پایان بازسازی کرمانشاه در سال 98

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:18 - چهارشنبه 01 خرداد 1398
رئیس سازمان صداوسیما در دستوری وظایف جدیدی برای شورای تخصصی مجریان و دفتر موسیقی و سرود به منظور نظارت دقیق تر در صیانت از زبان فارسی اصیل، مشخص کرد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: دريافت ماليات بر مبناي عايدي سرمايه براي حمايت از توليد ضروري است معاون وزیر بهداشت: پویش ملی کنترل فشار خون بالا به ایجاد و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت کمک می‌کند مرحله اول پویش کنترل فشار خون تا ۱۵ خرداد ادامه دارد شركت پشتيباني امور دام: هيچ مشكلي در تأمين نهاده‌هاي دامي وجود ندارد؛ مقدار موجود، بيش از نياز داخلي است رئيس سازمان چاي از پايان برداشت بهاره برگ سبز در گيلان و مازندران خبر داد جهانساز: تاكنون ۴۷ هزار تن به ارزش ۱۵۰ ميليارد تومان برگ سبز چاي خريداري شده است امضای تفاهم‌نامه همکاری نیروی زمینی سپاه و سازمان بهزیستی برای ساخت ۵۲۵۲ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: قیمت هر کیلوگرم CNG با ۹ و نیم درصد افزایش به ۶ هزار و ۵۶۸ ریال رسید بانک مرکزی افزایش سقف برداشت از خودپردازها تا سقف ۵ میلیون ریال را تکذیب کرد مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري: وام ازدواج ۲۰ ميليون تومانی فرزندان بازنشستگان تا عيد فطر واريز مي‌شود رئیس بنیاد مسکن از اختصاص۲۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به چهار استان خسارت دیده از سیل خبر داد تابش (در تیتر امشب): این رقم متغیر است و بیشترآن به چهار استان لرستان، گلستان، مازندران و خوزستان اختصاص می یابد سرپرست استانداری گلستان پایان خرداد را آخرین مهلت بانک های استان برای قرارداد بهسازی خانه های سیل‌زده اعلام کرد
کد خبر: ۶۷۶۲۰۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
استاندار کرمانشاه: بازسازی مناطق زلزله زده روستایی در نیمه اول و شهری تا پایان سال 98 به اتمام می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هوشنگ بازوند در ارتباط تصویری با تیتر امشب درباره روند بازسازی گفت: 104 هزار خانه در زلزله کرمانشاه آسیب دیده اند که از این تعداد 67 هزار خانه تحت عنوان تعمیراتی نوع 3 و 2 بوده اند.
 
وی افزود: از این 67 هزار خانه بیش از 63 هزار واحد در قالب تعمیرات نوع 1 و 2 و 3  و 26 هزار واحد در شهر و روستا به پایان رسیده و در روستا روند بازسازی سرعت بیشتری داشته و بالای 90 درصد پیشرفت داشته است.
 
پایان بازسازی کرمانشاه در سال 98 
او افزود: در شهرها بازسازی و ساخت و ساز با روستا متفاوت است، سازمان نظام مهندسی باید بررسی کند و نظر بدهد شهرداری باید تایید کند ولی در مجموع روند بازسازی سرعت خوبی دارد و با وجود همه تنگناها دولت تمام تلاش خود را برای ساخت و ساز انجام داده و در دادن اعتبارات کوتاهی نکرده است.  
 
بازوند گفت: تلاش ما بر این است که خانه ها به گونه ای مقاوم سازی شود که در زلزله های احتمالی از مقاومت بیشتری برخوردار باشد همانگونه که در زلزله آذر دیدیم که مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله زیاد شده بود.
 
استاندار کرمانشاه گفت: اگرچه بنیاد مسکن پایان سال 97 را زمان اتمام بازسازی اعلام کرده است ولی تکمیل کار بازسازی ساخت و ساز مناطق زلزله زده احتمالا تا نیمه اول سال 98 طول خواهد کشید. 
 
بازوند گفت: در سه ماه اول سال 98 کار بازسازی روستاها تمام خواهد شد و در مناطق شهری تا پایان سال 98 برای تکمیل ساخت و سازها تکمیل خواهد شد.
 
او درباره گرانی مصالح گفت: تامین مصالح به عهده بنیاد مسکن است که البته همکاری های لازم انجام شده و عمده مصالح ساختمانی آهن و تیرآهن است به قیمت قبل از گرانی تهیه شدهو 90 درصد سیمان مورد نیاز نیز آماده و تحویل شده است.
وی ادامه داد: 5 میلیون تومان بلاعوض و 10 میلیون به تسهیلات کمک خرید مصالح اضافه شده است. 
 
استاندار کرمانشاه درباره تاثیر سرعت ساخت و ساز بر کیفیت ساخت و سازها گفت: وقتی ساخت و ساز ها در زلزله 6 و 4 دهم ریشتری ریشتری آذرماه کوچکترین ترکی برنداشت نشان دهنده عملکرد خوب ساخت و ساز هاست. 
 
بازوند گفت: در سرپل ذهاب پروانه برای 6800 واحد صادر شده بود که تخریب شده اند اما بعد از زلزله بیش از 5 هزار واحد نیز پروانه ساخت اضافه صادر شده است. 
 
وی افزود: با وجود 2 هزار و 500 خانوار مستاجر تصمیم گرفته ایم به ازای هر سه نفر 150 متر و 50 میلیون وام ساخت و ساز داده شود ، گزینه دیگر نیز  عنوان شده است برای کسانی که تمایل دارند بتوانند واحدهای مازاد در شهرها را خریداری کنند.
 
مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن نیز با حضور در برنامه تیتر امشب درباره روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: عملیات بازسازی 27 هزار واحد در مناطق شهری و روستایی به پایان رسیده و تاکنون 97 درصد کار ساخت و ساز مناطق روستایی و 73 درصد احداث در مناطق شهری تمام شده است و این نشان می دهد 6 ماه زودتر از زمان پیش بینی شده عملیات بازسازی تکمیل شده است.
 
 
 پایان بازسازی کرمانشاه در سال 98
 جودی درباره تعمیرات واحدهایی که نیاز به بازسازی داشته است گفت: درباره واحدهای تعمیری واحدهایی که آسیب سازه ای دیده باشند و نیاز به مرمت داشته باشند مقاوم سازی می شوند، برخی واحدها نیز که آسیب زیادی ندیده اند و از نظر تخریب توجیه اقتصادی ندارند مرمت می شوند و به حالت قبل از زلزله برمی گردند.
 
مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: عمده کارهای بازسازی و نوسازی انجام شده است و واحدها قابل سکونت است فقط با برنامه ریزی دولت در توانمندسازی مردم باقی مانده کار تکمیل ساختمان ها انجام خواهد شد. 
 
جودی گفت: در دنیا بعد از بازسازی دوران بازتوانی هم برنامه ریزی می شود و دولت ها برای اقتصاد و معیشت مردم برنامه ریزی انجام می دهند، ما نیز امیدواریم بعد از بازسازی بتوانیم مرحله بازتوانی را برای اقتصاد و معیشت مردم به سرانجام برسانیم.
 
او درباره وام زنجیره ای دولت گفت: دولت وام و اصل آن را تضمین کرد و ضمانت ها را به صورت زنجیره ای پذیرفت، سیستم بانکی با تمام کاستی ها با تمام قوا کار کرده و  103هزار قرار داد وام انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
جودی درباره مستاجرین و کانکس نشینان گفت: 5 میلیون تومان به عنوان کمک هزینه موقت و 10 میلیون تومان وام معیشتی و 2 میلیون وام بلاعوض به مستاجرین پرداخت شده است. 
 
مدیرکل بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: قرار شده با تامین زمین برای مستاجرین نیز واحدهایی ساخته شود، اکنون با توجه به فرصت ایجاد شده، ارتفاع ساخت و ساز ها در شهر از 1.2 به 3.2 رسیده است بنابراین به دنبال مجوز دولت برای خرید واحدهای مازاد مالکین واحدهای مسکونی هستیم تا مستاجرین با خرید واحدهای مازاد زوتر خانه دار شوند.
 
جودی گفت: درباره مستاجرین بهترین شیوه خرید واحدهای مازاد ساخته شده است که با دادن تسهیلات هم خانه خالی کمتری خواهیم داشت هم در منابع مالی صرفه جویی می شود.
 
وی افزود: ما عملا برای هر واحد 230 میلیون تومان کمک و تسهیلات پرداخت کرده ایم که باهمت مردم کرمانشاه بازسازی ها از سرعت خوبی برخودار بوده است.


برچسب ها: بازسازی ، زلزله ، کرمانشاه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°