حذف کنکور تدریجی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:48 - دوشنبه 01 بهمن 1397
در پی اعتراض به میزبانی لهستان از کنفرانس ضدایرانی آمریکا، معاون وزیر خارجه لهستان برای گفتگو با عراقچی همتای ایرانی خود وارد تهران شد حمله موشکی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه ناکام ماند بنا بر اعلام ارتش سوریه، سامانه پدافند هوایی این کشور بیشتر موشک‌های رژیم صهیونیستی را رهگیری و منهدم کرد رژيم صهيونيستي بامداد امروز در حملاتي گسترده تلاش کرد تا با استفاده از موشک مناطق مختلف دمشق،‌ سويدا و قنيطره را هدف قرار دهد ارتش سوریه در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی منطقه جبل الشیخ در جولان اشغالی را با موشک هدف قرار داد انفجار خودروي بمب گذاري شده نزدیک پاسگاه نظامی در استان وردک افغانستان دست كم ۱۸ كشته و ۲۷ زخمي برجا گذاشت
کد خبر: ۶۵۷۴۰۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت آموزش وزارت علوم با اشاره به حذف 85 درصد کد رشته محل ها در کنکور 98 گفت: کنکور تا 5 سال دیگر حذف می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا آهنچیان در گفتگو با 18:30 گفت: جذب دانشجو در 85 درصد ظرفیت برخی دانشگاهها و کد رشته محل ها در کنکور سال بعد بر اساس سوابق تحصیلی است.
 
مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت آموزش وزارت علوم گفت: براساس مصوبه شورای سنجش پذیرش وزارت علوم داوطلبان از مهر 98 دیپلمه ها می توانند بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاهها شوند.
 
او با بیان اینکه سه سال آخر دوره دبیرستان دوم جزء سوابق تحصیلی آنان محسوب می شود گفت: داوطلبان سوابق تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر اعلام می کنند و در صورت پذیرش و تائید دانشگاه، داوطلبان برای پذیرش نهایی به سازمان سنجش و آموزش کشور معرفی می شوند.
حذف کنکور بطور تدریجی 
محمدرضا آهنچیان با بیان اینکه کاربردی ها را زیر نظام می شناسیم افزود: این دسته از داوطلبان برای مقطع کارشناسی صورت می گیرد و
15 درصد رشته هایی که متقاضی زیادی دارد از طریق کنکور وارد دانشگاهها می شوند.
 
او با بیان اینکه رقابت در کنکور 98 برای 15 درصد کد رشته محل ها است، گفت: داوطلبان دانشگاهها برای سال آینده 2 مسیر را همزمان  می توانند انتخاب کنند.
 
آهنچیان با اشاره به اینکه محدودیت سنی وجود ندارد گفت: در سال 86 مجلس مصوب کرد که تا سال 92 کنکور حذف شود ولی اراده لازم وجود نداشت.
 
مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت آموزش وزارت علوم با بیان اینکه حذف کنکور با موانعی روبرو شد افزود: از سال 92 هم تاکنون امتحانات در مسیر تست قرار گرفته است تا زمینه حذف کنکور صورت گیرد. ه اما رسمیت نداشته است.
 
او افزود: جنسیت (مرد یا زن) داوطلبان در جذب 85 درصد از آنان دخالتی ندارد و برای همه یکسان است.

آهنچیان گفت: از سال 1348 نزدیک به 50 سال کنکور در کشور به عنوان یک پدیده اجتماعی برگزار شده است که بزرگتری اشکال آن حافظه پروری بوده است.
او گفت: حذف کنکور با تاخیر صورت می گیرد.
مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت آموزش وزارت علوم گفت: اراده وزارت علوم از سال 85 برای حذف کنکور به شکل تدریجی بود.
 
او گفت: فقط چند رشته پزشکی و دندانپزشکی و برخی رشته های مهندسی در 15 درصد باقیمانده آزمون کنکور قرار دارند اما افزایش ظرفیت دانشگاهها یا کاهش داوطلبان برای این رشته ها می تواند حذف کامل کنکور را سبب شود.
 
 حذف کنکور بطور تدریجی
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی گفت: سابقه تحصیلی دانش آموزان بر اساس نمرات تعدادی دروس سه سال آخر دوره متوسطه است و معدل آن برای دانشگاه انتخابی متقاضی ارسال می شود.
 
عبدالرسول عمادی با بیان اینکه برای پایه های 10 و 11 امتحان نهایی وجود ندارد گفت: سوابق تحصیلی مبنی بر اساس پایه 12 است.
 
عمادی با اشاره به ارسال الکترونیکی سوالات به مراکز آزمون افزود: بر اساس الکترونیکی شدن آزمون های نهایی امنیت آن تامین شده است.
 
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: حذف کنکو بخش زیادی از استرس را از داوطلبان و خانواده های آنان دور خواهد کرد.  
او با اشاره به قانون شورای سنجش در مورد بدون آزمون شدن دانشگاههای دولتی گفت: اگر تعداد داوطلبان از 4 برابر ظرفیت آن دانشگاه کمتر شود خود به خود آن دانشگاه جزء دانشگاههای بدون کنکور خواهد بود.
 
عبدالرسول عمادی گفت: علت مخالفت های سازمان یافته به حذف کنکور و شکست قانون مصوب سال 86 منافعی بود که طیف های زیادی از قبل برگزاری آزمون می بردند.
عمادی با بیان اینکه درصد بسیار زیادی از تبلیغات کمک درسی های کنکور کاهش پیدا کرده است گفت: مقدمات حذف کامل کنکور مهیا شده است و منبع امتحان 15 درصد باقیمانده کنکور فقط کتاب های درسی است.
 
برچسب ها: کنکور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°