حمله تروریستی نیوزیلند ریشه در اسلام ستیزی دارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:23 - چهارشنبه 29 خرداد 1398
دولت پاکستان از خبرگزاری بی بی سی به علت نشر گزارش دروغ و غیر موثق شکایت کرد در شکایت دولت پاکستان آمده است گزارشی که در بخش اردو و انگلیسی خبرگزاری "بی بی سی" پخش شد برخلاف ارزش های رسانه ای و اخلاقی است شورای حقوق بشر سازمان ملل، تحقیق مستقل و روشن درباره مرگ مرسی را خواستار شد نیروهای یمنی بار دیگر با پهپاد فرودگاه «أبها» در جنوب عربستان را هدف قرار دادند سخنگوی ارتش یمن: آنچه از این پس بر سر متجاوزان خواهد آمد شدیدتر خواهد بود افراد مسلح با حمله به دو روستا در مرکز کشور مالی ۴۱ تن را کشتند
کد خبر: ۶۷۸۴۲۳
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
کارشناس رسانه: رسانه های غربی از اطلاق لفظ تروریستی به حادثه نیوزیلند خوداری می کنند و آن را حمله مسلحانه می خوانند در حالیکه نیوزیلند به تروریستی بودن حادثه اذعان کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عابدینی کارشناس رسانه در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر، عامل اصلی حمله تروریستی نیوزیلند را اسلام ستیزی دانست و گفت: این حادثه تنها ضد مهاجران نبوده و ضدیت با مسلمانان است.
او گفت: حتی در پوشش خبری هم این ضدیت با مسلمانان را هم می توان مشاهده کرد، شبکه های سی ان ان(CNN) و بی بی سی (BBC) و حتی شبکه فارسی زبان وابسته به ملکه انگلیس هم این حمله تروریستی را حمله مسلحانه به مسجد خواندند در حالی که مقامات نیوزیلندی به تروریستی بودن حادثه اذعان دارند.
او گفت: اینکه چرا رسانه ها حاضر نمی شوند این موضوع را اقدام ترویستی بخوانند، این است که در رسانه های غربی ترور و تروریست برچسب ویژه مسلمانان است و آنها به صراحت می گویند، همه مسلمانان تروریست نیستند ولی همه تروریست ها مسلمان هستند.
 
ریشه‌یابی حادثه تروریستی نیوزلند
عابدینی گفت: بر چسب تروریست را ویژه مسلمانان تلقی می کنند تا یکسری افراد را تحت تاثیر القائات رسانه ای قرار دهند و این افراد دست به اقدامات خون بار  و قتل عام فجیع بزنند که هیچگونه مجازاتی جدی هم برای آنها در نظر گرفته نمی شود و بعد از مدتی زندانی شدن به بهانه روانی بودند فرد تروریست از زندان آزاد می شود.
کارشناس رسانه گفت: نظریه پردازانی مانند فوکویاما ، فریدمن اسلام هراسی را تئوریزه کرده اند، سیاستمدارانی مانند جورج بوش ،دونالد ترامپ آن را در دنیای سیاست عملیاتی می کنند و امپراتوری رسانه ای غرب ، تصویرسازی نزد افکار عمومی را عهده دارند.ریشه‌یابی حادثه تروریستی نیوزلند
 
محمدحیدر، تحلیگر مسائل سیاسی مهمان دیگر برنامه در استودیو لندن گفت: این جنایت کاران اهداف خاص دارند و جزء گروهای تندرو افراطی و نژادپرست هستند که مقامات نیوزیلند هم از نیت این افراد با خبر هستند اما با آنها برخوردی نمی کنند.
 او گفت: این تروریست ها می دانند که نمازگزاران زیادی برای اقامه نماز به مسجد می روند و به عمد روز جمعه و نماز جمعه را انتخاب می کنند تا شمار زیادی از مسلمان را قتل عام کنند.
محمدحیدر گفت: این تروریست ها بارها نیت شوم و پلید خود را در پایگاه های اجتماعی بیان کرده بودند و برای انجام  این عمل وحشیانه و ضد انسانی  از قبل طراحی و برنامه ریزی کرده بودند و مقامات نیوزیلندی می توانستند جلوی آنها بگیرند. 
 اوگفت: مقامات نیوزیلندی و سایر مقامات کشورهای غربی از تکرار چنین جنایاتی باید جلوگیری کنند و رسانه ها هم باید این جنایت را افشا کنند تا این چنین جنایت وحشیانه نژاد پرستان تکرار نشود.
تحلیگر مسائل سیاسی گفت: این  نخستین و آخرین حادثه نیست که برای مسلمانان اتفاق افتاده است، سکوت برخی از رسانه و کشورها مانند عربستان و برخی از کشورهای غربی عامل افزایش اینگونه اقدامات تروریستی است.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°