افزایش حملات به ترامپ از اردوگاه غرب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:16 - دوشنبه 03 تير 1398
معاون اول رئیس جمهور (در نشست اقتصاد مقاومتی): کاهش اتکاء بودجه کشور به نفت از ضروریات و اولویت‌های اساسی کشور است جهانگیری: اداره کشور در شرایط فعلی نیازمند اصلاح ساختاری اقتصاد و حذف هزینه‌های غیرضروری است مهمترین رسالت سازمان برنامه و بودجه تدوین بودجه متناسب با شرایط فعلی برای اداره کشور است معاون اول رئیس جمهور: تفاهم خوبی میان مدیران و نخبگان کشور برای اصلاحات ساختاری در اقتصاد شکل گرفته است نوبخت (در حاشیه نشست اقتصاد مقاومتی): برای پرداخت به موقع حقوق کارمندان و اجرای طرح‌های عمرانی و غیره باید در ساختار بودجه‌ریزی اصلاحاتی داشته باشیم برای اصلاح ساختار ۲۴ برنامه در نظر گرفته شده است که امسال ۱۱ برنامه و سال آینده ۱۳ برنامه باید اجرا شوند امضای تفاهم‌نامه تأمین مالی۳ هزار میلیارد تومانی برای بازسازی مناطق سیل‌زده بین بانک‌ها و سازمان برنامه و بودجه نوبخت: امسال ۹۸۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد؛ ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نمی‌شود تاکنون ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه خرید تضمینی گندم پرداخت شده است مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد الزامی است این طرح با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرا می‌شود چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار: فارغ التحصیلان برای اعزام به خارج فقط به کاریابی‌های مجاز مندرج در سایت وزارت کار مراجعه کنند رئیس سازمان ملی استاندارد: حضور ایران در مجمع اندازه‌شناسی کشورهای آسیا و اقیانوسیه قطعی شده است سازمان ملی استاندارد: با توجه به تغییر تعاریف اندازه شناسی، باید دروس دبیرستان و دانشگاهی مرتبط با این موضوع تغییر کند
کد خبر: ۶۹۶۰۴۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
اقدام متقابل ایران درخصوص برجام، افزایش انتقادها به آمریکا و طرفهای اروپایی برجام را در محافل سیاسی و مطبوعاتی غرب درپی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اقدام ایران در کاهش سطح اجرای تعهدات خود در برجام اردوگاه غرب را در نگرانی فرو برده است و افزايش حملات به آمريکا و طرف هاي اروپايي برجام را در پي داشته است.

کارشناس ارشد مرکز" برای پیشرفت آمریکا (Center for American Progress) " و معاون وزیر خارجه اسبق آمریکا در امور شرق آسیا و پاسیفیک از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا را در قبال ایران و برجام به باد انتقاد گرفت.
مایکل فوکس در مقاله‌ای که در روزنامه انگلیسی گاردین منتشر شد با تشریح اقدامات رئیس جمهور کنونی آمریکا نوشت: دونالد ترامپ هر کاری از دستش بر آمد برای سر بردن حوصله ایران و آغاز درگیری با این کشور صورت داد، اما همزمان مایل است ایران را مقصر این ماجرا نشان دهد.
وی با بيان اینکه ایران با خویشتنداری و شکیبایی فعلا راه دیپلماسی در پیش گرفته افزود: بدیهی است که آمریکا و دیگر اعضای برجام مسوول پیامد‌های شرایط آتی خواهند بود.
شماری از سیاستمداران و فعالان ضد جنگ و سلاح‌های هسته‌ای در انگلیس نیز با انتقاد از رویکرد‌های رئیس جمهور آمریکا نگرانی‌های خود را از اقدامات وی در سوق دادن کشور‌ها به سوی تنش و ناامنی ابراز کردند.
دبیرکل کارزار خلع سلاح هسته‌ای در این باره گفت: ما بسیار نگرانیم، زیرا اقدامات ترامپ، اصل برجام را نشانه گرفته که بسیار خطرناک است.
دکتر کیت هادسون افزود: اکنون ما نگرانیم با ادامه این سیاست‌های ترامپ، تنش‌ها بیش‌تر و کل برجام که حاصل سال‌ها تلاش و گفتگو بود نابود شود. "
درک اقدام و رفتار رئیس جمهور آمریکا، از جمله در نقض برجام، اکنون حتی برای انگلیسی‌ها نیز دشوار شده است.
رئیس کارزار جنگ را متوقف کنید در این باره گفت: به نظرم از منظر سیاسی، دست یابی به صلح و ثبات در جهان، با اقدامات و رویکرد‌های ترامپ، بی معنی است.
معاون وزیر خارجه اسبق آمریکا نیز در همین باره نوشت: تیم ترامپ با اقداماتش به ایران کمک می‌کند تا برنامه‌های تولید سلاح هسته‌ای را از سرگیرد و ایران هشدار داده است در صورت رعایت نشدن حقوق اقتصادی اش، فعالیت‌های هسته‌ای اش را به وضعیت پیش از برجام افزایش خواهد داد.
مایکل فوکس افزود: اکنون و با اقدامات ترامپ هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که بازهم ایران کوتاه بیاید.
دکتر کیت هادسون نیز در این باره گفت: اگر به سال ۲۰۰۲ نگاه کنید می‌بینید که کره شمالی در آن زمان عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای بود و کشوری بدون بمب اتم به شمار می‌رفت، اما جورج بوش، آن کشور را عضو محور شرارت نامید بلافاصله کره شمالی از آن پیمان خارج شد و گفت: برای پیشگیری از تهدیدات آمریکا، نیازمند تولید سلاح هسته‌ای است. این پیامد، خطر بزرگ عواقب سیاست خارجی آمریکاست که انگلیس هم حامی آن است.
مایکل فوکس دیپلمات آمریکایی گفت: سال پیش که ترامپ آمریکا را از برجام خارج کرد، ضامن درگیری احتمالی با ایران را کشید با این که برجام، موفق بود و ایران را از دستیابی به سلاح هسته‌ای باز می‌داشت و این موضوع، بار‌ها به تایید آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای و حتی نهاد‌های دولتی آمریکا هم رسیده است.
وی افزود: دولت‌های امضا کننده برجام تلاش کردند تا این پیمان را حفظ کنند و ایران برغم خروج آمریکا و افزایش فشار‌های آن کشور، به تعهدات خود ادامه داد، اما اکنون به نظر می‌رسد زمان و صبر ایران به پایان رسیده است.
لیندزی جرمن چهره مشهورائتلاف ضد جنگ با خطرناک خواندن اقدامات ترامپ گفت: دوست دارم به مردم ایران و جوانان ایرانی بگویم از واکنش آنان به دونالد ترامپ و خشمشان نسبت به رئیس جمهور آمریکا را که برجام را نقض کرد، کاملا آگاهم، اما نباید اجازه دهیم که طرف ایرانی بر تنش بیفزاید. ما به جای فکر کردن درباره سلاح‌های بیش تر، انرژی هسته‌ای بیش‌تر و سلاح هسته ای، باید برای گفتگو و تعامل تلاش کنیم.
مایکل فوکس نیز در این باره گفت: جان بولتون، مشاور امنیت ملی و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، زمانی‌هایی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی تنشان برای جنگ می‌خارد و تحریم‌های آمریکا در یک سال اخیر، احتمال اشتباه محاسباتی و آغاز یک درگیری را به نحو چشمگیری افزایش داده است و این مغایر با خواست جهانی در کاهش تنش‌ها و صلح و ثبات جهانی است.
معاون وزیر خارجه سابق آمریکا افزود: شنیدن دروغ‌های دولت ترامپ، ساده است. ترامپ مدعی است می‌خواهد راه ایران را برای دستیابی به سلاح هسته ای، ببندد، اما از برجام خارج شد که ایران را از ساخت بمب اتمی، محروم می‌کرد.
مایکل فوکس افزود: مقامات دولت ترامپ مدعی اند از مردم ایران حمایت می‌کنند، اما تحریم‌ها ابتدا مردم ایران را آزار می‌دهد و ترامپ هنوز از دادن روادید به ایرانیان برای ورود به آمریکا، امتناع می‌کند.
این دیپلمات آمریکایی معتقد است اقدامات ترامپ علیه ایران موجب شده است اکنون آمریکا امنیت کم تری داشته باشد.
 
 
برچسب ها: انتقاد ، ترامپ ، برجام ، نگرانی ، غرب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷°    ۴۰°