ژاندارم های ماکرون؛ آماده «شلیک نوزدهم»

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:09 - دوشنبه 27 خرداد 1398
وزیر نفت : ایران با تغییر زمان نشست اوپک به ابتدای ماه جولای (۱۰تیر) موافق نیست
کد خبر: ۶۷۸۷۸۵
تاریخ انتشار: شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
ژاندارم های رئیس جمهور فرانسه در نوزدهمین شنبه تظاهرات جلیقه زردها در پاریس، آماده شلیک می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معترضان به سياست هاي نظام سرمايه داري در فرانسه امروز بار ديگر در پاريس و ديگر شهرهاي بزرگ اين كشور تظاهرات مي كنند.
اين در حالي است كه دولت فرانسه بيش از پيش تحت فشار قرار دارد.
 
اين نوزدهمين شنبه پياپي تظاهرات معترضان فرانسه به نظام سرمايه داري است.  

تظاهرات امروز براي امانوئل مكرون رئيس جمهور فرانسه كه تلاش مي كند ثابت كند دولت كنترل اوضاع را دست دارد و از توانايي لازم براي برقراري نظم عمومي برخوردار است، بسيار تعيين كننده و پرمخاطره است.
 
تدابير امنيتي گسترده در پاريس و طاق نصرت شانزه الیزه مهد دموکراسی توجه بسیاری از  اصحاب رسانه را برانگیخته است.
 
شنبه هفته پيش تظاهرات معترضان در پاريس صحنه هاي فاجعه باري از خشونت، خرابكاري و غارت در خيابان شانزه اليزه به وجود آورد.

دستگاه اجرايي فرانسه براي جلوگيري از هرج و مرج و خشونت و تكرار اين صحنه ها، از هيچ تلاشي براي تقويت تدابير امنيتي فروگذار نكرده است.  مقامات فرانسه برگزاري تظاهرات در پاريس و اطراف آن و همچنين در شعاعي كه كاخ اليزه و ساختمان مجمع ملي فرانسه را در بر مي گيرد، ممنوع كرده اند.
 
رئيس پليس پيشين پاريس به علت خشونتها و حوادثي ناگواري كه شنبه هفته پيش در پاريس روي داد، از سمت خود بركنار شد.

در حكمي كه «ديديه لالمان» رئيس پليس جديد پاريس امضا كرده، آمده است دلايلي جدي وجود دارد كه احتمال دهيم اين خشونتها و خرابكاريها در تظاهرات و تجمعات امروز نيز دوباره تكرار خواهد شد.
 
طبق حكمي كه رئيس پليس پاريس امضا كرده، همراه داشتن تجهيزات محافظتي و وسايلي كه از آنها براي پوشاندن صورت استفاده مي شود، انواع سلاح حتي سلاحهاي تقلبي ممنوع شده و  مجازات شركت در هر گونه تجمع يا تظاهرات غيرمجاز سنگينتر شده است.
 
مجلس فرانسه در واکنش به تظاهرات مخالفان سیاست های دولت، قانون «ضدخرابکاری» که با 387 رای موافق در مقابل 92 رای مخالفت؛ تصویب کرد و بر اساس مفادی از آن معترضان حق ندارند چهره خود را هنگام تظاهرات بپوشانند.  چنین حکمی آشکارا به آزادي بیان در این کشور لطمه می زند.

"اتحاديه حقوق بشرفرانسه " از حكمي كه رئيس پليس جديد پاريس براي تشديد تدابير امنيتي امضا كرده، به شدت انتقاد كرده و آن را لطمه آشكار به آزادي تظاهرات دانسته است. اين اتحاديه براي لغو حكم تشديد تدابير امنيتي، به شوراي حكومتي فرانسه كه عالي ترين مرجع قضايي اداري اين كشور محسوب مي شود ، متوسل شده است.
  
تظاهرات جلیقه زرد ها از 26 آبان 97 ( 17 نوامبر 2018 ) در واکنش به سیاست های اقتصادی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه آغاز  شد و حدود 9 هزار نفر زخمی یا بازداشت شده اند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°