سرقت ادامه دارد- نه دزدان فرق کرده اند نه دزدزدگان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:56 - چهارشنبه 05 تير 1398
معاون استانداری لرستان: چادرهای سیل‌زدگان پلدختر جمع‌آوری شد
کد خبر: ۸۸۴۳۸
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
سرقت دارایی ها و گنجینه های ارزشمند این دو کشور را سارقان ادامه می دهند. هنوز هم محافظتی از این آثار گرانبها صورت نمی گیرد و تروریست ها با فروش اشیای ربوده شده، گنج های مسروقه را به عنوان منبع اجرای عملیات تروریستی و دیگر فعالیت هایشان قرار می دهند.
سرقت ادامه دارد/ نه دزدان فرق کرده اند نه دزدزدگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در مقاله ای در شماره امروز خود در اینترنت در مقابله ای با عنوان «سرقت ادامه دارد/ نه دزدان فرق کرده اند نه دزدزدگان» نوشت: تجارت غیر قانونی اشیای هنری یکی از منابع عمده درآمد گروه تروریستی امروزی به شمار می رود.

این روزنامه در کنار عکسی از یک سردیس به سرقت رفته از سوریه نوشت: این سردیس یکی از اشیایی است که از سوریه به ترکیه قاچاق شده است.

یک سردیس قدیمی متعلق به سوریه که قاچاقچیان آن را به سرقت برده اند

روزنامه سپس از فردی به اسم ایزابل هانتر یاد می کند که به عنوان دلال عتیقه در یکی از شهرهای مرزی ترکیه در مسیر انتقال اشیای عتیقه غارت شده از سوریه به اروپا قرار می گیرد.

هانی نیز به عنوان یکی از افراد قاچاقچی معرفی می شود که در برابر دوربین ها شیء سرقتی را از داخل کیف ویژه ای که به آن اختصاص داده است، بیرون می آورد. این اثر عتیقه، یک لوح سنگی چهار هزار ساله است که در آن به موفقیت های دو پادشاه بین النهرین اشاره شده است. این شی تاریخی از شهر بابل، مهد تمدن کشف شده است.

وی اذعان می کند که او و همکارانش پارسال به این اثر آسیب رسانده اند و گوشه ای از آن شکسته شده است.

یک لوح سنگی متعلق به چهار هزار سال پیش که در بین النهرین کشف شده و به سرقت رفته است

دیدار قاچاقچیان و دلالان برای خرید و فروش شیء عتیقه در شهر قازیانتپ که یکی از مراکز مهم دلالی از این دست به شمار می رود در مرز ترکیه صورت می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۴۰°