آغاز عملیات اجرایی 40 هزار طرح زودبازده و محرومیت زدا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:37 - چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398
وزیر خارجه در دیدار با دبیرکل سازمان ملل درباره مسائل مختلف منطقه ای و اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا گفت وگو کرد ظریف(در مجمع عمومی سازمان ملل): چند جانبه گرایی تنها راه حل برای حمایت از صلح است وزیر خارجه: ایران همیشه از چندجانبه‌گرایی و دیپلماسی برای صلح حمایت کرده است نادیده گرفتن تعهدات بین المللی و احکام دیوان بین المللی دادگستری، اعلام نیروهای مسلح یک دولت به عنوان «تروریست» و پرورش افراط گرایی از طریق جنگ‌های دائمی بی هدف بخشی از یکجانبه گرایی آمریکاست ظریف: حمایت آمریکا از حامیان تروریسم و شناسایی الحاق غیرقانونی قلمرو سوریه به رژیم صهیونیستی از دیگر رفتارهای یکجانبه آمریکاست وزیر خارجه (در حاشیه همایش روز جهانی صلح): آمریکا سیاست بسیار خطرناکی را در برابر ایران دنبال می‌کند ظریف: ایران به فروش نفت خود ادامه خواهد داد وزیر خارجه (با انتشار ویدئویی خطاب به ترامپ): مراقب باش؛ شعار تبلیغاتی تو (مبارزه با مداخلات) پرهزينه و احمقانه بود ظریف (خطاب به ترامپ): دار و دسته توطئه‌چینان جنگ‌طلب و قاتل، «تیم ب» بدنام (بولتون، بن‌سلمان، بن‌زاید، بنیامین نتانیاهو) برای چیزی بیشتر از اینکه تو سودای آن را داری، نقشه می‌کشند؛ فقط فيلم «معاون» را تماشا كن مايك پمپئو وزير خارجه آمريكا به «دزدي، دروغگويي و فريبكاري» خود در زمان فعاليت در سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) اقرار كرده بود ظریف (خطاب به پمپئو): تو در وزارت امور خارجه آمريكا همين كار را ادامه مي‌دهي وزیر خارجه که برای شرکت در نشست «چندجانبه گرایی و دیپلماسی برای صلح» به نیویورک رفته است آمریکا را منبع اصلی بی ثباتی در منطقه دانست ظریف (با اشاره به لغو معافیت های نفتی آمریکا): آمریکا پلیس دنیا نیست که معافیت بدهد یا معافیت‌ها را لغو کند وزیر خارجه: رژیم سعودی پس از مثله کردن(خاشقجی) سر ۳۷ نفر را در یک روز گردن زد و هیچ صدایی از دولت ترامپ درنیامد ظریف (در واکنش به اعدام ۳۷ نفر در عربستان سعودی): عضویت در تیم بولتون، بن سلمان، بن زاید و نتانیاهو در برابر هر جنایتی مصونیت ایجاد می‌کند حزب الله لبنان جنایت رژیم آل سعود در اعدام ده‌ها شهروند بی گناه عربستانی را محکوم کرد رژیم آل سعود ۳۷ شهروند عربستانی را که بیشتر آنها فعالان جنبش‌های مدنی بودند گردن زد برخی منابع: ۳۲ نفر از اعدام شدگان، از شیعیان منطقه قطیف و رجال دین و طلاب علوم دینی منطقه شرقیه بودند
کد خبر: ۶۶۵۴۸۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
رئیس سازمان بسیج سازندگی: عملیات اجرایی بزرگترین طرح خدمت رسان در کشور با 40 هزار طرح از فردا 13 بهمن کلید می خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد زهرائی در گفتگوی 18:30 گفت: این طرح ها سبدی از طرحهای زودبازده و محرومیت زدایی است که عام المنفعه است و منافع آن به مردم برمی گردد. 
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: یکی از ویژگی های این طرح این است که برای اولین بار همگرایی و همسویی در نهادهای انقلابی، دستگاه های دولتی، خیرین و مردم است.
 
او افزود: این طرح ها دغدغه های مردم را برطرف می کند و با توجه به اینکه مساله اصلی آب و اشتغال است بیشتر طرح ها در جهت آب کشاورزی و آبرسانی به روستاهاست بنابراین از 40 هزار طرح 12 هزار و 500 طرح حوزه آب و اشتغال را شامل می شود.
 
محمد زهرائی ادامه داد: نزدیک به 24 هزار طرح از طرح 40 هزار طرح به طرح های عمومی برمی گردد.
 
 عملیات اجرایی 40 هزار پروژه از 13 بهمن در سراسر کشور
رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: این طرح با عنوان طرح 4020  یعنی در 40 سالگی انقلاب 40 هزار طرح به یاد و راه شهدای انقلاب اسلامی بخصوص 20 شهید خدمت، نام گذاری شده است.
 
زهرائی گفت: با اجرای این طرح برگ زرینی در خدمت رسانی همزمان با تعامل دستگاه ها اجرایی، دولت، نهادهای انقلابی، خیرین و مردم و گروه های جهادی برای رفع محرومیت و امیدآفرینی و نشاط در سال بعد رقم خواهد خورد.
 
او افزود: اجرای طرح های عمرانی در این طرح کمتر از یکسال زمان می برد و اعتبار آن ها زیر 100 میلیون تومان است، پراکندگی طرحها  در روستاها و حواشی شهر و جنس طرح به گونه ای است که مردم در آن مشارکت می کنند.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: این طرح در سراسر کشور اجرا می شود و استان ها هرکدام سهمی در این طرح دارند و هر استانی به طور متوسط 1000 تا 1200 طرح از  4020 طرح به خود اختصاص داده است.
 
وی ادامه داد: ویژگی این طرح این است که جهاد سازندگی و بسیج سازنگی با دست مرم و با همگرایی دستگاه ها طرحها را شناسایی می کند.
 
او گفت: اولویت ها احصا می شود و بسیج سازندگی به عنوان یک نهاد تسهیل گراز منابع اعتباری مختلف را با هماهنگی وزارتخانه ها به سمت طرح های نیازمحور و مسئله محور هدایت می کند.
 
زهرائی گفت: بسیج سازندگی در سال گذشته نزدیک به 8200 طرح از این جنس انجام داده است که 20 درصد منابع مالی  را خیرین هزینه کرده اند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در بخش کشاورزی نزدیک به 7000 طرح را خواهیم داشت، افزود: با توجه به اینکه آبرسانی در 6000 روستا از طریق تانکر انجام می شود و شبکه آب شرب روستاها فرسوده است با حمایت همه جانبه، آبرسانی به روستاها انجام خواهد شد.
 
وی ادامه داد: سبد فرهنگی هم 3000 طرح را در بر می گیرد بقیه طرح ها نیز عام است و به عموم مردم برمی گردد.
 
زهرائی آب را محور طرحها اعلام کرد و گفت : به دلیل خشکسالی متوالی که ایران را دربرگرفته مهاجرت از روستاها به سمت شهرها بیشتر شده که از لحاظ اشتغال و امنیتی این طرح ها به مهاجرت معکوس کمک خواهد کرد.
 
او درباره منابع اختصاص یافته به 40 هزار طرح گفت: هر طرح در 40 هزار طرح، 100 میلیون هزینه می برد که با کمک نیروهای جهادی و ماشین آلات سپاه و بسیج  و کمک های مردمی هیچ هزینه جانبی بر این طرح ها تحمیل نمی شود، با نظارت بسیج سازندگی 40 درصد هزینه ها نیز کاهش خواهد یافت.
 
او افزود: این طرح ها در حداقل زمان، با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت انجام  خواهد شد، این طرح ها رقیب هیچ دستگاهی نیست و می تواند الگویی برای طرح های زودبازده و عام المنفعه دیگر باشد.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت:  پنل های خورشیدی نیز با مزیتی که دارد با حداقل هزینه انجام می شود و برگشت سرمایه و سودآوری 20 ساله را به همراه خواهد داشت.
 
زهرائی با بیان اینکه پنل خورشیدی در 15 استان اجرایی خواهد شد، گفت: بسیح سازندگی و سازمان بسیح مستضعفین با تسهیل گری که انجام داده است، تسهیلات با سود کم و بلندمدت برای 3000 پنل خورشیدی به عنوان پایلوت به مردم واگذار خواهد کرد.

او درباره مدارس روستایی گفت: مدارس روستایی که با مهاجرت ها خالی از سکنه شده است آمارگیری می شود و با آمایش دقیق سرزمینی، که به استان ها واگذار شده است، نوسازی انجام خواهد شد.

او درباره زمان بهره برداری از 40 هزار طرح گفت: این طرح ها در مقاطع زمانی مختلف بهره بردای خواهد شد، برخی طرح ها مثل استخر آب در بازه زمانی کمتری انجام خواهد شد و در مناسبت های مختلف از طرحها بهره برداری خواهد شد اما کل طرحها در هفته بسیج سال آینده بهره برداری خواهد شد.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: موفقیت این طرح با همکاری 11 هزار گروه جهادی که بیش از  250 هزار نفر را شامل می شوند، تضمین شده است.
 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۴°