توفیق کمیته امداد در "آموختن ماهیگیری"

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:13 - شنبه 31 فروردين 1398
رگبار باران، رعد و برق و وزش شدید باد درمناطقی از جنوب غرب، غرب و مرکز کشور، دامنه‌های زاگرس و البرز و سواحل دریای خزر هواشناسی : در شمال شرق و شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود بارندگی در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان‌ شرقی، گیلان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و شمال شرق خوزستان شدت بیشتری دارد هواشناسی درباره آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق هشدار داد امروز بارش در استان‌های اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، گیلان، شرق گلستان، خراسان شمالی و رضوی شدت خواهد داشت امروز بارش در مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود هواشناسی از کاهش محسوس دما در شمال و شمال‌شرق کشور خبر داد راه های سه استان کشور برفی شد بارش برف در محورهای استان‌های اردبیل (محورهای اردبیل - سراب و خلخال - اسالم گردنه الماس)، آذربایجان شرقی (محور اهر - کلیبر) و آذربایجان غربی (محور شاهین دژ - تکاب) با کانال شبکه خبر به‌روز باشید (پیام‌رسان سروش،آی گپ و ایتا به نشانی irinn_channel@)
کد خبر: ۶۶۷۶۸۸
تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴
کمیته امداد امام خمینی در آماری اعلام کرده، این نهاد در 40 سال گذشته بیش از یک و نیم میلیون مددجو را صاحب شغل و خودکفا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه یکی از مهمترین ماموریت ها و اهداف کمیته امداد اشتغالزایی برای مددجویان است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و از ابتدای تشکیل این نهاد تاکنون یک میلیون و 500 هزار فرصت شغلی برای افراد محرومی که برای گذران زندگی به کمک های خیریه متکی بودند، ایجاد شده و آنها از یک مستمند دریافت کننده کمک به فردی دارای حرفه و شغل دائم با درآمد کافی تبدیل شده اند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی  افزود: علاوه بر این، بیش از 300 هزار مورد معرفی به شغل انجام گرفته که رقم شاغل شدن محرومان را به یک میلیون و 800 هزار مورد می رساند.
برنامه های کمیته امداد برای اشتغال مددجویان 
 عبدالملکی با بیان اینکه با پیشنهاد کمیته امداد و تصویب کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی مجموع اعتبارات وام های قرض الحسنه کمیته امداد و سازمان بهزیستی به 5000 میلیارد تومان افزایش یافته است، گفت: سرانه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از 20 به 50 میلیون تومان افزایش می یابد و از سوی دیگر، شبکه بانکی نیز سالانه 20 درصد به ارقام وام ها اضافه می کند، از همین رو پیشنهاد ما منطقی بود و کمیسیون تلفیق نیز موافقت کرد که رقم 2000 میلیارد تومان به 5000 میلیارد تومان افزایش یابد.
 
معاون کمیته امداد افزود: از این مبلغ 3500 میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی و 1500 میلیارد تومان نیز به سازمان بهزیستی تعلق می گیرد تا صرف وام های اشتغالزایی شود.
 
عبدالملکی ایجاد فرصت های شغلی برای محرومان را یکی از بزرگترین اهداف و ماموریت های نظام دانست و گفت: اشتغالزایی به خودی خود کار دشواری است و انجام این کار در مناطق محروم و برای مستمندان به مراتب مشکل تر است و کمتر دولتی نسبت به آن اقدام می کند اما یکی از بزرگترین توفیقات جمهوری اسلامی همین امر بود که توانست یک و نیم میلیون محروم را از افرادی نیازمند به اشخاصی خودکفا و مولد تبدیل کند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: در سال 97 با اجرای طرح های اشتغال بیش از 5500 میلیارد تومان درآمد برای خانواده های تحت پوشش کمیته ایجاد شده و این درشرایطی است که رقم مجموع مستمری های پرداخت شده حدود 4000 میلیارد تومان بود.
عبدالملکی افزود: این ارقام نشان می دهد که درآمدزایی خانواده های تحت پوشش حدود 30 درصد بیشتر از پرداخت مستمری است.
 
 معاون کمیته امداد امام خمینی رقم مجموع مستمری های پرداخت شده در 3 سال اخیر را کمتر از 5000 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در همین مدت، یعنی از 95 تا کنون، خانواده های مولد، بیش از 12200 میلیارد تومان درآمد داشته اند که فاصله 2 برابری را نشان می دهد.
 

عبدالملکی روند مناسب ایجاد شغل را یکی از علل موفقیت این طرح دانست و گفت: برای مولد کردن یک فرد مستمند، ابتدا استعداد سنجی فرد انجام می شود تا توانایی های او و امکانات و شرایطش در نظر گرفته شود و همزمان، مزیت سنجی منطقه نیز انجام می شود تا شرایط اقتصادی منطقه ای که فرد در آن زندگی می کند و نیازها و فرصت های بالقوه یا بالفعل اقتصادی آنجا نیز مد نظر قرار می گیرد و سپس بر مبنای این شرایط، شغل مناسب به فرد پیشنهاد می شود.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی  اضافه کرد: در ادامه روند اشتغالزایی افراد تحت پوشش، امکانات مورد نیاز فرد و مواردی از قبیل تجهیزات یا منابع مالی در اختیار او قرار می گیرد و آموزش های حرفه ای و سایر مقدمات مورد نیاز نیز ارائه می شود.
عبدالملکی افزود: در مواردی که فرد، خود طرح یا پیشنهادی دارد، کارشناسان ما آن را بررسی می کنند و اگر آن را ممکن و مفید ببینند، کمک های لازم ارائه می شود.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی تداوم نظارت کارشناسان و همراهی و پشتیبانی از افرادی که به تازگی صاحب شغل می شوند را از دیگر مراحل اجرای طرح اشتغالزایی خواند و گفت: ما در خودکفا اعلام کردن افراد عجله نمی کنیم و تا 6 ماه کارگاه یا حرفه او رصد می شود تا از بقای فعالیت و تداوم اشتغال اطمینان حاصل شود.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۶°