بررسی پرونده آسانژ به 8 ماه بعد موکول شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:26 - چهارشنبه 29 خرداد 1398
شمخانی در روسیه با مسئولان عالی امنیت ملی ارمنستان، افغانستان و تاجیکستان جداگانه دیدار و گفتگو کرد دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در حاشیه اجلاس بین‌المللی مقامات امنیتی جهان: واشنگتن با هدف ضربه زدن به ملت ایران جنگ اقتصادی راه انداخته است مقامات آمریکا فکر می‌کردند با چنین اقداماتی ملت ایران را به زانو درخواهند آورد اما دیدیم مردم ایران مقابل آنها ایستادند شمخانی: تهمت زدن به دیگر کشورها به شیوه رایج مقامات آمریکا تبدیل شده است شمخانی: تصميمات اتخاذ شده ايران براي كاهش تعهدات برجام پاسخي به بدعهدي و بي عملي آمريكا و كشورهاي اروپايي است ايران در چارچوب بندهاي برجام، گام به گام تعهدات خود را براي مقابله با رفتار غيرقابل قبول طرف‌هاي مقابل كاهش خواهد داد این تصمیم جدی است و تا زمانی که ناقضان برجام به مسیر تعهدات بازنگردند، مرحله به مرحله آن را ادامه می‌دهیم دبیر شورای‌عالی امنیت ملی: معتقدیم شرايط فعلي، صرفاً تامين كننده منافع يكجانبه است شمخاني (در گفتگو با روسيااليوم): ايران تهديدي براي كشورهاي خليج فارس نيست و قصدي براي توسعه طلبي ندارد دبیر شورای‌عالی امنیت ملی: امنيت خليج فارس بخشي جدايي ناپذير از امنيت ايران است سياست ترامپ در مقابل ايران خصمانه است؛ هيچ نتيجه اي ندارد و ما توانايي مقابله با آن را داريم شمخاني: وجود نيروهاي خارجي به خصوص آمريكا در خليج فارس عامل افزايش تنش است
کد خبر: ۷۰۴۳۳۷
تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
دادگاه انگلیس جلسه بررسی استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه ویکی لیکس به آمریکا را به 8 ماه دیگر موکول کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  قاضی دادگاه وست مینستر لندن امروز جمعه گفت: جلسه دادگاه بررسی درخواست استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس به آمریکا اواخر فوریه 2020 برگزار خواهد شد.
 
یک روز پس از صدور مجوز وزرات کشور انگلیس مبنی بر تحویل آسانژ به آمریکا، قاضی دادگاه وی اعلام کرد: با دریافت اسناد مربوطه، بررسی پرونده آسانژ را برای تصمیم گیری در این باره 8 ماه دیگر آغاز خواهد کرد.
 
ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس دیروز با استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار پایگاه افشاگر ویکی لیکس (WikiLeaks) به آمریکا موافقت کرد. امروز قرار بود دادگاه انگلیس درباره تحویل دادن آساتژ به آمریکا تصمیم بگیرد.
 
رژیم آمریکا، آسانژ را به 18 اتهام از جمله رخنه در رایانه های دولتی و ربودن و انتشار اسناد محرمانه دولتی، متهم کرده است. آسانژ 47 ساله به علت شدت بیماری، ماه گذشته نتوانست در دادگاه انگلیس حاضر شود و دادگاه رسیدگی به پرونده او امروز برگزار شد.
 
هفته پیش دادگاهی در اوپسالای سوئد اعلام کرد: نمی خواهد آسانژ را به اتهام تعرض جنسی در سال 2010 میلادی، تحت پیگرد قرار دهد.
 
آسانژ که اکنون در زندان امنیتی بل مارش لندن زندانی است، این اتهام ها را رد کرده است. وی به جرم نقض شرایط آزادی به قید وثیقه در انگلیس، به 50 هفته زندان محکوم شده است و پیش از آن به مدت 7 سال در سفارت اکوادور در لندن، زندگی می کرد.
 
استرداد آسانژ که اطلاعات محرمانه رژیم آمریکا را منتشر کرده است، از منظر شماری از کارشناسان رسانه و هواداران آزادی انتشار اطلاعات، تلاش برای مسدود کردن رسانه های آزاد و افشای اطلاعات مورد نیاز مردم عنوان شده است.

حامیان جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس روز جمعه با در دست داشتن بنرها و سردادن شعارهایی در حمایت از وی با استرداد او به آمریکا مخالفت کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۵°