معرفی 250 فیلم به جشنواره فیلم کوتاه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:08 - سه‌شنبه 22 آبان 1397
وزیر صنعت، معدن و تجارت: خودروسازان باید به تعهدات خود در مقابل مشتریان عمل کنند رحمانی: بر اساس آخرین تصمیم، ستاد تنظیم بازار مأموریت قیمت گذاری برای خودروها را بر عهده گرفته است وزیر صنعت: تولید محصولات پتروشیمی دو برابر مصرف داخلی است درحالی که درخواست این محصولات در شش ماه امسال ۳۳۰ درصد افزایش یافته است و این غیرعادی است وزیر صنعت: در هفت ماه گذشته بیش از ۲ میلیون بازرسی صورت گرفته است رحمانی: تاکنون ۵۳۰ هزار انبار در سامانه جامع انبارها ثبت شده است
کد خبر: ۶۴۰۰۹۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران: سیل تقاضا برای ساخت فیلم کوتاه با امکانات ما سازگار نیست و طبیعتا ما نمی توانیم از همه حمایت کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادق موسوی در برنامه شهر فرنگ افزود: از ابتدای دهه 60 تا به امروز حدود 100 هزار فارغ التحصیل داشته ایم و با این سیل مشتاقان و فیلمسازان با توجه به امکانات، ما از هر 10 تقاضا به یکی می توانیم پاسخ دهیم.
 
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: یکی از پارامترهایی که برای اولویت در حمایت در نظر می گیرم قطعا سابقه هنری متقاضی است.
 
موسوی با اشاره به رشد و توسعه فیلم کوتاه در سال های اخیر افزود: در سال 96 ما 1819 حضور بین المللی فیلم کوتاه ایرانی داشته ایم که 375 جایزه کسب کرده اند و 327 فیلم هم نامزد جایزه شده اند یعنی میانگین از 5 فیلم یکی جایزه گرفته است.
 
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: امسال 250 فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره معرفی شده که از این تعداد فقط 10 فیلم راه پیدا نکردند.
 
مهدی بوستانی رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران نیز گفت: 400 تا 500 فیلم کوتاه سالانه ساخته می شود که ادعای حرفه ای بودن دارند اما از این تعداد هم معمولا زیر 100 فیلم حرفه ای و استاندارد است. 
 
این فیلمسازِ فیلم کوتاه با اشاره به اهمیت جشنواره فیلم کوتاه ایران گفت: اگر این جشنواره که بزرگترین و مهم ترین است و یکی 2 جشنواره دیگر نباشد عملا فیلم های کوتاه دیده نخواهند شد و فقط از همین طریق است که می توانند سه چهار بار فرصت دیده شدن و اکران پیدا کنند و اگر اینها هم نباشد اصلا فلسفه ساختن فیلم کوتاه بی معنی می شود.
 
بوستانی گفت: برای حمایت از فیلمسازان باید بین تازه واردها و دارندگان سابقه ساخت فیلم تعادل ایجاد کرد.
 
 
 
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۱°