بازگشت واحد‌های صنعتی غیرفعال به چرخه تولید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:37 - يکشنبه 05 خرداد 1398
بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در غرب موصل عراق یک تن شهید و ۳ نفر زخمی شدند نیروهای یمنی، آشیانه جنگنده‌های سعودی را در منطقه جیزان با پهپاد هدف قرار دادند صهیونیست‌ها از بیم خشم و تظاهرات فلسطینیان، پست‌های ایست بازرسی را در بیت المقدس و کرانه باختری افزایش داده‌اند منابع فلسطینی: رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از ۱۶ هزار کودک فلسطینی را بازداشت کرده است بیست و هشتمین شنبه اعتراضات ضد نظام سرمایه‌داری در شهرهای مختلف فرانسه با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد مردم فرانسه در این تظاهرات به فروش سلاح به عربستان و مشارکت در جنگ یمن هم اعتراض کردند بیش از ۶۰ نفر در تظاهرات دیروز فرانسه بازداشت شدند
کد خبر: ۶۴۸۰۹۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک با بیان اینکه حدود 11 هزار واحد تولیدی،با کمترین ظرفیت تولید می کنند یا نیمه تعطیل هستند گفت: بازگرداندن آنها به بیشترین ظرفیت تولید، اولویت وزارت صمت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی عزیزمحمدی در گفتگو با 18:30 گفت: حدود هزار و 300 واحد صنعتي به چرخه تولید واحد های بازگشتند که در شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی قرار داشتند.
 
او افزود: احیای واحدهای غیر فعال به صرفه تر از ایجاد واحد جدید است. 

برنامه‌های وزارت صمت برای بازگشت واحد‌های صنعتی غیرفعال به چرخه تولید 
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: راه اندازی و نوسازی واحد های صنعتی به 2 مقوله سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط است.
 
عزیزمحمدی افزود: در 36 مرکز خدمات کسب و کار و فناوری مشاوران و کلینک هایی مسقر شده اند و واحد های تولیدی با گرفتن مشاوره «به روز» می شوند تا واحد تولیدی به چرخه فعال تولید بازگردد.

وی گفت: بیش از 19 هزار نفر پس از راه اندازی واحدهای تولیدی به شغل خود در و احدهای فعال شده بازگشته اند.
 
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک گفت: بالغ بر 970 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که تاکنون نزدیک به 43 هزار مورد موفق به استفاده از خدمات واگذاری زمین شده اند.
 
او از بسته حمایتی وزارت صمت خبر داد که قرار است به مجلس تقدیم شود.
 وی گفت: بر اساس  ماده 6 برنامه توسعه باید درصدی از دریافت مالیات بر ارزش افزوده بابت بازسازی شهرک های صنعتی بازگرداننده شود.
 
او افزود: تاکنون این بخش متعلق به بازسازی شهرک های صنعتی بازگرداننده نشده است.
 
برنامه‌های وزارت صمت برای بازگشت واحد‌های صنعتی غیرفعال به چرخه تولید
سجاد هاشمی رئیس شهرک صنعتی عباس‌آباد در ارتباط تلفنی با 18:30 به اصلاح قوانین اشاره کرد و گفت: از وقتی که وزارت صنایع و بخش صنایع کوچک ادغام شد، بخش صنایع کوچک به شدت آسیب پذیر شده است.
وی با بیان اینکه صنایع کوچک آسیب پذیر هستند، افزود: برخی قوانین مانند مالیات برارزش افزوده، بخش صنایع کوچک را به نابودی می کشاند.
 
او افزود: حفظ وضعیت موجود صنایع کوچک در اولویت کار قرار داد و سپس اصلاح قوانین باید صورت گیرد.
 
هاشمی حفظ بخش صنایع کوچک را بهترین پدافند در شرایط کنونی اعلام کرد و افزود: مالیات بر ارزش افزوده یکی از موارد اصلاح قوانین است که باید از مصرف کننده نهایی گرفته شود.
 
وی 23 درصد حق بیمه تامین اجتماعی و بهره 18 درصد وام بانکی برای واحدهای تولیدی را از مشکلات صنایع کوچک اعلام کرد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°