تخلف افراد در سایت های آگهی دهنده رصد می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:23 - سه‌شنبه 04 تير 1398
در آستانه برگزاری نشست بحرین، مخالفت‌ها با طرح «معامله قرن» افزایش یافته است آیت‌الله مکارم شیرازی: احدی هرگز نخواهد توانست قبله اول را با معامله‌های قرن و موارد دیگر بفروشد همایش شباب المقاومه با موضوع شکست معامله قرن با حضور رهبر نهضت اسلامی بحرین و جوانان ۶۰ کشور در قم برگزار شد همه گروههای فلسطینی به طور متحد نشست منامه با موضوع معامله قرن را تحریم کرده‌اند نظامیان صهیونیست با جوانان فلسطینی معترض به نشست منامه در الخلیل درگیر شدند جنبش‌های حماس، جهاد اسلامی و فتح: معامله قرن عاقبتی جز شکست نخواهد داشت حماس: طرح معامله قرن در امتداد پیشنهادهای قبلی برای خدمت به توطئه‌های صهیونیستی ـ آمریکایی است الحیه عضو دفتر سياسي حماس: هدف از نشست بحرین نابودی آرمان فلسطین است داوود شهاب از سران جنبش جهاد اسلامي: سرانجام معامله قرن شكست و سرانجام اسرائيل نابودي است رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: ما برده نخواهیم بود و نمایندگان آمریکایی طرح معامله قرن خدمت نخواهیم کرد گردانهای مقاومت ملی فلسطین: گزینه انتفاضه و مقاومت تنها راهی است که می تواند نشست بحرین را با شکست روبرو کند ۱۰۰ روحانی لبنانی و فلسطینی در نشستی در بیروت، همراهی با معامله قرن و نشست بحرین را حرام اعلام کردند اتحادیه علمای مسلمان: هرگونه مشارکت در نشست منامه، با اصول فلسطینیان، جهان عرب و اسلام و انسانیت مغایرت دارد جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین: شرکت کنندگان در نشست بحرین خائن به فلسطین هستند شيخ نبيل قاووق عضو شوراي مركزي حزب الله لبنان: نشست بحرين خيانتي تاريخي به فلسطين و قدس است نشستی در بیروت با عنوان «حاکمیت برای صلح و شکوفایی» در مخالفت با نشست منامه برگزار شد استادان، فعالان و اصحاب رسانه‌های عرب نیز نشست منامه و معامله قرن را محکوم کردند معترضان نشست اقتصادی بحرین با محوریت معامله قرن، مقابل سفارت این کشور در برلین تجمع کردند تظاهرکنندگان مغربی با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند بیانیه پارلمان کویت: هدف از نشست منامه تقویت و مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسرائیل است نشست بحرین (با موضوع معامله قرن) و با نظارت آمریکا امروز و فردا در منامه برگزار می‌شود
کد خبر: ۶۹۶۱۱۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ تاکید کرد: رصد پلت فرم ها و سایت های آگهی دهنده در جهت پاکسازی مجرمین از وظایف پلیس است و این کار با هدف تفکیک افراد سالم و متخلف برای برقراری نظم عمومی با نظارت کامل انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تورج کاظمی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی 18.30 شبکه خبر گفت: درفضای مجازی تشخیص دلالان از افرادی که به صورت سالم فعالیت دارند مشکل است که این شناسایی بیشتر متوجه مدیران سایت هاست که امنیت جامعه را به وضع مطلوب برسانند. 
 
او افزود: هر ارگان و سازمانی که اطلاعات را به فضای مجازی برده است مسئول امنیت آن حوزه است و متولیان مسئول برقراری امنیت هستند و مکلف هستند مجرمین را به مراجع معرفی کنند.
 
تخلف افراد در سایت های آگهی دهنده رصد می شود 
کالظمی گفت: به دلیل اینکه مقراررات در اختیار مدیران است بنابراین غیر از مدیران پلت فرم ها نمی توانند امنیت را برقرار کنند. او افزود: بر اساس خدماتی که این افراد ارائه می دهند جامعه استفاده می کند.
 
او افزود: غیر از حوزه کلان خودرو و ملک در حوزه های خرد نیز مشکلاتی وجود دارد و سو استفاده های فراوانی شده است. در این زمینه دهها هزار پرونده در پلیس فتا در حال رسیدگی است که بیشتر به قشر ضعیف جامعه می شود. 
 
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس گفت: ما در حال رصد هستیم و هدف این است که بتوانیم افرادی که فعالیت سالم دارند و افراد متخلف را شناسایی و تفکیک کنیم.
 
افراد خاطی به مرور شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می شوند اما به دلیل ارائه اطلاعات اندک از سوی کاربران نیاز به همکاری بیشتر مدیران سایت هاست.
 
او افزود: پنهان بودن سایت ها و اطلاعات نیاز به همکاری بیشتر مدیران با پلیس فتا برای پایش و رصد بیشتر است. 
 
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره حذف قیمت ها از سایت ها و برگشت دوباره قیمت گذاری گفت: راهکاری که بصورت آزمایشی و موقت می توانستیم استفاده کنیم حذف قیمت گذاری در سایت ها بود تا به راهکار مشخص برسیم که هنوز به راهکار معین و مشخصی برای تشخیص و تفکیک نرسیده ایم. 
 
او گفت: برای کنترل قیمت ها به دنبال راهکار مشخص برای کنترل پلت فرم ها هستیم تا از این سایت ها به نحو مطلوب استفاده شود.
 
 کاظمی گفت: برطرف کردن مشکل پلت فرم ها فقط به عهده شخص ارائه دهنده خدمات و مدیران است بنابراین پلت فرم باید افراد را معرفی کند.
 
اشکال اساسی این است که مدیران پلت فرم ها امکان معرفی اطلاعات افراد را ندارند بنابراین به همان اندازه که پلت فرم ها برای مدیران سود دهی دارد وظیفه دارند نفرات را شناسایی و احراز هویت انجام دهند.
 
پلیس درباره قیمت گذاری راهکاری ندارد و کارشناسی از راه دور امکان پذیر نیست.
 
رضا الفت‌نسب سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: پلت فرم ها با توجه به ماهیت به هرشخصی اجازه می دهند که افراد محصولات خود را معرفی کنند اما می توانیم از تعداد ورود افرادی که قیمت ها را تغییر می دهند جلوگیری کرد.
 
او گفت: نزدیک به 3 هفته است که بازار خودرو ملتهب شده و بازار مسکن نیز بی تاثیر از دلالی ها نبوده است بنابراین نبود ماشین به دلیل ورود قطره چکانی موجب ورود دلالان به این بخش شده که قیمت ها را بالا برده است و به دلیل اینکه قیمت ها بر اساس دلالی ها انجام می شود موجب التهاب بازار شده است.
 
نقش منفی دلالان در سایت های اینترنتی 
برای انجام آگهی اول باید شماره ملی را ارائه داد و شماره موبایل نیز با شماره ملی تطبیق داده می شود بعد فرد می تواند محصول را به صورت اینترنتی معرفی کند البته این کار در سایت دیوار به صورت اختیاری انجام می شود. 
 
درباره خودرو اگر شماره شاسی در اختیار باشد می توان اصالت خودرو را تشخیص داد که این به واقعی بودن محصول و آگهی کمک بیشتری می کند.
 
اگر دیتا به صورت وب سرویس اعلام شود تعداد آگهی هایی که اصالت ندارند کاهش خواهد یافت. 
 
او گفت: دلالی ها خارچ از سیستم پلت فرم ها انجام می شود بنابراین شناسایی افرادی که خارج از پلت فرم ها و درگروههای تلگرامی فعالیت می کنند برای پلیس راحت تر است.
 
به دلیل اینکه مرجع قیمتی برای املاک و خودرو نداریم جایی برای تطبیق نداریم و حذف قیمت ها از پلت فرم ها بازهم موجب افزایش قیمت ها شد.
 
 رضا الفت‌نسب  سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: به دلیل اینکه اتحادیه خودرو هنوز قیمت ها و اطلاعات مشخص ارائه نکرده است هنوز نتوانسته ایم قیمت خودرو را اعلام کنیم.
 
او گفت: اگر پشیتبانی اجرایی وجود نداشته باشد و نرخ ها اعلام نشود و اتحادیه های املاک و خودرو همکاری نداشته باشند کارها به کندی پیش خواهد رفت.
 
وزارت ارتباطات می تواند با همکاری بیشتر و دادن دیتا به اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی کمک کند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷°    ۴۰°