عبدالله و اشرف غنی سوگند یاد کردند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:19 - چهارشنبه 01 اسفند 1397
گروه مقاومت عراقی: اظهارات مداخله جویانه کاردار آمریکا، توهین به نظامیان عراقی است
کد خبر: ۶۷۷۲۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵
" محمد اشرف غنی احمدزی " به عنوان رئیس جمهور جدید و " عبدالله عبدالله " به عنوان رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با حضور "حامد کرزی" رئیس جمهور پیشین و 1400 تن از مهمانان داخلی و خارجی سوگند یاد کردند.
عبدالله و اشرف غنی سوگند یاد کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان و معاونان او امروز برگزار شد.

در این مراسم که امروز (دوشنبه) در حضور اعضای لویه جرگه و مقام های 34 کشور جهان در کابل برگزار شد " محمد اشرف غنی احمد زی" سوگند یاد کرد که از استقلال ، تمامیت ارضی و قانون اساسی افغانستان حراست و از دین مقدس اسلام اطاعت و حمایت کند.

اشرف غنی احمد زی و عبدالله عبدالله سوگند یاد کردند

" عبدالله عبدالله " نیز در این مراسم به عنوان رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان سوگند یاد کرد که از استقلال، تمامیت ارضی و وحدت ملی مردم افغانستان حراست کنند.

اشرف غنی احمد زی و عبدالله عبدالله سوگند یاد کردند


" عبدالرشید دوستم " و " محمد سرور دانش " نیز در این مراسم به عنوان معاونان اول و دوم ریاست جمهوری افغانستان سوگند وفاداری به قانون اساسی و دین مبین اسلام، یاد کردند.

اشرف غنی احمد زی و عبدالله عبدالله سوگند یاد کردند

" محمد خان " و " محمد محقق" نیز در این مراسم به عنوان معاونان اول و دوم عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان سوگند یاد کردند.
حامد کرزی در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان در سخنانی کوتاه با تاکید به اینکه بسیار افتخار می کنم که قدرت را به صورت مسالمت آمیز به رئیس جمهور منتخب واگذار می کنم گفت: مردم ما ثابت کردند که پختگی و درایت سیاسی لازم را دارند.

حامد کرزی در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان
رئیس جمهور پیشین افغانستان در ادامه با قدردانی از کشورهای کمک کننده به افغانستان افزود: از مردم افغانستان تقاضا می کنم دولت وحدت ملی را یاری کنند و پشتیبان این دولت باشند.
کمیسیون انتخابات افغانستان هفته گذشته پس از برگزاری انتخابات جنجالی این کشور که تا اعلام نتیجه شش ماه به طول انجامید، اشرف غنی احمد زی را به عنوان رئیس جمهوری جدید افغانستان اعلام کرد تا نخستین انتقال مسالمت آمیز قدرت در افغانستان رقم زده شود.
بر اساس توافق عبدالله عبدالله نامزد معترض در سومین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و اشرف غنی احمد زی، دو نامزد حکومت وحدت ملی تشکیل دادند که بر اساس آن اشرف غنی احمد زی رئیس جمهور و عبدالله به عنوان رئیس اجرایی این دولت انجام وظیفه خواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۹°