رییس جمهور آینده فرانسه یک مسلمان است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:02 - چهارشنبه 24 مرداد 1397
شورای نگهبان کلیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را تایید کرد سخنگوی شورای نگهبان: در بررسی این طرح فقط ۲ سوال جزئی باقی ماند که برای بررسی به مجلس ارسال خواهد شد رئیس سازمان غذا و دارو: از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثبت سفارش برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی انجام شده است مدير عامل صندوق بازنشستگي از برخي بيمه هاي تکميلي از جمله آتيه سازان حافظ خواست براي جلب رضايت بازنشستگان بيمه شده تلاش بيشتري کنند تقي زاده: درصورت ادامه نارضايتي بازنشستگان از آتيه سازان حافظ، تصميمات جديد خواهيم گرفت مدير عامل صندوق بازنشستگي: از مهر ماه به ۴۰۰ هزار بازنشسته وام ۵ میلیون تومانی با سود ۴ درصد پرداخت می شود ­مرکز آمار: قيمت فروش يک مترمربع زير بناي مسکوني در شهر تهران در بهار نسبت به مدت مشابه پارسال ۹/۳۶ درصد و مبلغ اجاره ۷/۳۶ درصد افزايش يافت مدير کل توسعه مراکز غير دولتي بهزيستي: موسسات خيريه داراي اعتبار هيچ موقع وارد خيابان نمي شوند و جلوي کسي را نمي گيرند
کد خبر: ۷۷۳۶۵
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۷
پیش‌بینی یک رمان‌نویس از فرانسه 2022
رسانه‌های غربی این روزها مرتب از رمان «تسلیم» میشل ولبک صحبت می‌کنند و وقایع خشونت بار اخیر این کشور را مرتبط با آن می‌دانند.
رییس جمهور آینده فرانسه یک مسلمان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از فارس، بسیاری از رسانه‌های غربی این روزها ماجرای گروگانگیری در فرانسه و خشونت‌هایی که از دفتر یک مجله شروع شد را، به انتشار یک کتاب مربوط می‌دانند.

کتابی که یکی از جنجالی‌ترین و البته معروف‌ترین نویسنده‌های فرانسه نوشته و زمان انتشارش دقیقا مصادف با روزی است که حادثه گروگانگیری اتفاق افتاد و در مجله‌ای این اتفاق به وقوع پیوست که تصویری کاریکاتوری از نویسنده این کتاب را روی جلد خود داشت.رسانه‌های غربی این روزها از رمان «تسلیم» نوشته «میشل ولبک» مرتب صحبت می‌کنند و وقایع را مرتبط با آن می‌دانند که باعث خشم مسلمانان شده است و اتفاقا حواشی روی داده شده در فرانسه و نسبت دادن آن به کتاب ولبک باعث شده کنجکاوی‌های زیادی درباره این کتاب ایجاد شود و آن را در صدر پرفروش‌های هفته گذشته آمازون قرار دهد.


ماجرای آخرین رمان ولبک درباره فرانسه در سال 2022 است، سالی که هم تعداد مسلمانان فرانسه خیلی زیاد شده و هم مردم فرانسه از ترس روی کار آمدن راست‌های افراطی در فرانسه به محمد بن عباس از حزب اخوت المسلمین رای می‌دهند و یک مسلمان رئیس جمهور فرانسه می‌شود. با پیروز شدن یک مسلمان در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، زنان مجبورند حجاب داشته باشند و خیلی از آنها کار بیرون از خانه را ترک می‌کنند و به خانه داری و نگهداری فرزندانشان در خانه می‌پردازند. در دانشگاه‌ها تدریس قرآن اجباری و چند همسری مردان قانونی می‌شود. نویسنده سپس فضایی را ترسیم می‌کند که مردم بیش از پیش مسلمان می‌شوند و در نتیجه آزادی بیانشان را از دست می‌دهند و فضای زندگی در فرانسه سخت و خفقان آور می‌شود.

بسیاری از منتقدان معقتدند، این کتاب به اسلام هراسی دامن می‌زند و مردم را از گسترش بیش از پیش اسلام در این کشور اروپایی که هم اکنون اسلام دین دوم مردم آن است، می‌ترساند. از طرف دیگر نویسنده این کتاب در مصاحبه‌های خود نیز گفته، گسترش اسلام در فرانسه هراس آور است و فرانسه یک روز به دست مسلمانان می افتد و این واقعیت که آنها دیر یا زود نماینده‌ای از خودشان را به راس حکومت فرانسه خواهند فرستاد، واقعیتی غیر قابل انکار است و او صرفا در رمانش به آن شتاب داده است!

از سوی دیگر میشل ولبک نویسنده‌ای است که چند سال پیش اسلام را احمقانه‌ترین دین معرفی کرده بود و در رما‌نهای جنجالی که این سال‌ها نوشته ، باعث شده او را نویسنده‌ای ناآرام ، روان پریش، اسلام ستیز و حتی هرزه نگار بنامند. با این وجود او در اظهار نظرهای جدیدش مدعی شده که دنیای بدون دین آدم‌های غربی رو به افول است و دین داشتن کلا بهتر از بی‌دینی است.

او در این کتاب دنیایی را تصویر می‌کند،‌ که فرانسه منحط و فاسد شده، مجبور است خود را با یک فرانسه اسلامی تطبیق دهد و قهرمان داستان او هم در پایان ماجرا به امید داشتن چند همسر و حقوق بیشتر دست از ستیز بر می‌دارد، تسلیم می‌شود و خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد!

به هر حال این کتاب و جنجال‌های پس از آن، اسلام هراسی در رسانه‌های فرانسوی را به اوج خود رسانده است، از یک طرف عده‌ای از آزادی بیان حمایت می‌کنند و می گویند یک نویسنده حق دارد هر چیزی که می‌خواهد بنویسد و از طرف دیگر کتاب ولبک و به خصوص اظهار نظرهای تند این نویسنده بسیاری از مسلمانان را آزرده است. حتی در بعضی رسانه‌ها که آینده محتمل رمان ولبک را دور از انتظار نمی‌بینند، حرف از لزوم تعامل با اسلام مدرن! و تفاوت گذاشتن آن با اسلام افراطی و خشونت آمیز می‌زنند!

مجله طنز شارلی ابدو هم که ماجرای گروگانگیری و خشونت از آنجا شروع شد،‌ تصویری کاریکاتوری از ولبک داشت که به شدت سیگار می‌کشد و روی جلد نوشته بود من در سال 2015 دندان‌هایم را از دست می‌دهم و در سال 2022 در رمضان روزه می‌گیرم!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°