اعطای وام 9درصدی بدون سپرده در طرح بازآفرینی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:09 - سه‌شنبه 02 بهمن 1397
در ادامه سفر معاون اول رئیس جمهور به استان کرمان امروز چند طرح صنعتی در شهرستان بردسیر به بهره برداری می رسد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شعار ۲۲ بهمن امسال را «افتخار به گذشته و امید به آینده» اعلام کرد نام‌نویسی هشتمین مرحله آزمون های سنجش مهارت از امروز آغاز می شود و تا ۹ بهمن ادامه دارد سامانه «پست‌کتاب» با هدف ارائه خدمات پستی ارزان به ناشران و کتاب فروشان و فعالان حوزه نشر امروز در خانه کتاب رونمایی می‌شود پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی با حضور ۱۴۰ شرکت کننده داخلی وخارجی در جزیره کیش گشایش یافت دغدغه‌ها، مشکلات و دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مختلف به ۱۰۰۰۶۰۰ و ۱۰۰۰۶۰۱ (شبکه خبر) پیامک بزنید
کد خبر: ۶۳۹۷۲۶
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۵
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری: هفته آینده دستور تشکیل ستاد بازآفرینی شهری به کلیه استانداران ابلاغ خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هوشنگ عشایری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درباره تسهیلات در طرح بازافرینی شهری گفت: از بهمن 96 که رئیس جمهور در فرمان بازآفرینی را صادر کرد، به دنبال تامین ابزارهای حقوقی و مالی هستیم که در این مدت بیش از 90 درصد ابزارهای حقوقی و مالی مهیا شده است.
 
وی گفت: منابع مالی از صندوق توسعه ملی با توافق وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه مصوب شد و برش استانی برای 270 محله انجام خواهد شد که از روز شنبه هفته آینده با امضای وزیر راه و شهرسازی این دستور به کلیه استانداران ابلاغ خواهد شد.
 
وام 9 درصدی بدون سپرده به سرمایه گذاران بازآفرینی شهری 
 
او افزود: کل منابع ما حدود 25 هزار میلیارد تومان است، 10هزار میلیارد آورده بخش خصوصی در حوزه نوسازی و مقاوم سازی است، 8 هزار میلیارد تومان را دولت خواهد آورد، 4 هزار در بودجه سنواتی سالانه دستگاه های خدمات رسان و حوزه شهرسازی دیده شده و 4 هزار میلیارد کسری در اختیار ما قرار خواهد گرفت و 7 هزار میلیارد نیز آورده شهرداری هاست.
 
او افزود: تاکید وزیر راه و شهرسازی بر سه شاخص بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت های استان ها و نقش مردم است که همدل و همگرا بتوانیم با کمک دولت، بخش خصوصی و مردم بازآفرینی ها را به خوبی انجام دهیم.

 عشایری گفت: دولت ملزم به اجرای قانون است و طرح بازآفرینی شهری نیز مصوبه مجلس را دارد، ما نمی دانیم در دولت آینده چه اتفاقی می افتد اما به طور یقین برنامه بازآفرینی شهری برنامه ای است که می توان تا حدودی تضمین کرد که هر دولتی هم که روی کار بیاید با این طرح مخالفتی نخواهد داشت.
وی ادامه داد: طرح بازافرینی شهری برنامه ریزی شده است و نیازهای بخش خصوصی نیز در این طرح دیده شده است.
 
او افزود: اکنون بستر آماده است و از بخش خصوصی دعوت می کنیم که در اجرای طرح همکاری داشته باشند، مشوق هایی مثل بیمه و تسهیلات نیز برای بخش خصوصی در این طرح دیده شده است.

عشایری گفت: برنامه بازآفرینی شهری یک برنامه فرهنگی - اجتماعی است و باید ساخت و ساز ها مبتنی با نیازهای مردمی باشد.
وی ادامه داد: ما به مردم و بخش خصوصی تضمین هایی می دهیم، برای سکونت مردم محله برنامه هایی اندیشیده ایم و وام صندوق یکم نیز با سود 6 درصد ارائه می شود، در فروش واحدها نیز دولت حتما با بخش خصوصی همکاری خواهد کرد.

او افزود: اکنون ما ظرفیت ساخت 16 هزار واحد را داریم که این کار شتاب دهی به کار را بیشتر می کند و اعتماد سازی نیز بیشتر خواهد شد. مثلا در محله ای در اصفهان ساخت و ساز در بخش هایی از زمین های دولت در حال انجام است، ما نیز در وزارت راه وشهر سازی اراضی که داریم در اختیار این طرح قرار خواهیم داد و سالانه ساخت 100 هزار واحد در طرح بازآفرینی شهری شروع خواهد شد که تا پایان برنامه 500 هزار واحد ساخته خواهد شد.
 
او افزود: اکنون 54 هزار واحد نفر پروانه ساخت گرفته اند و تا پایان آبان ماه وام 9 درصدی بدون سپرده گذاری از طریق بانک های عامل پرداخت خواهد شد.
 
ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان مسکن درباره ورود بخش خصوصی در این بخش گفت: بخش خصوصی همانند همکاری در ساخت مسکن مهر بازهم آماده تعامل با دولت در بازآفرینی شهری است، بخش خصوصی برنامه ریزی هایی داشته است و جلسات متعددی با شرکت بازآفرینی شهری ایران داشته ایم اما منتظر تامین بودجه هستیم.

وام 9 درصدی بدون سپرده به سرمایه گذاران بازآفرینی شهری 
 
او افزود: کل بودجه 100 هزار واحد 25 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که الان 6 هزار میلیارد موجود است  که موچب نگرانی بخش خصوصی شده است؛ با توجه به اینکه ما تجربه مسکن مهر را داریم و مسکن مهر بی اعتمادی را برای بخش خصوصی بوجود آورد و ادامه کار هم به سختی پیش می رود، چه تضمینی از جانب دولت وجود دارد؟ ما به دنبال برنامه ریزی مستند و تدوین شده قانونی هستیم که با آمدن دولت بعدی به مشکل نخوریم.

رهبر گفت: در طرح بازآفرینی مشکلاتی وجود دارد، در وهله اول ما باید برای مردمی که ساکن هستند اعتماد سازی کنیم و وعده هایی که در بازسازی داده می شود عملی شود تا مردم رغبت داشته باشند که در این طرح مشارکت کنند، دولت نیز باید بیشتر کمک کند.

 ایرج رهبر گفت: برای اعتمادسازی می توان در محله ای که بخش آزاد دارد ساخت و ساز انجام تا مردم ببیند و اعتمادسازی بیشتر شود و نگرانی ها از بین برود. 
او افزود: برنامه های شهری باید متناسب با خدمات شهرسازی انجام شود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۹°