
 
آغاز بازرسی استانداردهای خودرو از در ماه 
 
مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان استاندارد گفت: درباره اجرای استاندارد ها از دو خودروساز بزرگ کشور گزارش هایی دریافت شده که کامل نیست و امیدواریم تا دی این گزارش ها کامل و به ما اعلام شود.
 
پیمایش نبود زیرساخت های مناسب آزمایشگاهی و مراکز آزمون جاده ای ضعیف را از مشکلات پیش روی استاندارد بیان کرد و گفت: برای تاسیس ، تکمیل و تجهیز مراکز آزمون جاده ای به حمایت بیشتر وزارت صمت نیاز است و سازمان استاندارد اعلام آمادگی برای همکاری در مدیریت این مراکز کرده است. 
 
پیرایش همه استانداردها را استانداردهای روز اتحادیه اروپا دانست و گفت: قریب به 100 درصد این استانداردها جنبه ایمنی دارد.  
 
در ادامه برنامه حسین قناتی مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: تلاش می شود گزارش خودروسازها در اجرای استانداردها تا موعد مقرر یعنی دی تکمیل و تحویل شود که به علت مشکلات پیش آمده ممکن است با یکی دو ماه تاخیر این اتفاق بیفتد.
 
قناتی مهمترین مشکل در بحث تجهیز و تکمیل مراکز آزمون جاده ای را بحث مالی دانست و گفت: این مراکز هزینه بر هستند و اگر قرار باشد خودروسازها خودشان آنها را راه بیندازند زمانبر خواهد بود و بانک ها هم چون این مراکز در آغاز سود ده نخواهند بود کمتر برای اعطای تسهیلات استقبال می کنند.
 
مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت افزود: تجهیز آزمایشگاه ها به تجهیزات و فناوری های جدید لازم است که با محدودیت های پیش آمده در این زمینه به مشکل خورده ایم ولی به هر حال ما به تعهداتمان در اجرای استانداردها پایبندیم.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°