ماجرای تعلیق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:27 - پنجشنبه 02 اسفند 1397
رئیس جمهور در پیامی رحلت آیت الله محمد مؤمن، عضو فقید شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت «آیت الله محمد مؤمن» عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت از دیگر مسئولیت های ایشان می توان به نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای بازنگری قانون اساسی، عضو شورای عالی قضایی،عضو شورای عالی سیاست‌گذاری و رئیس حوزه علمیه قم، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو مجمع جهانی اهل بیت و رئیس مجمع فقه اهل بیت(س)، عضو هیئت امنای دانشگاه قم و رئیس دادگاه عالی قم اشاره کرد «آیت الله محمد مؤمن» به‌علت مشکلات مغزی و تنفسی از جمعه ۳۰ آذرماه در بخش آی‌سی‌یوی یکی از بیمارستان‌های قم بستری شد و از ۸ دی ماه برای پیگیری روند درمان به تهران منتقل شده بود
کد خبر: ۹۴۷۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۴
بدنسازی و پروش اندام چند فدراسیون جهانی و بین المللی دارد و واضح است که هیچ یک، دیگری را قبول ندارد. این روزها یکی از این فدراسیون های جهانی که اتفاقا با حمایت ایران تاسیس شد، تهدید به تعلیق فدراسیون کشورمان کرده است.
ماجرای تعلیق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام


فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران با یکی از فدراسیون های جهانی این رشته دچار مشکل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فدراسیون جهانی بدنسازی و ورزش فیزیکی WPBF با ارسال نامه ای به فدراسیون بدنسازی ایران، اعلام کرد که دو ورزشکار ایرانی در مسابقات آسیایی و یک نفر در مسابقات جهانی دوپینگ کرده اند و به همین علت، فدراسیون ایران باید 9 هزار دلار از طرف ورزشکاران و 5 هزار دلار از طرف خودش به عنوان جریمه به WPBF بپردازد.

محمدرضا کاظمی آشتیانی، سرپرست فدراسیون بدنسازی ایران درخواست WPBF را نپذیرفت و پولی پرداخت نکرد و ابتدا تلاش کرد از راه گفت و گو با پل چوا ، رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی و ورزش فیزیکی ماجرا را حل کند و آنها همانند دو سال قبل، دوپینگ را ندیده بگیرند.

پل چوا تا قبل از این ماجرا روابط دوستانه ای با مسئولان بدنسازی ایران داشت. او شش سال قبل دبیرکل فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام IFBB بود، اما در آن زمان اختلافاتی در این فدراسیون به وجود آمد و پل چوا با حمایت چند کشور از جمله ایران یک فدراسیون جهانی جدید با نام فدراسیون جهانی بدنسازی و ورزش فیزیکی WPBF تاسیس کرد.
پس از این اقدام، IFBB ایران را از شرکت در مسابقات خود محروم کرد، اما چند ماه قبل دوباره روابط ایران با آنها خوب شد.

آشتیانی بعد از اختلاف با پل چوا شروع به نامه نگاری علیه او و فدراسیون جهانی اش کرد و نامه هایی نیز برای کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا ارسال کرد.

پل چوا نیز بعد از جواب نگرفتن از آشتیانی، نامه ای برای وزارت ورزش ایران نوشت که امروز در رسانه های مختلف، با عنوان "تعلیق پرورش اندام ایران" منتشر شده و در آن به تلاش های قبلی آشتیانی برای ندیده گرفتن دوپینگ از سوی پل چوا و سپس تلاش برای زدن زیراب او در نهادهای مختلف اشاره شده است.

البته پل چوا نیز در نامه اش برای وزیر ورزش، سعی کرده اقدام آشتیانی را تلافی کند و ماجرای مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران ایرانی را به اطلاع وزیر رسانده است.

در این نامه هم خطاب به وزیر آمده که به دلیل محرز شدن تست دوپینگ ورزشکاران ایرانی، طبق ماده «41» قانون مبارزه با دوپینگ، جریمه این ورزشکاران محرز شده و در مورد ورزشکارانی که تست دوپینگ‌شان برای اولین بار مثبت شده، دو سال تعلیق و سه هزار دلار جریمه و فدراسیون مربوطه نیز پنج هزار دلار جریمه و توبیخ کتبی خواهد شد.

جالب آن که هر دو فدراسیون جهانی پرورش اندام عضو کمیته بین المللی المپیک و نهادهای مبارزه با دوپینگ نیستند. با این وجود، فدراسیون جهانی پرورش اندام و بدنسازی IFBB با وادا همکاری می کند، اما فدراسیون
زیر نظر پل چوا برخلاف رقیب باسابقه اش، با این آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ هیچ همکاری ندارد.
طبیعی است که اعتبار IFBB به علت سابقه و تعداد اعضا و مسابقات بیشتر از WPBF است.

آشتیانی نیز در واکنش به انتشار این نامه ها، پل چوا را متهم به ایجاد بنگاه اقتصادی و باج گرفتن از کشورها کرد و گفت: ما اصلا آنها را قبول نداریم که بخواهند تعلیق بکنند یا نکنند.

البته سرپرست فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی باید توضیحی برای دوپینگ ورزشکاران و نیز عملکردهای قبلی و مواضع متفاوتش با پل چوا ارائه دهد. چون همین نهادی که او اکنون بنگاه اقتصادی توصیفش می کند، زمانی با حمایت فدراسیون ایران تاسیس شده و تا قبل از پول خواست پل چوا نیز روابط، دوستانه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۱۰°