امکانات موجود درشأن وزنه برداری نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:09 - پنجشنبه 02 اسفند 1397
رئیس مجلس در نشست غیرعلنی امروز گزارشی از سفر به کشورهای چین و ژاپن ارائه کرد سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: رئیس مجلس به کمیسیون صنایع و معادن مأموریت داد گرانی‌های اخیر بازار خودرو را بررسی کند مجلس با حذف معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات غیرنفتی موافقت کرد نمایندگان مردم در خانه ملت، صادرکنندگان را به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مکلف کردند مجلس، وزارت راه و شهرسازی را مجاز کرد تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی و تهاتر ارضی برای اجرای طرح مسکن مهر استفاده کند نمایندگان مجلس با افزایش معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی مناطق محروم تأسیس شده در بازه ۵ ساله مخالفت کردند با موافقت نمایندگان، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۹۸ تمدید شد نمایندگان مجلس، مشمولین مالیاتی که مجموع فروش کالا و خدمات آنها حداکثر ۳۰ برابر مالیات بر درآمد سالانه آنها باشد را شامل معافیت تسلیم اظهارنامه مالیاتی کردند جلسه بعدي مجلس شوراي اسلامي برای ادامه بررسي لايحه بودجه ۹۸ كل كشور شنبه صبح برگزار می‌شود فرمانده نیروی دریایی ارتش: رزمایش دریایی ولایت ۹۷ در محدوده تنگه هرمز، سواحل مکران تا مدار ۱۰ درجه اقیانوس هند در ۴ مرحله اجرا می‌شود دومین همایش بزرگ سادات «تشیع ـ تسنن» در سالن اجلاس سران برگزار شد
کد خبر: ۶۴۲۰۹۱
تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
سرمربی تیم ملی وزنه برداری: علاوه بر مسابقات پیش رو در چین، کمبود امکانات هم برای وزنه برداری دغدغه ایجاد کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین برخواه سرمری تیم ملی وزنه برداری با حضور در برنامه نبض ورزش درباره نتایج مسابقات جهانی وزنه برداری گفت: فاصله زمانی کمی تا زمان شروع بازی های جهانی داشتیم و به دلیل تغییرات در تیم تعدادی از وزنه برداران ما برای اولین بار بود که در بازیها شرکت می کردند اما به لطف خدا توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم.
 
عملکرد مردان ایران در مسابقات جهانی وزنه برداری 
 
سرمربی تیم ملی درباره استفاده از چهره های جوان در تیم ملی در مسابقات گفت: تیمی که به این دوره از مسابقات اعزام شد تیم جوانی بود و نتایج هم قابل قبول بود، یکی از بازیکنان مصدوم بود و نتوانست به رکوردهای قبلی برسد در نتیجه در ترکیب تیم قرار نگرفت و به دلیل دور بودن از شرایط مسابقات از وی در بازیهای آسیایی چین  استفاده خواهد شد. 
 
 او درباره حضور نیافتن کیانوش رستمی در مسابقات گفت: از زمان شروع اردوها تلاش ها بر این بود که محیطی برای کیانوش فراهم شود تا تمرینات را به موقع انجام دهد،نظر بنده این بود که در بازیهای آسیایی شرکت نکند و در مسابقات جهانی حضور داشته باشد، رستمی برای شرکت در مسابقات جهانی نیازی نداشت که وزن زیادی کم کند و می توانست مدال طلای مسابقات را کسب کند اما در حضور و  غیبت کیانوش رستمی دخل و تصرفی نداشتیم.
 
 برخواه درباره دغدغه ها در وزنه برداری گفت: ما مسابقات آسیایی چین را پیش رو داریم که باید برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم تا برای مسابقات المپیک وزنه برداران ما بتوانند در 6 مسابقه گزینشی شرکت کنند.
 
وی گفت: دغدغه مهم ما جدا از مسابقاتی که پیش رو داریم، وسایل و امکانات است که مناسب و در شان وزنه برداری کشور ما نیست، به ما قول وسایل لازم داده شد که بعد از گذشت سه ماه این مشکل هنوز برطرف نشده است و درخواست ما از وزارت ورزش این است که تیم ملی وزنه برداری را حمایت کند.
 
سرمربی تیم ملی وزنه برداری درباره براری وزنه بردار کشورمان و ضربه به گوش وی گفت: وقتی وی نتوانست در دو ضرب وزنه را کنترل کند در مدت زمانی که برای آماده کردن وی داشتیم و برای این که حرکت دوم از بین نرود امکان اوت شدن وی وجود داشت و کار به مراتب سخت تر می شد بنابراین یکی از روش های تحریک ورزشکاران ضربه به صورت یا سیلی زدن است که این ضربه مشکلاتی را به وجود آورد که موجب شد زحمات بچه ها به حاشیه برود و توقع داشتیم که با این وضعیت با روحیه جوانمردانه برخورد می شد. 
 
برخواه گفت: شرایط به گونه ای بود که اگر وزنه بردار ازبک حذف نشده بود، فاصله نفر دوم که چینی بود با آقای براری کم بود بنابراین باید اطلاعات رسانی ها کامل باشد و واقعیت به مردم گفته شود، ورزشکاران نیز سرباز مملکت هستند و همه تلاش ما این است که پرچم  کشورمان را بالا ببریم و اینکه در این موضوع حاشیه سازی کنیم درست نیست.
 
 او گفت: ما تمرینات سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و تیم تمام سعی خود را انجام داد وزنه برداری از جمله ورزش هایی است که همیشه توانسته است مدال های خوبی را برای کشور ما کسب کند.

 حسین توکلی کارشناس وزنه برداری دیگر مهمان برنامه درباره نتایج مسابقات و عملکزد وزنه برداران گفت: امسال شرایط نسبت به سال گذشته متفاوت بود و ما برخی از وزنه برداران همچون کیانوش رستمی را در تیم نداشتیم.
 
عملکرد مردان ایران در مسابقات جهانی وزنه برداری 
 
او افزود: جوانگرایی در تیم به جز زمانی که شرایط به گونه ای است که به اجبار این افراد را استفاده کنیم، نمی توان به سرعت افراد را جایگزین کرد، به نظر من چارچوب و معیار فدارسیون باید بلند مدت باشد اما نگاه ما به مسابقات جهانی به روز است و از مربی فقط انتظار نتیجه خوب را داریم.
 
توکلی گفت: ما تغییر نسلی در وزنه برداری داشته ایم که آینده روشنی برای کشور را باز کرده است. ما نسل خوبی در وزنه برداری داریم و استعدادهای خوبی داریم که باید این استعدادها را جذب کنیم و سرمایه گذاری های لازم انجام شود. کسانی که در این  دوره از مسابقات وزنه زدند آینده درخشانی را پیش رو دارند.
 
وی ادامه داد: وزنه برداران ما نیاز به حمایت دارند و نباید این جوانان رها شوند حتی زمانی که مصدوم می شوند باید در کنار تیم ملی باشند و از کادر پزشکی استفاده کنند. 
 
او افزود: وزنه برداری ما همیشه پرچم دار المپیک بوده است اما حمایت ها باید بیشتر باشد و در تهیه امکانات برای وزنه برداران کمک های لازم انجام شود چراکه در برخی شهرستان ها شرایط و نبود امکانات خیلی سخت است.
 
 توکلی گفت: ارتباط کادر فنی با تیم ملی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
 کارشناس برنامه درباره مسائل بوجود آمده درباره بازی آقای براری وزنه بردار کشورمان گفت: وقتی چند تا از وزنه بردار از تیم حذف می شود استرس زیادی به مربی وارد می شود، ضربه زدن مربی به صورت وزنه بردار به گونه ای وارد کردن شوک است تا وزنه بردار دقت بیشتری داشته باشد و در مسابقه بیشتر تمرکز کند، سرمربی تیم قصد ضربه و صدمه زدن را نداشته و این کار از روی عمد اتفاق نیفتاده است.
 
 توکلی گفت: در بازیهای المپیک مربی باید ریسک کند تا نتایج خوبی بگیرد اما نتایج تیمی در رشته های انفرادی مثل وزنه برداری نمی تواند زیاد موثر باشد بلکه نتیجه ورزشکار است که باید مهم باشد. 
 
 او گفت: یکی از ایرادات به این فدراسیون این است که ما قهرمانان زیادی داریم که زمانی توانسته اند برای کشور مدال آوری کنند و زحمات زیادی کشیده اند اما نباید به دلیل برخی شرایط و اختلاف نظرها حذف شوند بلکه باید از قهرمانان استفاده کرد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۱۰°