افزایش قیمت سنواتی دارو در سال آینده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:11 - سه‌شنبه 25 تير 1398
رهبر انقلاب (در دیدار ائمه‌ جمعه سراسر کشور): «توجه دادن دل‌های مردم به ذکر الهی»،«اجتماع مومنان» و «زمینه‌سازی برای همدلی» از ویژگی‌های مهم نماز جمعه است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: نهاد گسترده نماز جمعه توانایی نهادینه کردن عالی‌ترین و دشوارترین گفتمان‌ها در موضوعات اصلی و ضروری کشور را دارد رهبر انقلاب: یکی از نیازهای امروز جامعه ما تقواست که زمینه‌ساز حل مشکلات مادی و معنوی جامعه خواهد شد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: تقوا باید به صورت مصداقی و عینی در خطبه‌های نماز جمعه تبیین شود و نه به صورت توصیه کلی و بدون بیان مصادیق رفتار و عمل ائمه جمعه باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از آن دین، تقوا، صداقت و انقلابی گری را استشمام کنند رهبر انقلاب: «مردمی بودن و اُنس با مردم به‌صورت واقعی و غیرتصنعی» از ضروریات سلوک عملی ائمه جمعه است پیگیری مشکلات مردم با چهره باز و گشاده، اجتناب از رفتن به سمت صاحبان ثروت و قدرت و افراد چرب‌زبان و مراقبت از نزدیکان و فرزندان از موارد مهم در سلوک عملی ائمه جمعه است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خطبه‌های نماز جمعه باید پر مغز، آموزنده، راهگشا و حاوی پاسخ به سؤالات مختلف مردم به‌ویژه جوانان باشد «ارتباط و انس با جوانان» بهترین راه درک مسائل و ابهامات ذهنی آنان است رهبر انقلاب: ائمه جمعه هر هفته وقت مشخصی را به دیدار با جوانان اختصاص دهند تا بتوانند خطبه‌های قابل استفاده بیان کنند استفاده از جوانان مؤمن، با فکر و مورد اعتماد در ستادهای نمازجمعه ضروری است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: ائمه جمعه خطبه‌ها را کوتاه، بلیغ و رسا بیان کنند «حمایت از جهت‌گیری‌ها و جریانهای انقلابی» از وظایف ائمه جمعه کشوراست رهبر انقلاب خطاب به ائمه جمعه: درعین حمایت از جریانهای انقلابی باید به همه طرف‌ها روی خوش نشان دهید
خبر مهم
کد خبر: ۶۷۸۴۶۳
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: قیمت داروها سال آینده بجز افزایش سنواتی 10 تا 15 درصدی افزایش دیگری نخواهد داشت که این میزان نیز با حمایت بیمه سعی می شود فشاری به بیماران نیاید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر سعید نمکی در نشست خبری نوروزی با خبرنگاران حوزه سلامت با اشاره به اینکه سال آینده سال پرتلاطمی خواهد بود و با تحریم های ظالمانه شرایط ویژه ای خواهیم داشت گفت: با تمهیداتی که در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی و ارز تخصیصی تا پایان بهار سال آینده مشکلی در این زمینه ها نخواهیم داشت.
وی افزود: با راههای در نظر گرفته شده در نظر است که تحریمها را دور بزنیم از این رو هیچ نگرانی عمومی در مورد داروهای بیماران صعب العلاج  نداریم.
 
نمکی با تأکید بر اینکه یکی از نشانههای توسعه یافتگی هر کشوری داشتن رسانههای مطالبهگر و حرفهای است گفت: رسانهها نقش مهمی در افشای مفاسد اقتصادی و مشکلات دارند.
وی با بیان اینکه وظیفه ما پاسخگویی به رسانهها است خاطر نشان کرد: این اظهارات در حالی است که براساس طرح جدید کمیسیون اتحادیه اروپا، خبرنگاران و افرادی که درخصوص موضوعاتی از جمله امنیت بهداشت و سلامت عمومی گزارش تهیه می کنند و دست به افشاگری میزنند، بطور ویژه تحت حفاظت قرار می گیرند.
 
ایران رتبه اول شاخص های بهداشتی در منطقه امرو
وز­یر بهداشت با اشاره به وضع نظام سلامت کشور گفت: کشورمان رتبه اول شاخصهای بهداشتی در منطقه امرو را داراست.
دکتر ‎نمکی در ادامه نشست نوروزی افزود: در تولید دارو از 25 درصد به 97 درصد رسیده ایم. همچنین 18 هزار مرکز بهداشتی و درمانی در کشور وجود دارد.
‎وزیر بهداشت بیماریهای غیرواگیر را عامل تهدید کننده نظام سلامت کشور بیان کرد و گفت : در این زمینه وزارت بهداشت کمترین نقش را در اجرا دارد و نقش رسانهها در اینجا برجسته می شود.
 
‎وی بر نقش اطلاع رسانی رسانه ها در آگاهی رسانی به مردم برای پیشگیری از عوامل خطرزای بیماریهای غیرواگیر تاکید کرد و افزود: البته در بحث بیماریهای واگیردار نیز وارد عرصه جدیدی شده ایم که در اینجا هم به نقش آفرینی رسانهها نیاز داریم.
 
‎وزیر بهداشت همچنین درباره پرونده الکترونیک سلامت، اضافه کرد: تمرکز ما باید بر استقرار پرونده الکترونیک سلامت باشد لذا همزمان نسخه نویسی الکترونیک توسط سازمان بیمه سلامت آغاز شده است.
 
‎نمکی با بیان اینکه بهار سال آینده زیرساختهای پرونده الکترونیک سلامت در کشور فراهم شود،‎افزود : با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، هزینههای زائد مدیریت خواهد شد.
‎وی با اعلام خبری خوش برای پرستاران گفت : معوقه یکساله کارانه پرستاران به روز می شود و پاداش بازنشستگان تا پایان سال 94 پرداخت شده است .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲°    ۴۲°