اعلان قرمز برای مجرمان اقتصادی خارج از کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:57 - يکشنبه 26 خرداد 1398
سخنگوی دولت: هرگونه تغییر در قیمت بنزین در قالب ساختار بودجه است و تا امروز تغییری اتخاذ نشده است ربیعی (درخصوص تغییرات احتمالی در دولت): هیچ تغییری در دستور کار دولت قرار ندارد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای افراد طبقه متوسط رو به پایین ساخته خواهد شد ربیعی (درباره حمله به نفتکش‌ها): بیشترین آسیب را برای ما دارد، چون نخست وزیر ژاپن در کشور ما بوده است سخنگوی دولت: وزیر خارجه هم قبلا هم در این مورد تذکر داده بود ربیعی: عده‌ای می‌خواهند ایران را متهم کنند؛ این اتفاقات شاید بر قیمت نفت تاثیر گذار بوده است وداع با پیکر‌های ۱۱۰ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) این مراسم چهارشنبه ۵ تیر بعد از نماز مغرب و عشاء در موزه انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد رئیس سازمان حج و زیارت: از عربستان خواسته‌ایم با ۱۰ هزار ظرفیت اضافه برای حج امسال موافقت کند رشیدیان: قرار است عربستان تا نیمه ماه شوال به درخواست ایران پاسخ دهد انتقال محموله ۶۰ تنی دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز زائران حج تمتع به فرودگاه امام خمینی برای ارسال به عربستان مهلت انتخاب رشته دوره‌های کاردانی نظام جدید تا ۳۰ خرداد تمدید شد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: ۳۶۰ مرکز دولتی دانشگاه جامع علمی کاربردی تعطیل شدند شهرداري تهران: از اول تير امسال طرح كنترل آلودگي هوا جايگزين زوج يا فرد مي‌شود خودروهاي پلاك تهران ۲۰ روز و ساير پلاك‌ها ۱۵ روز در هر فصل مي‌توانند در اين محدوده رايگان تردد كنند بر اساس این طرح، هزينه تردد بيشتر از سهميه مجاز، معادل نصف هزينه طرح ترافيك است سخنگوي شوراي اسلامي شهر تهران: ثبت‌نام انتخابات شوراياري‌ها اواخر این ماه آغاز و انتخابات در اواخر تير برگزار می‌شود
کد خبر: ۶۳۲۸۵۰
تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
مجرمان اقتصادی خارج از کشور پس از صدور احکام قضایی به پلیس بین الملل معرفی و اینترپل در نخستین مرحله برای این مجرمان« اعلان قرمز » صادر می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی گفت: مجرمان ایرانی پس از صدور احکام قضایی از سوی قوه قضاییه به پلیس بین الملل معرفی می شوند و اینترپل در نخستین مرحله برای این مجرمان« اعلان قرمز » صادر می کند. 
 
روند تعقیب اخلال گران اقتصادی در خارج از کشور؛ هفته‌ای ۸ اعلام قرمز به اینترپل برای بازداشت مجرمان رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی از صدور­۷ تا ۸ اعلام قرمز در هفته به پلیس بین الملل "اینترپل" برای پیگیری و بازداشت مجرمان خبرداد.
 
سردار شیرزاد درباره روند تعقیب اخلال گران اقتصادی در خارج از کشور گفت: آنچه اینترپل در تعقیب اخلال گران اقتصادی یا مجرمان دیگر انجام می دهد متناسب با دستوری است که دستگاه قضایی صادر و با توجه به مشخصات مجرمان و محل حضورشان در خارج از کشور اینترپل به عنوان واسط میان ناجا با پلیس دیگر کشورها عمل می کند.
 
وی افزود: در پرونده موسوم به سکه ثامن شاهد بودیم که با اقدامات مشترک کشورها و با واسطه اینترپل، طبق احکام صادر شده از قوه قضائیه پس از اعلام قرمز، مجرمان بازداشت شدند.
 
شیرزاد گفت: مفهوم اعلام قرمز این است که ما درخواست قوه قضائیه را به تأیید واحد حقوقی پلیس اینترپل می رسانیم و پس از ارسال مدارک و دریافت تأیید از این سازمان بین المللی اعلام قرمز صادر و درخواست قوه قضائیه درباره مجرمان و حتی مجازات احتمالی شان ثبت می شود به نحوی که در هر کشوری آنان را ببینند به پلیس ایران و اینترپل معرفی کنند.
 
­رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: اینگونه اقدامات هفته ای 7 تا 8 بار نه فقط درخصوص پرونده مربوط به جرائم اقتصادی که درباره دیگر جرائم مانند متهمان به قتل یا کلاهبرداری نیز انجام می شود.
 
وی در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات بازداشت متهمان پرونده سکه ثامن گفت:​ وظیفه اینترپل دستگیری مجرمان از خارج و انتقال آنان به کشور است و پلیسی که مسئولیت پیگیری این پرونده ها را در تعامل با قوه قضائیه دارد باقی کارها را انجام می دهد و پلیس بین الملل وارد جزئیات ادامه کار نمی شود و توضیحات بیشتر در این خصوص مربوط به واحدهای پلیس تخصصی است.
 
شیرزاد افزود: اعلام جزئیات درخصوص این پرونده در حیطه اختیارات دادستانی و قوه قضائیه است که از طریق پلیس های تخصصی انجام می شود.
 
وی همچنین درباره اقدام پلیس ترکیه در بازداشت گروهی از اخلال گران در بازار سکه و ارز ایران در این کشور گفت: همکاری کشورهای همسایه در اینگونه موارد بسیار خوب و نزدیک و حتی فراتر از همکاری هایی است که ممکن است از اینترپل بین الملل انتظار داشته باشیم.
 
شیرزاد افزود: ما با پلیس کشورهای منطقه درخصوص استرداد مجرمان به یکدیگر همکاری های خوبی داریم.­
 
رئیس پلیس بین الملل ناجا همچنین درباره انتشار برخی خبرها مبنی بر فعالیت مراکز اخلال در بازار سکه و ارز ایران در برخی کشورهای همسایه مانند سلیمانیه و امارات گفت: تا زمانی که مدارک قضایی در این باره به اینترپل ارسال نشود عملاً نمی توانیم هیچ گونه اظهارنظری در این باره داشته باشیم زیرا آنچه پلیس بین الملل انجام می دهد مبتنی بر مستندات است که از قوه قضائیه منتقل می شود.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا پیگیری این پرونده در دستور کار پلیس بین الملل ناجا قرار دارد، اظهار داشت: این موضوع و هر موضوعی که به پلیس بین الملل منتقل شود در دستور کار ما قرار می گیرد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°