نمایی از فروریختن زنجیره معامله قرن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:18 - يکشنبه 30 تير 1398
i۲۴ رژیم صهیونیستی: ۸۳ تن از سفیران صهیونیست تهدید کردند ساختمان‌های دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در کشورهای خارجی را تعطیل می‌کنند سفیران رژیم صهیونیستی به کاهش بودجه وزارت خارجه معترض هستند پیش تر روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» از وضع نیمه تعطیل فعالیت‌های دیپلماتیک در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی خبر داده بود وزارت بهداشت فلسطین درخصوص کمبود ۵۲ درصدی دارو و تجهیزات پزشکی در نوار غزه هشدار داد هنیه از سفر هیئت بلندپایه‌ای از رهبران حماس به ایران خبر داد هنیه: مقاومت فلسطین، موشک‌هایی در اختیار دارد که می تواند هر نقطه‌ای از فلسطین اشغالی را هدف قرار دهد سخنگوی نیروهای مسلح یمن: یگان پهپادی یمن مرکز راداری پایگاه ملک خالد در خمیس مشیط عربستان را بمباران کرد گروه‌های تروریستی مناطقی را در حومه شمالی حماه در سوریه هدف حملات راکتی قرار دادند حمله موشکی ارتش سوریه به سکوی پرتاب راکت تروریست‌ها در غرب حلب در پی تشدید تنش لفظی بین سئول و توکیو، کره جنوبی اعلام کرد در پیمان امنیتی با ژاپن تجدید نظر می‌کند مردم کره جنوبی در پی تشدید اختلاف سیاسی و تجاری بین توکیو و سئول خرید تمام کالاهای ژاپنی را تحریم کردند کره شمالی: ژاپن با اعمال فشار بر کره جنوبی تلاش می‌کند حرکت به سمت صلح در شبه جزیره کره را از بین ببرد هیئت بلندپایه حماس به نمایندگی از اسماعیل هنیه رئیس این جنبش وارد تهران شد عامل اصلی حمله به دیپلمات‌های ترکیه در اربیل دستگیر شد معاون کنسولگری ترکیه و دو دیپلمات دیگر این کشور چهارشنبه ۲۶ تیر در شهر اربیل عراق کشته شدند منابع لیبیایی از آتش‌سوزی در سفارت آمریکا در طرابلس خبر دادند آمار خودکشی زندانیان در زندان‌های آمریکا به سطح هشدار رسید از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ بیش از ۳۰۰ مورد خودکشی در زندان‌های محلی آمریکا گزارش شده است
کد خبر: ۷۰۲۳۷۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
رأي اليوم: دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا در كميني افتاده كه خروج از آن كار دشواري است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه اينترنتي رأي اليوم نوشت طرح آمريكايي- صهيونيستي با سرعت و شتاب در حال فروپاشي است و دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا در كميني افتاده كه خروج از آن كار دشواري است.
رأي اليوم كه از لندن به روز مي شود در مقاله اي به قلم بسام ابو شريف نوشت: روزنامه واشنگتن پست روز گذشته نوشت ترامپ در ”معامله قرن" نقش ابتكاري نداشته است بلكه اين افكار را از شيخ محمد بن زايد گرفته و آن را پذيرفته است چون برايش خوشايند بود!!! محمد بن زايد قبل از اينكه ترامپ در انتخابات رياست جمهوري پيروز شود اين افكار را با تيم ترامپ مطرح كرد و به بحث درباره آن پس از به قدرت رسيدن ترامپ ادامه داد.
 اينجا مي توانيم اظهارات رسانه اي را براي تفسير عقب نشيني آمريكا و تجديد نظرش در آنچه كه ترامپ قبلا درباره آنها تصميم گيري كرده بود‎‏ ‏به يكديگر ربط دهيم. ترامپ گفته يود: عربستان سعودي در يمن شكست خورد و نيروهايش ظرف دو هفته آنگونه كه سعودي ها وعده داده بودند به صنعاء نرسيدند. ترامپ درباره قتل خاشقجي ( منتقد آل سعود) گفته بود اين بدترين عمليات سرّي است كه در عمر خود شنيدم.
امروز پس از آن همه سفرهاي دوره اي كوشنر, ايوانكا, پمپئو و بولتون به خاورميانه مي شنويم كه پمپئو مي گويد: ما آمادگي داريم با ايران بدون هيچ پيش شرطي مذاكره كنيم . وي همچنين مي گويد: معامله قرن موفقيت آميز نخواهد بود زيرا خواسته هاي فلسطيني ها را تأمين نمي كند و فقط تأمين كننده منافع اسرائيل است.
شنيديم كه كوشنر گفته است فلسطيني ها حق تعيين سرنوشت دارند اما فكر مي كنم آنها قادر نيستند خودشان را اداره كنند! گويي وي حرفهاي نماينده آمريكا و انگليس را تكرار مي كند زماني كه جامعه ملل تصميم گرفت قيموميت فلسطيني ها را به انگليس واگذار كند تا آنها را براي حكمراني بر خودشان آماده كند!  يعني آقاي كوشنر مي خواهد اسرائيل بر فلسطيني ها حكم براند زيرا فلسطيني ها نمي توانند خودشان را اداره كنند!
واشنگتن در يمن به سبب شكست ائتلاف (عربي به رياست عربستان)  و مخالفت غرب با فروش اسلحه به ائتلاف به درد سر افتاده است و در سوريه نيز ائتلاف, اسرائيل و آمريكا نتوانستند اهدافشان را محقق كنند و مصر اعلام كرد با هر طرحي كه فلسطيني ها مخالف باشند, موافقت نخواهد كرد.
حلقه هاي اين زنجيره يكي پس از ديگري فروريخت و از صحنه هاي زشت چيزي جز اسرائيل و وحشيگري اش در بمبارانها و حملات هوايي و تلاشها براي ضربه زدن به سوريه, عراق و حزب الله چيزي باقي نمانده است.
تركيه نيز دو دوزه بازي مي كند كه از يك سو اطماع و رؤياهاي قديمي را در سر دارد و از جبهه النصره و حمايت مالي قطر استفاده مي كند تا جنگ فرسايشي در سوريه ادامه يابد اما واضح است كه سوريه تصميم خود را براي پايان دادن به خطر تروريستها در ادلب گرفته است به همين دليل مي بينيم كه واشنگتن روسيه را ترغيب  مي كند و از آن مي خواهد متوقفش كند.
ائتلاف در همه جبهه ها شكست خورد به گونه اي كه موضع آمريكا كه در زمان اوباما اخوان المسلمين را به عنوان ابزار جايگزين وهابي ها كرده بود از هم پاشيد و هر دو شكست خوردند.
اكنون بقاياي آنها و هسته هاي پنهانشان را مي بينيم كه مي جنگند در حالي كه عقب نشيني مي كنند و نمي دانيم واشنگتن با موانعي كه در مشرق در قبال ليبي, الجزاير, تونس و شايد مصر روبرو است, در مرحله بعدي چگونه رفتار خواهد كرد. واشنگتن اكنون هر چه كه ائتلاف مطرح مي كند, ترديد دارد در حالي كه چيزي جز پول و افزايش سهم خود نمي خواهد و حمايتش از حفتر شايد زياد طول نكشد و از آنچه كه براي الجزاير برنامه ريزي كرده است, دست خواهد كشيد.. همين امر تببين كننده شتاب آل سعود است كه سراسيمه خواهان برگزاري سه نشست كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج(فارس) , اتحاديه عرب و كشورهاي اسلامي شد. عربستان مي خواهد به واشنگتن بگويد هنوز قادر است رهبري اين ملتها را بر عهده گيرد و نظرش حاكم است و همه از موضع عربستان پيروي خواهند كرد اما واشنگتن اكنون بيش از گذشته بخشي از واقعيتها را درك مي كند و اين امر را در تشديد تنش عليه ايران ديديم و در يمن نيز به زودي خواهيم ديد و ترامپ به زودي از طرحش دست برخواهد داشت و براي باز تدوين آن تلاش خواهد كرد.
اما اين به معني تسليم شدن واشنگتن نيست بلكه به اين معني خواهد بود كه تغييري در طرحها و نقشه هايش ايجاد خواهد كرد و به زودي به همه ابزارهاي پنهان و آشكار متوسل خواهد شد براي اينكه به محور مقاومت حمله كند. مقاومت در حال ايجاد رعب و وحشت در بدنه آن (آمريكا ) است و به همين سبب مي بينيم كه فضا براي ماجراجوئيهاي نظامي اسرائيل و بازيهاي كوشنر و عمليات تروريستي آماده است و اين عمليات تروريستي شامل ترورها, بمبارانها , و پياده كردن نيرو در مناطق دور دست و نا معلوم است و به همين دليل مي گوئيم اگر محور مقاومت اكنون ابتكار عمل را در دست بگيرد زلزله اي به پا خواهد كرد.
از سال 1948  اسرائيل با جنگي روبرو نشد كه به داخل و عمق آن برسد و همه جنگها در خارج از مرزهايش انجام شد و حتي اسرائيل با اراضي اشغالي به عنوان مناطق خارج از مرزهايش برخورد كرد و از جنگنده  ها براي بمباران آنها و از تانكها , موشكها و ترورها استفاده كرد.  زماني كه مجبور شود در داخل مرزهايش و در مثلث نزديك به ساحل بجنگد چه وضعي خواهد داشت؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۰°