بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره مصوبه سازمان ملل

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:28 - چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان: استان از وضع اضطرار ناشی از سیل خارج شده، ولی اوضاع همچنان بحرانی است حاجی زاده: دستگاه‌های اجرایی تا بازگشت مردم به خانه‌هایشان در آماده باش هستند مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان: با توجه به فروکش کردن آب در برخی روستاها، سیل‌زدگان می‌توانند به منازل خود بازگردند مدیر آب و فاضلاب اندیمشک: روند گندزدایی آب شرب مطلوب است و آلودگی ندارد معاون وزیر آموزش و پرورش: از فضای خالی اردوگاه‌ها در مناطق سیل‌زده برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان دوره ابتدایی استفاده خواهد شد حکیم ‌زاده: در صورت نیاز، کلاس‌های جبرانی تا اواخر تابستان برگزار خواهد شد رئیس بسیج سازندگی: بیش از ۶۱ هزار جهادگر به مردم سیل‌زده استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان خدمت‌رسانی می‌کنند مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از بالا آمدن ۵۰ درصدی سطح آب‌های زیر زمینی در استان خبر داد
کد خبر: ۶۷۸۸۲۲
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
ستاد حقوق بشر جمهوري اسلامی ايران در واكنش به مصوبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد،­ بيانيه ای صادر كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پايگاه اطلاع رساني ستاد حقوق بشر، ­­متن بيانيه ستاد حقوق بشر به اين شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
شوراي حقوق بشر سازمان ملل در نشست هفته گذشته خود در ژنو قطعنامه پيشنهادي كشور سوئد را مبني بر تمديد مأموريت گزارشگر ويژه براي مدت يك سال ديگر تصويب كرد.
 
موضع جمهوري اسلامي ايران در قبال اين اقدام تأسف بار و ناموجه بازيگران تئأتر حقوق بشر سازمان ملل، مانند گذشته اصولي و متقن و منطقي است:
 
1- جمهوري اسلامي ايران بزرگترين و پيشرفته ترين دموكراسي غرب آسيا و جهان مي باشد و تجربه ملت سرافراز ايران در چهار دهه كه از انقلاب اسلام مي گذرد يعني بناي يك نظام مردم سالار مبتني بر عقلانيت اسلامي و دستاوردهاي كاملأ جديد و راهي نو در نحوه زندگي مدني را مطرح نموده است.
 
سياست مداران غرب صهيوني بايد از خودمحوري و خودشيفتگي و ناديده گرفتن ديگران دست بردارند و در آينده نه چندان دور مجبور هستند سياست تحميل و تحقير و تهديد را كنار بگذارند.
 
2- تعيين گزارشگر ويژه براي جمهوري اسلامي ايران كه سرچشمه تحولات مدني معاصر درغرب آسيا و جهان اسلام مي باشد ، آشكارا اقدامي ناموجه، نامشروع و محصول دغلبازي سياسي است.
 
همچنين رفتار خلاف قانون گزارشگران موظف، خود گواه روشني بر اهداف شيطاني و سلطه‌طلبانه و تحميلي بانيان اين تئأتر رسوا مي باشد.
 
3- جمهوري اسلامي ايران مكررأ تخلفات آشكار و غيرقابل اغماض گزارشگران را به دبير كل سازمان ملل و كميسر عالي منعكس كرده است و ما به مسئوولان عالي سازمان ملل گوشزد كرده‌ايم كه: گزارشگر نمي تواند مانند يك هنرپيشه رسانه اي از يك رسانه به رسانه ديگر برود و عليه كشوري كه بايد گزارش تهيه كند «شوي سياسي» اجرا نمايد بلكه بايد صرفأ در چهارچوب كاري گزارش خود را به دفتر كميسر عالي تقديم نمايد.
 
گزارشگر نمي تواند بدون چهارچوب و متدلوژي شفاف به جمع آوري اتهامات بپردازد.
 
گزارشگر نمي تواند با جنايتكاران و تروريستها همكاري نمايد و از آن بدتر پوشش حقوق بشري تهيه كند، حقوق بشر با تحميل و ترور ارتقاء نمي يابد بلكه با احترام به فرهنگ و تجربه مدني ديگران و تعامل سازنده ، توسعه پيدا مي كند.
 
گزارشگر نمي تواند خود را در جايگاه مملكت داري و اداره امور قرار دهد و نسخه مملكت داري بنويسد بلكه صرفأ بايد گزارش دهد و به نظارت قانوني كشورها احترام بگذارد.
 
گزارشگر نمي تواند نقش صاحب فتوا را بازي كند و به خود تجويز فهم دين بدهد! اگر هم براي خود چنين شأني قائل است ربطي به مسأله گزارشگري ندارد.
 
گزارشگر بايد مواضع رسمي دولت را كاملأ در گزارش خود منعكس نمايد حتي اگر آنها را قبول نداشته باشد . خلاصه اينكه گزارشگراني كه در نقش مجري برنامه هاي رسانه اي و تبليغاتي واشنگتن، لندن، پاريس و تل آويو را عمل مي كنند خود گواه روشني هستند بر فساد اصل قضيه و اينكه در تصويب چنين قطعنامه هايي دغدغه حقوق بشري مطرح نيست، بلكه توطئه و شيطنت مبتني بر سياست كاري، تبعيض، خود بزرگ بيني و خودشيفتگي، تحميل و سلطه محوري تصميم‌سازي طراحان بوده است.
 
4- دولت هاي غربي باني اين قطعنامه ها نبايد فراموش كنند كه ملت بزرگ و ريشه دار ايران يكي از گهواره هاي تمدن بشري به حساب مي آيد و قادر نيستند با چنين اتهاماتي اين كشور و ملت بزرگ را لكه دار نمايند آن هم توسط كشورهايي كه در سابقه تاريخي خود آدم خواري را ثبت و ضبط كرده اند!
 
جمهوري اسلامي ايران ضمن محكوم كردن اين اقدام شوراي حقوق بشر سازمان ملل با صراحت و شجاعت و شفافيت اعلام مي كند كه پرده از روي اين توطئه ها برمي دارد و چهره هاي نفاق و دشمني و نژادپرستي كه زير نقاب دفاع از حقوق بشر پنهان شده اند براي مردم جهان آشكار خواهد نمود.
 
5- جمهوري اسلامي ايران ضمن استقبال از همكاري هاي سازنده كميسر عالي و دفتر ايشان تأكيد مي نمايد: تعيين گزارشگر ويژه را ناموجه و نامشروع دانسته و رفتار گزارشگر را در بسياري از موارد تخلف روشن از آيين نامه هاي مصوب مي داند و در مواردي كه با تروريست‌هاي خون‌آشام و جنايتكار همكاري داشته و از آنها دفاع شده است قابل پيگرد قضايي مي داند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۴°