تداوم توزیع تا کاهش قیمت مرغ

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:19 - پنجشنبه 01 فروردين 1398
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ( در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی) : میلاد پیشوای عدالت و امیر مؤمنان حضرت علی (ع)، حلول سال نو و همچنین ایام اعتکاف را تبریک و تهنیت می‌گویم سلیقه زیبای ایرانی است که آغاز سال شمسی ایرانی با آغاز بهار شروع می‌شود رهبر انقلاب: برخی صاحب‌نظران می‌گویند سال ۹۸ سال تهدید است، مطلقاً قبول ندارم؛ معتقدم سال ۹۸ سال فرصت‌ها، امکانات و گشایش است کسانی که اظهار نظر دیگری می‌‌کنند و تهدید به رخ این و آن می‌کشند دانسته یا نداسته تحت تأثیر رجزخوانی دشمنان این ملت هستند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: دشمنان سال ۹۷ هم از این رجزخوانی‌ها داشتند و سعی می‌کردند دل بعضی‌ها را خالی کنند یکی از این احمق‌های درجه یک در اوایل سال ۹۷ گفت اگر ما (آمریکا) از برجام خارج شویم در خیابان‌های ایران شورش اتفاق می افتد و مردم نان هم نمی توانند بخرند رهبر انقلاب: یکی دیگر از این احمق‌های درجه یک اظهار نظر کرد که آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۹ کریسمس را در تهران (جشن) خواهند گرفت دو نظر وجود دارد که آیا اینها واقعاً تحلیل‌شان نسبت به مسائل ایران و منطقه دور از واقعیت است؛ یعنی از روی حماقت این حرف‌ها را می زنند یا نه قصد جنگ روانی دارند؛ ممکن است حماقت و خباثت با هم باشد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (با اشاره به اینکه سال ۹۸ سال فرصت‌هاست) : مشکل عمده کشور فعلاً اقتصادی و معیشت قشرهای ضعیف است بخشی از این مشکل به تحریم قدرت‌های غربی یعنی آمریکا و اروپا بر می‌گردد و بخشی هم به نقایص درونی و ضعف‌های مدیریتی ما مربوط می‌شود رهبر انقلاب: هم تحریم می تواند فرصت باشد و هم مشاهده این ضعف‌ها و نقص‌ها می‌توانند تجارب گران‌بهایی برای آینده و مدیریت سال‌های بعد کشور به وجود آورد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: تجربه نشان داده است کشورهایی که از منابع طبیعی مثل نفت برخوردارند هر وقت درآمد‌هایشان از این منابع کاهش می ‌یابد به فکر اجرای اصلاحات اقتصادی می افتند اما با افزایش منابع از ادامه کار اصلاحات غفلت می کنند در سطوح دولتی، تحقیقاتی و دانشگاهی مطالعات وسیعی شروع شده است که چگونه می‌توان کشور را با درآمدهای غیر نفتی اداره کرد رهبر انقلاب: شبیه این موضوع را به طور محسوس در زمینه امکانات دفاعی کشور امتحان کردیم
خبر مهم
کد خبر: ۶۷۸۳۳۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور: راه حل ثبات بازار مرغ را افزایش و تداوم عرضه تا کاهش و ثبات قیمت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمید ورناصری مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور با حضور در برنامه گفتگوی 18.30 شبکه خبر گفت: مولفه های گوناگونی در قیمت تمام شده گوشت مرغ موثر است که با درنظرگرفتن همه مولفه ها و افزایش قیمت تولیدکنندگان با افزایش تولید به تناسب رسیدند.
 
او افزود: با توجه به افزایش تراکم تقاضا در بازار با افزایش قیمت در هفته اخیر مواجه بودیم که این افزایش تحت تاثیر افزایش قیمت همه مولفه های تولید است.
 
تداوم توزیع تا کاهش و تثبیت قیمت مرغ 
ورناصری افزود: اگر قیمت مرغ را تحت تاثیر قیمت مولفه های اصلی درنظر بگیریم در سال 96 قیمت مولفه های کالاهای اساسی وارداتی با ارز دولتی 3 هزار و 250 تومان بوده که در سال 97 بر اساس ارز 4200 تومانی مولفه ها وارد شده است بنابراین افزایش قیمت تمام شده مرغ ناشی از قیمت ارز دولتی نسبت به سال قبل 30 درصد است.

او افزود: قیمت هرکیلو مرغ زنده اکنون 9500 تومان محاسبه می شود که با احتساب 74 درصد لاشه استحصالی قیمت هرکیلو لاشه 12 هزار و 800 تومان محاسبه می شود که به قیمت تمام شده هزینه های جانبی هم افزوده می شود.
 
ورناصری گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده قیمت تمام شده لاشه  را 11 هزار و 500 تومان اعلام کرده اما مرغداران به دلیل مشکلات نقدینگی هزینه ها را از محل های دیگر تامین می کنند. 
 
وی گفت: سازمان حمایت قیمت تمام شده را تا زمانی که قیمت پایه فروش تغییر نکند تغییر نمی دهد ولی تغییر قیمت ناشی از تغییر قیمت مولفه های دیگر است.
 
ورناصری گفت: در 2 ماه گذشته 30 هزار تن مرغ گرم با قیمت 11 هزار و 500 تومان عرضه کردیم، گوشت مرغ منجمد هم در شرایط فعلی به قیمت 10 هزار و 500 تومان عرضه می شود که راه حل ثبات بازار افزایش عرضه تا کاهش قیمت و ثبات قیمت است.
 
وی ادامه داد: تا هفته گذشته توزیع گوشت گرم از افزایش قیمت جلوگیری کرده و از شرایط باثباتی در بازار مرغ برخوردار بودیم . 
 
او افزود: با توزیع مجدد عرضه گوشت گرم و منجمد در بازار که از روز گذشته شروع شده قیمت ها کاهش یافته و با ادامه روند توزیع کاهش قیمت بیشتری نیز شاهد خواهیم بود.
 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: سازمان حمایت قیمت ها را بر اساس یک سری شاخص ها و ارقام تعیین می کند همچنین با افزایش قیمت نهاده های شاخص علاوه بر تامین نیاز تولید کنندگان از منابع موجود سعی کرده ایم نهاده ها از طریق تشکل ها توزیع شود.
 
ورناصری گفت: توزیع گوشت مرغ گرم و منجمد در فروشگاه های زنجیره ای و میادین تا سطح 500 تن روزانه انجام می شود و این روند تا پایان تعطیلات نوروز تا کاهش قیمت ادامه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: برای تعدیل در بازار گوشت نیز واردات گوسفند زنده در دستور است که 50 هزار راس در همین هفته وارد خواهد شد و حجم واردات دام زنده در کاهش قیمت گوشت قرمز تاثیر گذار خواهد بود همچنین با معرفی تمامی سازمان ها، ادارات و تعاویی های مصرف برمبنای شبکه توزیع وزارت صمت گوشت مورد نیاز این واحدها نیز تامین خواهد شد.

 تداوم توزیع تا کاهش و تثبیت قیمت مرغ
بهمن محمد یاری مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی در ارتباط تلفنی گفت: مبنای قیمت 11 هزار و 500 تومان اعلام شده از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده بر اساس قیمت جوجه تا 2500 تومان محاسبه شده این درحالی است که تولید کنندگان در دی ماه جوجه را با قیمت 4 هزار و 500 تومان خریداری کرده اند همچنین افزایش قیمت نهاده ها نیز باید لحاظ شود.
 
او افزود: محاسبات قیمت های غیرواقعی موجب 2 نرخی شدن قیمت مرغ و التهاب در بازار شده است، قیمت باید واحد شود و معتقدیم که سازمان حمایت با محاسبات اشتباه خود به مصرف کننده و تولید کننده ضرر میزند.
 
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گفت: با توجه به نزدیک شدن به شب عید در شرایط پیک مصرف و تولید هستیم و افزایش قیمت گوشت قرمز بخشی از تقاضای بازار متوجه بازار مرغ شده است.
 
محمدیاری درباره مشکلات و نیاز اصلی مرغداران گفت: مهمترین نیاز مرغداران این است که سویاو ذرت را با قیمت ارز 4200 تومان تامین شود و توزیع نهاده ها برای کنترل نهاده ها از طریق تشکل هایی که در صنعت مرغداران فعال هستند انجام شود.
 
 تداوم توزیع تا کاهش و تثبیت قیمت مرغ
منصور پوریان رئیس شورای تامین دام کشور در ارتباط تلفنی گفت: ما مشکلاتی که در بخش طیور است در بخش دام نداریم و افزایش تولید حاصل از واردات دام زنده خلا موجود در کاهش تولید پاییز و زمستان را جبران کرده است. 
 
او افزود: امسال باید نیاز نهاده ها و علوفه را در کشور تولید و افزایش تولید را حفظ کنیم همچنین خرید تضمینی مانند سالهای قبل انجام شود تا از مشکلات موجود عبور کنیم.
 
 
برچسب ها: تنظیم بازار ، گوشت ، مرغ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°