سینمای مقاومت، صدای بچه های انقلابی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:46 - شنبه 31 فروردين 1398
رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید باد درمناطقی از جنوب غرب، غرب و مرکز کشور، دامنه‌های زاگرس و البرز و سواحل دریای خزر هواشناسی : در شمال شرق و شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود بارندگی در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان‌ شرقی، گیلان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و شمال شرق خوزستان شدت بیشتری دارد هواشناسی درباره آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق هشدار داد امروز بارش در استان‌های اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، گیلان، شرق گلستان، خراسان شمالی و رضوی شدت خواهد داشت امروز بارش در مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود هواشناسی از کاهش محسوس دما در شمال و شمال‌شرق کشور خبر داد راه های سه استان کشور برفی شد بارش برف در محورهای استان‌های اردبیل (محورهای اردبیل - سراب و خلخال - اسالم گردنه الماس)، آذربایجان شرقی (محور اهر - کلیبر) و آذربایجان غربی (محور شاهین دژ - تکاب) با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش،آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۴۵۷۵۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۸
دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: مفاهیم مطرح شده در حوزه ی مقاومت مفاهیم جدی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خزایی در برنامه شهرفرنگ با بیان اینکه هر جشنواره ای کارکرد مختص خود را دارد، گفت: ما در حوزه مقاومت بدنبال مفاهیم جدی مطرح شده در 40 سال پس از انقلاب هستیم تا محفلی برای رساندن صدای بچه های انقلاب در کل جهان ایجاد کنیم.
 
وی افزود: در این جشنواره کاری که انجام شده این است که معنا را برای پذیرش آثار بیشتر تغییر داده ایم، دفاع مقدس یعنی دفاع 8 ساله کشور ما، دفاع مردم سوریه و یمن از کشور و آرمانهایشان اما منظور ما از سینمای مقاومت یعنی همه ی مفاهیم جنگی در کل جهان، مفاهیم اقتصادی در جنگ، حقوق بشر، مسائل نژادپرستی و حقوق زنان که در این زمینه ها فیلم های بسیاری به جشنواره امسال دعوت شده است. 
 
سینمای مقاومت، سینمای جدی 
 
 خزایی گفت: در برسی های بعمل آمده کلا 10 جشنواره جدی ضدصهیونیستی در بین تمام جشنواره هایی که همه ساله در جهان برگزار می شود وجود دارد که جشنواره فیلم مقاومت ایران یکی از این 10 جشنواره است.
 
 وی با بیان اینکه جشنواره سینمای مقاومت و جشنواره فیلم عمار با یک هدف مشترک حرکت می کنند، گفت: کارکرد جشنواره فیلم عمار و سینمای مقاومت از لحاظ گفنمانی یکی است، ما با استفاده از اینگونه جشنواره ها و نمایش فیلم های مربوط به دفاع مقدس و مقاومت می توانیم با سایر کشورها یک گفتگوی فرهنگی داشته باشیم.
 
او گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون بیش از 3000 فیلم تولید و در سینما پخش شده است، بسیاری از این فیلم ها دیگر در سینماها و حتی شبکه های نمایش خانگی و تلویزیون نمایش داده نمی شوند و آرشیو شده اند ما می توانیم با ترجمه ی بسیاری از این فیلم ها به زبان های مختلف و در اختیار نهادن آنها به کشورهای مختلف یک جریان و گفتمان فرهنگی ایجاد کنیم.
 
خزایی با بیان اینکه ساخت فیلم در حوزه دفاع مقدس و مقاومت نیازمند مطالعه و پشتوانه تحقیقاتی مناسب است، گفت: با تخیل و بدون مطالعه دقیق نمی توان فیلم دفاع مقدس و انقلابی ساخت، یکی از دلایل ضعف و کارنکردن فیلم سازان در این حوزه شناخت کم آنها از دفاع مقدس و مقاومت است.
 
وی در جواب منتقدانی که برگزاری جشنواره سینمای مقاومت را سیاسی و جناحی قلمداد می کنند گفت:جناح و سیاست های ما انقلاب اسلامی است. ما با این حرفها و کنایه ها از میدان به در نمی شویم و ایستاده ایم، جناحی یعنی اینکه ما از یک جناح معین داوران خود را انتخاب کنیم در حالیکه شما مشاهده می کنید در هیچ دوره ای داوران مشخص شده را انتخاب نکرده ایم.

 دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اشاره به فیلم های سفارشی گفت: واژه ی سفارشی واژه ایست که بدون پشتوانه داخل ادبیات ما شده و بسیاری از کارگردان ها از آن استفاده می کنند، اکثر فیلم هایی که در تلویزیون ساخته می شود سفارشی است، سفارش تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، سفارش بنیاد فارابی و... این واژه ها واژه هایی است که بدرستی تحلیل نشده است.
اگر فیلمی با موضوع دفاع مقدس به سفارش جمهوری اسلامی ایران ساخته شود اشکال دارد؟ اگر اینگونه است پس همه ی کسانیکه برای جمهوری اسلامی فیلم می سازند نباید فعالیت کنند.
 
مشروح این گفتگو را در ویدئوی زیر ببینید:
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۶°