روحانی: آرزوی هاشمی سربلندی نظام و ایران با شکوه بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:26 - يکشنبه 04 فروردين 1398
ترافیک در محورهای کرج ـ چالوس، هراز و آزادراه تهران ـ قم پرحجم و روان است محورهاي دلگان ـ ايرانشهر، دلگان ـ زهكلوت و بزمان ـ دلگان در سیستان و بلوچستان به علت بارش باران و طغیان رودخانه‌های محلی مسدود شد سیلاب، راه ارتباطی ۵ روستا در قلعه گنج و یک روستا در رودبار جنوب را بست گردنه «ژالانه» محور ارتباطی سروآباد ـ هورامان در استان کردستان بازگشایی شد در محور‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان و همدان شاهد بارش باران هستیم رئيس جمعيت هلال احمر ريگان از نجات ۱۵ مسافر گرفتار در سيلاب رودخانه پاسرخ اين شهرستان خبر داد مديركل بحران چهارمحال و بختياري: با آغاز فعاليت سامانه بارشي و پيش بيني۳۰۰ ميليمتري بارش تا سه شنبه تمام مدارس استان براي اسكان اضطراري آماده شدند با توجه به شرايط نامساعد جوي و احتمال ريزش كوه و آبگرفتگي محور انديكا ـ شهركرد، تردد تمام وسايل نقليه از ساعت ۲۰ امشب تا اطلاع بعدي ممنوع است رانندگان از محور شهركرد، بروجن، لردگان به خوزستان و برعكس به عنوان محور جايگزين تردد کنند پلیس راه: با توجه به هشدار هواشناسی و احتمال ریزش کوه، سقوط بهمن و سیلابی شدن رودخانه‌ها مسافران حتی الامکان از محور کرج ـ چالوس سفر نکنند با توجه به پیش بینی بارش‌های فراگیر در خوزستان برای کنترل سیلاب‌ها دریچه‌های سد دز باز شده است ستاد مدیریت بحران خوزستان: شهروندان از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه‌های دز، کرخه و کارون خودداری کنند پلیس راهور: هموطنان پیش از سفر از آخرین وضع راه‌ها (۱۲۰) اطلاع دقیق کسب کنند
کد خبر: ۶۵۸۷۸۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
رییس جمهوری گفت: نظام سربلند اسلامی و ایران باشکوه آرزوی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود؛ ملت این هدف را دنبال می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنجشنبه در آیین دومین سالگرد بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سالن اجلاس سران برگزار شد افزود: جلسه باشکوه امروز برای تعظیم و احترام به شخصیت بلندی است که بر گردن همه ما، ملت و انقلاب ایران، عزت ایران و نواندیشی اسلامی حق بزرگی دارد.
 رئیس جمهور گفت: هاشمی در طول زندگی همواره برتر و بالاتر از آن منصب و جایگاهی بود که در آن قرار گرفته بود. آن روز که در قم قبل از نهضت اسلامی یک طلبه جوان پرشور بود، او به فکر آن بود که از قلم بزرگان حوزه استفاده شود و مجله ای را به نام مکتب تشیع منتشر کند.
روحانی یادآور شد: شاید برای ما انتشار یک مجله در حوزه الان امری معمولی به نظر بیاید اما برگردید به دهه 30 آن دورانی که اگر کسی مقاله ای می نوشت این به عنوان آن نبود که نقطه قوت او باشد، نویسنده کتاب و مقاله را می گفتند روزنامه نویس و اگر کسی سخن می گفت و سخنرانی می کرد این مایه عزت و عظمت آن نبود می گفتند این هم منبری و روضه خوان است.
وی با بیان این که حوزه آن زمان و نواندیشی آن طلبه جوان با استعداد را در نظر بگیرید گفت: در نهضت اسلامی و حرکت اسلامی که او از آغاز از یاران نزدیک امام و از شاگردان امام بود و همواره بالاتر از یکی از فضلا و نخبگان حوزه تلاش می کرد.
رییس جمهوری ادامه داد: در محرم سال 42 که قبلش او و تعدادی را به بهانه سربازی دستگیر کرده بودند و به پادگان ها برده بودند او با همان لباس سربازی به منزل امام (ره) آمد. شاید این هم سنت شکنی بود که یک فاضل، عالم پرشور آن زمان، آن هم در خدمت امام (ره) و اجتماعی که آن جا بود با همان لباس حاضر شود.
روحانی یادآور شد: دوران انقلاب و نهضت اسلامی که هرآن کس کتابی راجب مسایل دینی و اسلامی و جهادی می نوشت و مطلبی منتشر می کرد، او (مرحوم هاشمی) راجب سردار سازندگی دوران قاجار امیرکبیر بزرگ کتاب نوشت.
وی اضافه کرد: آن روز که کمتر کسی به فکر خاورمیانه و فشارها بر ملت های منطقه بود، او راجب فلسطین کتاب نوشت. مرحوم هاشمی اموالش را در راه خدا داد. بسیاری از طلبه های فقیر را صاحب خانه و منزل کرد. او شجاعی بود که هیچ شلاقی نتوانست او را به زانو درآورد. نه شلاق ساواک و زندان های دوران ستم شاهی، حتی شلاق بر آبروی هاشمی هم نتوانست او را به زانو درآورد.
رییس جمهوری گفت: همه ما می دانیم که شلاق برجسم چقدر دردناک است اما شلاق بر روح و حیثیت و آبرو تا کسی در این موقف قرار نگرفته باشد نمی تواند آن را بفهمد و احساس کند.
وی افزود: امروز اینجا جمع شدیم تا بگوییم هاشمی هست و زنده است و هاشمی می ماند، فکر، اندیشه، صبر، مدار، استقامت ، فداکاری، تحمل هاشمی می ماند؛ آنچه آرزوی هاشمی بود یعنی نظام سربلند اسلامی و ایران باشکوه، این هدف بلند را امت ما و ملت ما دنبال خواهد کرد. تا این هدف ادامه دارد هاشمی هست، تا ایران هست هاشمی هست، تا نظام اسلامی هست هاشمی هست.
روحانی ادامه داد: آخرین بار ملت ما هاشمی را در خیابان انقلاب بدرقه کردند، تا جاده انقلاب هست، خیابان انقلاب هست هاشمی هست. هاشمی نمرده است و نمی میرد. او جایگاه رفیع در میان مردمان قدرشناس این سرزمین دارد.
وی با بیان این که فکر بلند و هوشیاری ملت ایران در دو صحنه آشکار شد گفت: بعد از آن همه تهمت ها و سخنان ناروا و شلاق هایی که بر روح هاشمی زدند اما در آخرین انتخاباتی که هاشمی شرکت کرد و رای بالای مردم استان تهران و بعد بدرقه باشکوه در کنار جنازه هاشمی، این دو صحنه به همه دشمنان و معاندان و سرکوبگران اعلام کرد با تهمت و دروغ نمی توان یک فرهیخته و محبوب ملت را از صحنه دور کرد.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هاشمی همان شخصیت والا و بلندی است که روزی که او مورد حمله سبوعانه گروهک ضدانقلاب و مورد اصابت گلوله قرار گرفت امام (ره) عزیز و بزرگوار گفت هاشمی زنده است. این شاید به معنای همان باشد که مدرس پیغام داد گفت مدرس زنده است. امام (ره) شاید از آن مقطع تاریخی این واژه را به عاریت گرفته بود، گفت هاشمی زنده است چون نهضت زنده است پس هاشمی با نهضت، انقلاب و با ایران و عزت ایران پیوند خورده است.
رئیس جمهوری در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند هیچ کس برای من هاشمی نخواهد شد، این نشانگر جایگاه بلند هاشمی رفسنجانی است. بعد از رحلت آقای هاشمی تا چند هفته که من طبق روال هفتگی خدمت رهبری می رفتم، در هر جلسه ای ایشان با آه و افسوس و ناراحتی از مرگ غم بار هاشمی سخن می گفت و می گفت من شب و روز یادم نمی رود که تمام ساعات روزم به فکر هاشمی هستم.
 
در مراسم دومین سالگرد بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی جمعی از وزرا، نمايندگان مجلس، مقامات كشوری و لشكری، روحانيان، دانشگاهيان و نمايندگان اقليت هاي مذهبی هم حضور داشتند مروری بر زندگی رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، ياد و خاطره اين يار ديرين امام و رهبری گرامی داشته شد.

در حاشيه اين مراسم نمايشگاهي از آثار آيت الله هاشمي رفسنجاني و عكس هايي از زندگي سياسي و مبارزات انقلابي وي برگزار شده است و حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني رئيس جمهور پيش از حضور در سالن مراسم از اين نمايشگاه بازديد كرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی 19 دی‌ماه سال 1395 دار فانی را وداع گفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°